Skocz do zawartości

Pytanie o pieczątki SKP


rewers

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam do Was pytanie. A mianowicie, co jest właściwe na pieczątkach PSKP, która umieszcza nadane cechy identyfikacyjne na pojazdach. Czy litera h musi, czy nie musi być na pieczątce? Zauważyłem w wpisach do dowodu rejestracyjnego, że niektóre PSKP na pieczątce mają małe h.  Ja na pieczątce mojej PSKP tej litery nie mam, mimo że stacja posiada zezwolenie na umieszczanie nadanych numerów i nigdy organ nadzoru mi się do tego nie doczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to luzik. Po co dalej drążyć jak nikt się nie czepia. Ale żeby temat nie usechł, to powiem, że mojemu też tej literki być nie musi. ;-)

A teraz podrążę wytyczne co do pieczątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęły jak zniknęły. Zniknęła raczej możliwość wykonywania na podstawowej badań z zakresu okręgowej. Bo wzory pieczątek jakie są, to każdy widzi. ;-)

A że "h" badaniem nie jest, to powstają różne teorie spiskowe w tej sprawie. Kiedyś (nie tak raptem dawno) literkę h na podstawowej miałem. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

niknęła raczej możliwość wykonywania na podstawowej badań z zakresu okręgowej.

 

A razem z nią zniknęły pieczątki z małymi literami, bo były przewidziane wyłącznie dla w/w stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stacje nie istnieją. Nie istnieją stacje podstawowe, które wykonywały badania z zakresu okręgowej. Z naciskiem na "badania".  A literka "h" nie symbolizuje badania i jakoś tak na koniuszku opisu sierotka pozostała. To w końcu jak z tym nadawaniem cech jest? Ta czynność na dzisiaj jak najbardziej należy się podstawowej, co nie. ;-)

Poza tym, te małe literki rodzą się na podstawie prezydenckiego zaświadczenia. Jutro sprawdzę, co tam powpisywane jest odnośnie małych literek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś może pieczątkę OSKP z literą h? Więc czemu chcesz naciągać PSKP?

 

Reasumując - z pieczątki w obecnym stanie prawnym nigdy nie wynika, czy stacja jest upoważniona do nabijania numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje powiedziałem. Małe h, to małe h i wcale nie jest badaniem. Mniejsza o to o jaką stację się rozchodzi.

A tu, tak jak obiecałem, zaświadczenie o wpisie i zalążek skąd mogą rodzić się pomysły na małe literki w pieczątkach stacji podstawowych. U mnie ostatnio też zamówili pieczątki na podstawie treści zaświadczenia, czyli z małymi literkami, które to żyletką powycinałem. :silent: 

No i teraz mam kolejny problem, bo układ symboli na stemplu niezgodny ze wzorem. :evil:

Nie wspominając o tym, że kiedyś zanegowali brak prostokątnej obwódki na na pieczęci stacji kontroli. :?

 

 

Małe literki w pieczątkach.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Paprock napisał:

 Nie wspominając o tym, że kiedyś zanegowali brak prostokątnej obwódki na na pieczęci stacji kontroli. :?

Kurcze ja tej obwódki też nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rewers napisał:

ja tej obwódki też nie mam

no i przy najbliższej okazji inkwizytor wyśle Cię na stos, a dusza będzie się smażyła w piekle :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, rewers napisał:

Kurcze ja tej obwódki też nie mam?

 

- uwierz mi, że pieczątka była przerabiana na zgodną, ze wzorem!

- a teraz czekam, kiedy dopatrzą się na identyfikacyjnej, że duże litery są wyżej niż wzór przewiduje, bo powycinałem małe. ;-)

Rób tak, jak @michal_k prawi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Nie występuje na wzorze pieczątki OSKP ani PSKP, więc nie może go być. Proste.

Widać może, skoro jest.

Że nie powinno być to już inna sprawa. No cóż, przynajmniej po polsku jest ,,,

Edytowane przez JANUSZ60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy podstawowa SKP, która kiedyś miała nadane małe literki np. c,d. z czasem musiała przy odbiorze doposażyć się tak aby móc robić też badania skierowane (e)?

w 2009r pracowałem na takiej SKP, teraz na OSKP, więc nie jestem na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale na zaświadczeniach do prowadzenia SKL z WK są małe literki, co nie idzie w parze z wymaganiami spełnionymi przy kontroli 5 letniej przez TDT.

Czyli przepisy swoje, a życie swoje? Chyba WK powinien wydać poprawne zaświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, adamos napisał:

OK, ale na zaświadczeniach do prowadzenia SKL z WK są małe literki, co nie idzie w parze z wymaganiami spełnionymi przy kontroli 5 letniej przez TDT.

Może druk się nie zmienił a TDT nie bada wydanych dokumentów tylko wyposażenie SKP. Dzisiaj nie używa się małych literek tylko dużych, bo różnica dla PSKP jest w tym czy może robić przyczepy czy też nie, a oznaczenie jest takie: ABT lub ABTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adamos napisał:

ale na zaświadczeniach do prowadzenia SKL z WK są małe literki,

U mnie nie ma małych literek, jest dopisek Okregowa) " Na podstawie art. 83a ust.7 ustawy ... stacja kontroli pojazdów jest upoważniona do umieszczania nadanych cech identyfikacyjnych pojazdów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na PSKP decyzję z 2018 roku z ABTE. Nic więcej. Także jeśli stacja otrzymała decyzję po 2015 roku, to powinna ona być w nowej formie. Jeśli jest inaczej, to jest to błąd WK. Przy okazji wspomnę, że rozporządzenie w tym zakresie obowiązuje bez zmian, więc we wzorach są małe litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, aboz napisał:

więc we wzorach są małe litery.

We wzorach pieczątek nie ma już małych liter, ponieważ nie ma już PSKP wykonujących niektóre badania z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów - patrz załącznik nr 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.