Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny Niepruszewo 16.01.2019


MateuszS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, z racji tego, że to totalnie nowe miejsce to należy opowiedzieć czego się spodziewać.

 

Pojazdy na stacji:

Audi a3 z gazem ( około 2000 r.)

Autobus 100 Iveco ( chyba z zeszłego roku)

ADR to samochód ciężarowy Renault Premium FL ( 14.08.2002 r. )

 

Dostałem ADR, a moim zadaniem było wykonanie badania dodatkowego , a następnie określenie wyniku badania i wypełnienie zaświadczenia. Sprecyzowane było, że badanie ma dotyczyć tylnego zderzaka oraz uziemienia pojazdu przy założeniu, że reszta jest w porządku. Dostałem komplet dokumentów tj. dowód rejestracyjny, zaświadczenie na ABS i zwalniacz, protokół TDT oraz skany tabliczek znamionowych. Na koniec pytania od komisji bardzo pozytywnej w szerokim tego słowa rozumieniu odnośnie zaświadczeń jaki i zderzaka oraz uziemienia. Egzamin zakończony z wynikiem pozytywnym.

 

Podpowiem, że na egzaminie trzeba bardzo uważnie sprawdzać dokumentację bo tam są ukryte haczyki typu nie ta kategoria ABS czy inny numer zbiornika. Egzaminatorzy jak wspomniałem bardzo fajni gdy widzą, że jest wiedza, to pomagają się odnaleźć jak się pogubisz, wiadomo stres robi swoje ;)

 

Tyle ode mnie i życzę powodzenia.

 

 

 

 

 

Edytowane przez MateuszS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również podchodziłem dziś. Moje zadanie:
„Określ dopuszczalna liczbę miejsc w autobusie i wypełnij zaświadczenie + wymień warunki dla siedzeń w autobusach”

Z obliczeń wyszło mi 29 miejsc (wraz z kierowcą):
DMC - (masa pojazdu) = X
X/71 kg = 29,6 = 29

W autobusie były 24 siedzenia (24<29), więc warunek był spełniony. Zaświadczenie wypisane, opowiedziałem o siedzeniach, potem chwile rozmowy o innych wymaganiach dla autobusów i zdane.

Z innych które pamiętam:
- dużo przewijało się właśnie wyżej wspomniane badanie dodatkowe ADR oraz pytania o instalacje elektryczną, wyłącznik akumulatora, IP 65 i inne.
- Autobus były warunki dla szkolnego; dla bus100; było też badanie samych opon - pytania o oznaczenia, pytania do tabliczki znamionowej.
- w Audi były zadania ze światłami; instalacja LPG (homologacje i inne), badania po zatrzymaniu dowodu przez Policje.

Ogólnie komisja bardzo miła, nie pospieszali, nie stwarzali problemów. Gdy rozmowa się klei i widzą, że "kumasz" to nawet, gdy z czymś masz problem to Cię nakierują. Stres w oczekiwaniu na wejście robi swoje, ale nie taki diabeł straszny jak to mówią.

Powodzenia kolejnym kandydatom !  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2019 o 18:23, metor9 napisał:

Wiesz może co inni mieli do zrobienia ? 

 

Nie napiszę dokładnie, bardziej orientacyjnie.

 

1.) Opony oraz tabliczka znamionowa. Tutaj pytali o wszystko co się znajduje na na w/w.

2.) Przepuszczalność szyb samochodowych. Tutaj oznaczenia szyb jak i wszystko związane z pomiarem.

3.) Badanie dodatkowe ADR. Trzeba było skupić się na układzie hamulcowym.

4.) Analiza spalin. Tutaj teoretycznie bez fizycznego pomiaru.

5.) Badanie techniczne pojazdu z LPG. Trzeba było opowiedzieć o budowie instalacji no i wszystkie wymagania, oznaczenia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, dzisiaj udało mi się zaliczyć egzamin praktyczny w Niepruszewo. Ogólnie egzaminatorzy (Ci sami co na teorii) bardzo pomocni i naprowadzali na prawidłowe odpowiedzi i próbowali wyciągnąć jak coś nie szło. 

Pojazdy te same co 16.01.19, pytania różne...dużo o oponach, ich dobór homologacja i oznaczenia, szyby, gaz, autobus zwykły i 100, sprawdzenie zawieszenia, amortyzatory. Bardzo duży nacisk kładą na zaświadczenia więc nauczcie się je wypisywać że szczegółami. Jak się poprosi to rozporządzenie 776 dadzą do wglądu. 

Zdawalność po 14 osobach 6 zdało 8 nie. 

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.