Skocz do zawartości

zmiana cen za BT


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiada ktoś z Was, propozycje zmian cennika dla OSKP, bo wszędzie jest tylko mowa o wartości zmian cen dla pojazdów do 3,5t, a jakie są propozycje cen dla innych pozycji.

Jak jest proponowana np wartość ceny za usterkę czy autobus?

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale chodzi mi bardziej o propozycje działań PISKP, OSDS itp.

Czy ktoś posiada takie propozycje - całego cennika, nie tylko z doniesień medialnych.

Organizacje wspierające nasze środowisko mówią o propozycjach, ale tylko pobieżnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyżek nie ma i szybko nie będzie jakoś mi ciężko sobie wyobrazić żeby ogłosili w mediach podwyżkę za Badania techniczne 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, oskpszef napisał:

Podwyżek nie ma i szybko nie będzie

i tego się trzymaj... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2024 o 08:32, pablos napisał:

aktualnie nie ma żadnego projektu udostępnionego.

Projekt jest w pozycji : Konsultacje publiczne (link powyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Krzysztof plus napisał:

Projekt jest w pozycji : Konsultacje publiczne (link powyżej)

 

W dniu 22.03.2024 o 08:07, smaug napisał:

To nie jest cennik tylko zmiany w zakresie i dokumentach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, organizacje skupiające SKP niby walczą o zmianę cennika, ale nikt nie ma projektu czy propozycji tych zmian 🤨.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała opowiastka...
Czasami łowie na ryby na prywatnym jeziorze rolnika. Z jakiś przyczyn nie może on pobierać opłat od wędkarzy za łowienie. Sprzedaje więc on każdemu wędkarzowi 250 gram żyta jako zanętę. Jak ktoś chce łowić musi je kupić. Za 50 zł. Płody rolne wolno mu sprzedawać.

Ciekawe jaka by się rozpętała burza gdyby wszystkie SKP w Polsce do każdego BT sprzedawały/doliczały 150 zł. za płyn do spryskiwacza szyb? Oczywiście jako osobną pozycję na rachunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, oskpszef napisał:

szybciej to by dostał gratis ten płyn

Co do tego nie ma wątpliwości, ba nawet SKP były by skłonne dopłacać 5 zł klientowi za to, ze kupi ten płyn przy okazji OBT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wolf napisał:

Czyli, organizacje skupiające SKP niby walczą o zmianę cennika

Mnie również boli fakt, że organizacje skupiające diagnostów nie walczą o waloryzacje opłat za badania. Ja już od 10 lat nie miałem podwyżki tylko zostałem zredukowany na 1/2 etatu. Za chwilę zupełnie odejdę z zawodu, który wykonuję od 26 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markes30 napisał:

Za chwilę zupełnie odejdę z zawodu, który wykonuję od 26 lat.

No to będziesz musiał sobie poszukać innego zawodu, albo innej SKP :) 

Twoje wpisy to wieczny płacz i lament... 
A co mają powiedzieć ludzie którzy prawie całe swoje życie przepracowali w Państwowych zakładach np. FSO, fabryki mebli itp. ? a w czasach w których byli zmuszeni zmienić wykonywane zawody otrzymywali wynagrodzenia rzędu 4zł/h i do tego praca bez umowy, bo jak nie to "10-ciu na twoje miejsce" ? - no tak, wtedy nie było takiego dostępu do Internetu...

Zbyt dużo obecnych właścicieli skp liczyło na prostą i szybką kasę z klepania dowodów, stąd też zbyt duża konkurencja, do tego niezdrowa konkurencja polegająca na obniżaniu jakości wykonywanych BT... 

Gdybyś tak postulował za podwyższeniem jakości BT oraz zlikwidowaniem patologii narastających w branży tak jak postulujesz za podwyżką ceny za BT... 

Ps. w innych krajach (również poza UE cena z BT oscyluje w okolicy 150zł/rok (często są to kwoty po przeliczeniu rzędu +/-300zł/2lata) a jakość wykonywanych BT oraz ilości pojazdów wyjeżdżających z wynikiem "P" po badaniu tech.  jest zupełnie inna od tych kształtujących się w Polsce, a więc sorry, ale oczekiwania rzędu 246zł za BT są mocno przesadzone, no chyba, że w tej cenie BT będzie ważne 2 lata :) 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markes30 napisał:

Ja już od 10 lat nie miałem podwyżki tylko zostałem zredukowany na 1/2 etatu.

I ktoś Cię trzyma na siłę w takiej pracy?

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dominik_z napisał:

Ps. w innych krajach (również poza UE cena z BT oscyluje w okolicy 150zł/rok (często są to kwoty po przeliczeniu rzędu +/-300zł/2lata)

Zakładam, że ilość BT wykonywanej na takiej SKP jest odpowiednia aby bez problemu ją utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, radekd2 napisał:

ilość BT wykonywanej na takiej SKP jest odpowiednia aby bez problemu ją utrzymać.

Ale, tam nikt nie otwiera stacji na zasadzie, "będzie kasa, wystarczy klepać"", tak jak u nas. A później lament, narzekanie i smarkanie do mikrofonu, podczas każdego wywiadu.

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 13:35, michal_k napisał:

I ktoś Cię trzyma na siłę w takiej pracy?

Mnie w tej pracy trzyma już tylko fakt, że przynajmniej raz w tygodniu moja praca ratuje komuś zdrowie lub życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak po części w czynie społecznym:D. Jakie wynagrodzenia są na SKP każdy wie. Podwyżek wynagrodzenia właściciele się wypierają bo im koszty wzrosły a do kieszonki wiecej nie przybyło. I tak się to toczy. Pytanie jak długo możesz wytrzymać w czynie społecznym

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Solaris napisał:

Pytanie jak długo możesz wytrzymać w czynie społecznym

Przecież napisał

 

W dniu 29.03.2024 o 10:09, markes30 napisał:

Za chwilę zupełnie odejdę z zawodu, który wykonuję od 26 lat

czyli jeszcze dwa miesiące, jak umiem liczyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę żenujące są te opinie o niskich zarobkach diagnostów. W zeszłym roku pilnie szukałem diagnosty, oferowałem 300 zł dniówki na rękę i przez miesiąc nikt nawet nie zadzwonił. Sam zdałem egzamin i naprawdę cieszę sie że nie muszę co dzień znosić marudzenia jakiegoś frustrata.

  • Haha 1
  • Lubię 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tomcar napisał:

oferowałem 300 zł dniówki

To jeszcze proszę o takie info - dniówka 8 h, 10 h, czy może 12 h, tydzień - 5 dni, a może 6. 

:confused:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przyznasz, że coś w tym jest bo teraz na szkoleniach dla kandydatów na diagnostów pojawiają się głównie synowie właścicieli i właściciele. Gdybyby było dobrze to garnęli by się ludzie spoza branży a nie właściciele i ich rodzina. A takto ludzie widzą że perpektywy słabe. Do 30 roku życia tylko 2 procent diagnostów a główna grupa to od 50 do 65 lat i starsi. Statystyke wiekową możesz w swoim Nadzorze sprawdzić. Czyli jak widzisz dobrze nie jest i kandydatów do zawodu nie ma więc co się dziwisz.

Edytowane przez Solaris
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.