Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
Blusik

Nowy motorower w rodzinie brak dokumentów

Polecane posty

Blusik
Napisano (edytowany)

Witam

Mam pytanie mamy w rodzinie nowym motorower (motorynkę) nigdy nie rejestrowany nie mamy ani faktury dowodu itp. motor jest z lat 80.

Pani z WK powiedziała ,że mam napisać z kim kolwiek umowę z domowników aby zarejestrować to na zabytek aby był jakiś dokument własności bo na żadne oświadczenie ,że jestem właścicielem pod odpowiedzialnością karną  nie zarejestruje mi tego. Tylko umowa k-s, darowizny, spadku itp. Czy panie ma racje a może jednak w ramach zabytku można napisać oświadczenie o braku wszystkiego a ja jestem właścicielem 

Pozdrawiam

Edytowano przez Blusik

blakop

No jak to tak pisać, że kupiłeś od kogoś z rodziny, skoro piszesz, że jesteś właścicielem? Jak można kupić coś co już jest Twoje? :)

Blusik

Ustnie ja jestem właściciel a kupił to dziadek w latach 80. a pani musi mieć jakiś dokument ,że niby moje. Bo nigdzie nei ma napisane ,że jest to moje.

Znalazłem taki dokument czy jets on dobry?

Czy może coś zmienic np. dopisać brak umowy czy tam faktury.

8-Oswiadczenie-bez-dokumentow-radykalne.doc

michal_k

Jeżeli nie posiadasz dowodu własności to pozostaje ustalenie prawa własności w sądzie (np. przez zasiedzenie).

• Lubię 1

PanTomek
Napisano (edytowany)

A zaswiascenie które wysłałeś spróbuj tym. Wygląda na dość fachowe. A jeśli nie napisz umowę 

Edytowano przez PanTomek

mirek_handlarz

@PanTomek to tu nie zadziała bo:

7 godzin temu, Blusik napisał:

nigdy nie rejestrowany

Jacdiag

@Blusik wyjątkowo dużo pojazdów trafia Ci się bez dokumentów :!: 

Przyczepa "strażacka" , "wolnobieżny", a teraz motorower ... 

• Lubię 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.