Skocz do zawartości

zmiana cen za BT


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ARTUR2214 napisał:

 mówisz o TWOIM  NADZORZE???

Mówię o nadzorze prowadzonym przez powiaty z terenu województwa lubelskiego.

Polecam raporty NIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu - Związek Powiatów Polskich  dał taką propozycję aby wydzielić osobne komórki zajmujące się SKP - osoby w nich pracujące miały mieć ukończony kurs diagnosty oraz studia w kierunku / w Krakowie na polibudzie/ - ale był to za drogi program. Więc teraz daremno płaczą nad rozlanym mlekiem - jednak nie które powiaty to wprowadziły - i tak jak u nas - jest to prawdziwy nadzur a nie "podbicie delegacji" i paaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ARTUR2214 napisał:

hej hej   to diagnosta  odpowiada ,za jakośc badania...

najlepiej  jak to szef winny  !!!

Wina jest po każdej ze stron, szefa , diagnosty, nadzoru i klientów. Jak jest obecnie wszyscy wiemy,  jeżeli diagnosta mocno podkręca śrubę to klienci szukają innej SKP. Czy wykładając 2 mln zł zaczynasz w branży będziesz zachwycony że omijają Twoją stację, albo mając  X lat SKP jesteś przyzwyczajony do jakiegoś dochodu a tu nagle klienci odchodzą bo diagnosta wystawia N za co tylko się da? Pochwalisz takiego diagnostę? Jaki by ten nadzór nie był, starostwa czy TDT to najważniejsze aby nie było takiej konkurencji jak teraz, że u jednych myjnia gratis a u innych nawet pojazdu nie potrzeba byle DR nie był tłusty to się podpisze. Z wojska pamiętam takie powiedzenie: ch...wo ale jednakowo.

Dlaczego uważam że nadzór obecny należało by zostawić a wprowadzić jedynie jakieś udoskonalenia. Dlatego że rządy już nam obiecywały rewolucję w różnych dziedzinach, służbie zdrowia, w emeryturach (OFE), górnictwie itd. i co? Pieniądze podatników zostały przetracone i nic, więcej dlatego rewolucja w badaniach to jedna niewiadoma, bo za kilka czy kilkanaście lat ktoś może stwierdzi że nadzór TDTu jest niewłaściwy ale pieniędzy kierowców zostały zmarnowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojteczek napisał:

dlatego rewolucja w badaniach to jedna niewiadoma, bo za kilka czy kilkanaście lat ktoś może stwierdzi że nadzór TDTu jest niewłaściwy ale pieniędzy kierowców zostały zmarnowane.

Czyli najlepiej pozostawić tak jak jest niech fikcja kwitnie nadal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wojteczek napisał:

ch...wo ale jednakowo.

Aż mi się sentymentalnie zrobiło :-) Tylko u mnie było powiedzenie "ch...wo ale bojowo" ;-)

Wracając do sedna. Potrzeba głębokich zmian w nadzorze, bo o ile duże ośrodki nie mają z tym problemu (tak nie do końca, ale przyjmijmy takie założenie), to w małych powiatach problem nie jest spory, a ogromny. Znam takie przypadki, że do nadzoru się idzie, a nie nadzór przychodzi. Największy problem stanowią pieniądze, a raczej ich brak. Gdyby zamiast z budżetów samorządowych pieniądze pochodziły ze skarbu państwa i zapewniały odpowiednie finansowanie, przy założeniu odpowiednich wymagań wobec pracowników nadzoru, temat byłby klarowniejszy i łatwiejszy do ogarnięcia. Jeszcze tylko załatwić temat koneksji przy wyborze pracowników i myślę, że sytuacja zaczęła by wracać do prawidłowych standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2019 o 19:30, danielg539 napisał:

30 minut to zbyt mało czasu na wykonanie BT zgodnie z rozporządzeniem. Wliczając czas na rozpoczęcie pracy i zakończenie oraz przerwę śniadaniową ja optuję za 10 OBT /8h.

Zgodnie z dyrektywą badanie techniczne ma być możliwie jak najprostsze. Wystarczy kilka zmian w obecnych przepisach :

1. Zmiana obowiązkowego/każdorazowego używania miernika nacisku na pedał hamulca na doraźnie jak skuteczność "zwykła " nie wyjdzie!

2. Pomiar szczelności obudowy wielozaworu ( bzdura totalna). Powinno zostać ograniczone do oględzin.

Do tego coraz mniej analizy spali a coraz więcej badania OBD i spokojnie 30 minut bez pośpiechu.

Dnia 21.01.2019 o 19:30, danielg539 napisał:

Przeciętny miesiąc ma 21 dni roboczych.

Dla czego nie liczysz sobót ? U mnie styczeń ma nawet 26 dni pracujących SKP co wcale nie musi oznaczać, że ten sam inspektor będzie pracował 6 dni w tygodniu ! Generalnie "rotacyjność" pracy inspektorów na SKP to podstawa by miało to sens.

 

Co do nadzoru nad SKP to w Łodzi kontrola bardzo szczegółowa trwa do 5 godzin ( SKP) do 7 godzin (OSKP). Z czego rejestr sam rejestr badań sprawdzany jest 2 godziny. To już kontrole TDT 3-4 godziny są lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markes30 napisał:

Dla czego nie liczysz sobót ?

Jaki urząd pracuje w soboty?

Skoro wiele SKP świeci pustkami to może stacje powinny być czynne pn-pt, ograniczyło by to niepotrzebne koszty.

3 godziny temu, markes30 napisał:

Generalnie "rotacyjność" pracy inspektorów na SKP to podstawa by miało to sens.

