Skocz do zawartości

Rehstracja Sama jako zabytek lub ogólnie zabytku


PanTomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znalazłem na internecie taki wycinek.

Czy dobrze rozumiem że pojazd który jest wpisany do ewidencji zabytków nie musi przechodzić homologacji bądź dopuszczenia jednostkowego.

 

Chodzi mi o Sama bądź zabytek który nigdy nie był rejestrowany.

Screenshot_2019-01-16-11-49-02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PanTomek napisał:

Chodzi mi o Sama bądź zabytek który nigdy nie był rejestrowany.

 

- No dobrze, a dokładnie o co chodzi? Odkupić coś z muzeum i sobie pojeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

 

- No dobrze, a dokładnie o co chodzi? Odkupić coś z muzeum i sobie pojeździć?

Nie ja chce zarejestrować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabytek owszem - tylko na podstawie badania na stacji będzie dopuszczony do ruchu. 

SAM jak najbardziej dopuszczenie jednostkowe lub indywidualne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszeee. Chłop kce SAM-a na zabytek zrobić, bo się mu nie widzi dopuszczenie jednostkowe. Kapiszi?

 

A teraz po naszemu. Kombinatorom dziękujemy za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taka bajka 

Bo już myślałem że mi się coś pozajączkowało - to jest tak jak zaraz koplikator się włącza - myślisz - trza pomóc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sama poprsu mam traktor (sam) nigdy nie rejestrowany a chcialbym go użyć. Znajomy tez ma taki traktor ale jego ojciec zarejestrował go w latach 70

Edytowane przez PanTomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanTomek napisał:

Z sama poprsu mam traktor (sam) nigdy nie rejestrowany a chcialbym go użyć.

 

28 minut temu, aboz napisał:

Kombinatorom dziękujemy za uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sama nierejestrowanego - nie zrobisz zabytku - ale jako nie rejestrowanego ciągnika - jak najbardziej - przy pojeździe "fabrycznym"  podstawa to własność pojazdu - może nie być dokumentów - to przygotowuje biegły przy "białej karcie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, aboz napisał:

Chłop kce SAM-a na zabytek zrobić,

Ale jak ?

Sam to sam a zabytek to pojazd produkowany fabrycznie tylko "stary" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonowalem do konserwatora zabytków i powiedział ze można wpisać sama do rejestru. Ale nie wie co z wydziałem komunikacji 

Edytowane przez PanTomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można SAMA wpisać do rejestru i zarejestrować na zabytek np. Auto z ksiażki Wielki Gatsby jest recznie robione tylko na podstawie opisu z ksiązki i rejestrowane. Wiem bo współtworzyłem taki projekt.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie określamy oryginalności a wykonanie bo to będzie replika auta, nie oryginał. I nie wrzucajcie prosze  do jednego worka zabytków.Bo sa jeszcze auta historyczne,o szczególnym znaczeniu dla motoryzacji,auta unikatowe.itp.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK @yogi1984. Wszystko piknie gra. Tylko czy tematyczny troktorek hand made, którego komuś się nie zarejestrowało ładnych temu kilkadziesiąt latek podpada pod to, co wyżej zapodałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli możliwość jest czy nie ma. A jeśli mój to replika tego z 1977. Jeśli było ich z 15 a tylko jeden jeździ i wszystkie tak samo wyglądaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kwestia traktorka raczej nie przejdzie bo  nikt szanujący się opinij nie napisze dla tego pojazdu.Po pierwsze trzeba by wiedzieć co to dokładnie jest i czy ma jakieś znaczenie jak np. Ursus C 45. Bo jeśli jest to seryjna produkcja i bardzo popularna bez jakiegoś znaczenia historycznego lub unikatowego to nikt tego nie wprowadzi na listę Konserwatora Zabytków. Replika jak najbardziej ale czegoś unikatowego a nie seryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most po ciężarowce doge Jimmy z 2 wojny światowej lub olpla blitza Porostu jest to sam składany przez wujka może ich z 10 poskaladal a tylko jeden zarejestrowany 

Edytowane przez PanTomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety coś takiego nie przejdzie  no chyba że twoim wujkiem był Tadeusz_Tański i  coś autorskiego i szczególnego tam zastosował to wtedy może cos by poszło... a tak to niestety tylko mosty mają na chwile obecną jakąś wartośc(jako części).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając jest możliwość rejestracji tego jeśli zrobił by to Tadeusz Tański itp.

 

I wygląda to tak jak z zabytkiem czyli rzeczoznawca potem konserwator.

A co z wydziałem komunikacji i przeglądem tym jednostkowym znika i jest zwykle badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, aboz napisał:

A prosiłem o nie ciągnięcie tej kwestii...

:ok.Masz racje szkoda klawiatury,można by cały esej napisać a i tak na końcu padło by pytanie

 

7 minut temu, PanTomek napisał:

jest możliwość rejestracji tego

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.