Tu pełna zgoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielg539 napisał:

Jaki urząd pracuje w soboty? 

ITD ?

Sobota to dla niektórych jedyny możliwy dzień w którym mają czas na BT. Mi wolne poniedziałki po pracującej sobocie bardzo pomagają w załatwianiu spraw prywatnych.

Miejsca pracy dla nowych inspektorów TDT już przygotowuje :D

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24396694,wieza-tdt-za-100-mln-zl-w-branzy-huczy-od-plotek-po-co-urzedowi.html#s=BoxOpMT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITD, czy policja to jednostki czuwające min. nad bezpieczeństwem ruchu a SKP to typowa jednostka kontrolująca i w mojej ocenie powinna pracować tylko w dni robocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, markes30 napisał:

Generalnie "rotacyjność" pracy inspektorów na SKP to podstawa (...)

Skutek tego byłby jak najbardziej pozytywny, jednak potrzebny był by czas na przeszkolenie z obsługi  programu  do obsługi stacji oraz obsługi lini diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw społeczeństwo należałoby przepytać, czy te badania są komukolwiek potrzebne. Bo nastawienie do obowiązku wydawania swojej kasy jest ogólnie znane. Choćby ubezpieczenia obowiązkowe, choćby lekarskie badania okresowe. Wszystko jest wporzo póki nie zajdzie się do kasy. Wielką różnicą jest wydawanie własnych pieniędzy dla własnego widzimisię, niż wydawać własną kasę bo ktoś każe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Paprock napisał:

Najpierw społeczeństwo należałoby przepytać, czy te badania są komukolwiek potrzebne. 

Wniosek obywatelski do prezydenta RP o referendum na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej referendum nie przejdzie. Przecież państwo obywatelskie dba o swoich podwładnych. Dba obowiązkowymi składkami na schyłek życia, a jałmużnę wypłaca. Dba obowiązkowymi składkami odpowiedzialności cywilnej w ruchu drogowym, a co do szkody, to w życiu z agentem się nie dogada. Polska to nie Szwajcaria gdzie na pomysł rządowy przydzielenia każdemu obywatelowi kwoty w wysokości 1000€ podniosło się wielkie oburzenie, że kto jak kto, ale my, dumni Helveci potrafimy na siebie zarobić. A tu chapią pińcyt plus jak młode pelikany ryby na skrawku kry. :evil:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w poprzedniej pracy kontrole trwały pół godziny przychodzili  raz na rok i prosili o protokół z poprzedniego roku przepisywali i cheja do następnego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Dwa tysiące losowo wybranych bezrobotnych w wieku od 25 do 58 lat zamiast dotychczasowych zasiłków otrzymuje od państwa 560 euro miesięcznie.

U nas jest odwrotnie bo to wystarczy tylko na opłacenie Zus-u i na księgową. W Angli za całoroczne ubezpieczenie i składkę emerytalną pracuje się 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2019 o 15:36, Mecher napisał:

Chory, nie chory ale podobny do pomysła by OSDS się tym zajął 

 

I jak już pisałem wyżej dla mnie tematu nie ma.

Właściciel musiałby być jak jemioła. Jak wywali diagnostę to kipnie, bo jako pasożyt sam nie wyżyje :yeah:

Podobnie, jak np. właściciel firmy transportowej - jak kierowca odejdzie to właściciel nie wyżyje.

Jakie to polskie ?,  chcecie dobrze zarabiać, ale bez podwyżek cen BT. Przy takiej dyskusji to przez następne naście lat nie będzie podwyżek. Zawsze coś, bo szef zarobi, bo nie taki nadzór, bo klient źle patrzy, bo diagności źle wykonują swoją pracę itd, itp..... , wszystko wokoło przez te kilkanaście lat zdrożało.

 

Myślę, że temat można zamknąć.?

 

 

 

 

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wolf napisał:

 chcecie dobrze zarabiać, ale bez podwyżek cen BT. 

W du**e mam podwyżki. Niech mogę normalnie pracować bez podtekstów, że za dużo N lub jak tak dalej pójdzie będziemy się musieli rozstać, itd., itp.. Dlatego zdanie o właścicielach mam takie nie inne. Na początku każdy słodki i byle tylko badania robić zgodnie z przepisami. A póżniej się okazuje, że o przepisy chodzi, ale własne właściciela.

Edytowane przez Mecher
  • Polub 1
  • Piwo 5
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mecher napisał:

 za dużo N lub jak tak dalej pójdzie będziemy się musieli rozstać, itd., itp..  

 

O dobry jest ? ten twój szef . Może niech najpierw  pomyśli gdzie nowego diagnostę znajdzie, bo o diagnostę dzisiaj ciężko . Mój  pracownika szukał rok.

Z drugiej mańki patrząc jak grozi zwolnieniem niech uważa bo ktoś może szefa postawić przed faktem dokonanym i i wypowiedzenie przed nim zapodać i:516:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, sojer1disco napisał:

 

O dobry jest ? ten twój szef .

Od tego co mi mówił o rozstaniu to akurat sam się zwolniłem. Bo dostałem inną propozycję. 

 

5 minut temu, Rafi90 napisał:

Nie wspomnę o reklamie 

No masz, nie trzeba pisać gdzie a wszyscy i tak wiedzą ... :) 

22 godziny temu, biker100 napisał:

i za to Mecherku browarek leci... ;)

Rozwiązałeś worek :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego PANCZO  nie zainwestował w piekarnie , bułki dobrze sie sprzedają i nie było by problemów z TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2019 o 23:27, Amaroc napisał:

nie było by problemów z TDT.

Ale były by problemy z sanepidem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.