Skocz do zawartości

Opisowe 23.01.19 Warszawa 8:30


stefanls2

Rekomendowane odpowiedzi

Na stacje diagnostyczną przyjeżdża pojazd o masie do 3,5 t z zamontowaną instalacją LPG założoną w 2007 roku, skierowany na badanie po wypadku, w którym zostały uszkodzone elementy nośne konstrukcji nadwozia podwozia lub ramy.

Podać jakie wymagane są dokumenty?

Podać jakie czynności będą wykonywane podczas badania?

Na jakich urządzeniach będzie wykonywane badanie?

Mniej więcej takie było pytanie

Edytowane przez stefanls2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymagane dokumenty - DR pojazdu , zaświadczenie / skierowanie na badanie , decyzja/protokół  sprawności zbiornika LPG wydane po dacie zdarzenia , opłata za badanie .

wykonujemy dodatkowe badanie powypadkowe , koszt 94+1 pln zgodnie z tabelą z działu 1 załącznika nr 2 do rozp   i  czynności z pkt 0-10 załącznika nr 1 do rozp

na jakich urządzeniach -  przed wjazdem kontrola szczelności instalacji gazowej czujnikiem ,  sprawdzenie i ew korekcja ciśnienia w ogumieniu , przejazd przez płytę od wstepnego pomiaru zbieżnośći , rolki hamulcowe , "szarpak " ,  urządzenie do sprawdzania tłumienia amortyzatorów , sprawdzenie geometrii przyrządem do pojazdów do 3,5 t , wyrywkowe sprawdzenie połączeń śrubowych zawieszenia i ukł kier kluczem dynamometrycznym ,  przyrząd do spr świateł  , analizator  spalin / dymomierz .

Mniej więcej taka jest odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tabelce usterkowej wyraźnie stoi: 

1.4. Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu:

Sprawdzenie dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia technicznego, wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego.

Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie = UI

 Z powyższego nie wynika aby o "pierwotny" protokół wołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 24.01.2019 o 21:12, piter1973 napisał:

wymagane dokumenty - DR pojazdu , zaświadczenie / skierowanie na badanie , decyzja/protokół  sprawności zbiornika LPG wydane po dacie zdarzenia , opłata za badanie .

wykonujemy dodatkowe badanie powypadkowe , koszt 94+1 pln zgodnie z tabelą z działu 1 załącznika nr 2 do rozp   i  czynności z pkt 0-10 załącznika nr 1 do rozp

na jakich urządzeniach -  przed wjazdem kontrola szczelności instalacji gazowej czujnikiem ,  sprawdzenie i ew korekcja ciśnienia w ogumieniu , przejazd przez płytę od wstepnego pomiaru zbieżnośći , rolki hamulcowe , "szarpak " ,  urządzenie do sprawdzania tłumienia amortyzatorów , sprawdzenie geometrii przyrządem do pojazdów do 3,5 t , wyrywkowe sprawdzenie połączeń śrubowych zawieszenia i ukł kier kluczem dynamometrycznym ,  przyrząd do spr świateł  , analizator  spalin / dymomierz .

Mniej więcej taka jest odpowiedź .

 

Wydaje mi się że czynności to tylko od 1.1 do 1.4 w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze Ci się wydaje , przecież napisałem

1 godzinę temu, Suugi81 napisał:

zgodnie z tabelą z działu 1 załącznika nr 2 do rozp 

dział 1 ma podpunkty od 1.1. do 1.4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2019 o 20:23, piter1973 napisał:

dobrze Ci się wydaje , przecież napisałem

dział 1 ma podpunkty od 1.1. do 1.4 .

Tak wiem ale czy przy dodatkowym robimy całość jak napisałeś (czynności z pkt 0-10 załącznika nr 1 do rozp)?

Mi się wydaje że z załącznika nr1 wystarczy zrobić identyfikacje pojazdu. Proszę mnie poprawić jak się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Suugi81 -  chyba sam nie wiesz lub nie rozumiesz bo raz pytasz o zał 2 dział 1  a  innym razem o załącznik 1 .  w rozporządzeniu  w sprawie sposobu wykonywania badańitd  jest napisany wykaz czynności . w badaniu powypadkowym jest napisane czynności określone w pkt 0-10 działu 1 załącznik 1 ( cały dział )   i dział 1 załącznika nr 2 ( czyli typowe powypadkowe ) . dla jasnego wytłumaczenia - robimy zakres badania okresoowego plus dodatkowo geometria , badanie amortyzatorów , momenty dokręcania śrub i nakrętek układu kierowniczego i zawieszenia itd .  wg ciebie w aucie powypadkowym nie sprawdziłbyć np ustawienia świateł ( a jak byłby rozbity przód i wymienione lampy ? ) , siły hamowania ( a jak podczas wypadku np pękł przewód hamulcowy ? ) , wystrzeliły poduszki powietrzne i napinacze pasów , pękła szyba . najcześciej na pokwitowaniu masz napisane coś w stylu - uszkodzenia po wypadku , bez wyszczególniania uszkodzeń . z kwitka nie wiesz co się działo z pojazdem a klientowi lepiej nie ufać . czy już zrozumiałeś  zakres badania powypadowego ?  co innego jeśli w pokkwitowaniu będzie wyszczególnione np : pęknięta szyba , stłuczona lampa ale bez magicznego słowa : po wypadku , kolizji ; wtedy wystarczy badanie za ustaerki OKRD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ładnie widać. W tych dwóch punktach różnice widać. Ze dwa razy przeczytać i będzie jasne o co 'kaman'. ;-)

Końcówka pierwszego punktu mówi wszystko. W tym tkwi cała tajemnica: "odpowiednio do stwierdzonych usterek".

§ 3.
1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:
1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony w pkt 0-10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio do stwierdzonych usterek;
2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0-10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale 1 załącznika nr 2 do rozporządzenia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blakop napisał:

Przy samym dodatkowym (piwypadkowym) nie

Dokładnie tak jak pisze blakop. Co innego gdyby przy badaniu powypadkowym klient z uwagi na zbliżający się termin okresowego o takowy wnioskował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lisw napisał:

Wyznaczamy nowy czy nie?

2 godziny temu, blakop napisał:

Przy samym dodatkowym (piwypadkowym) nie. 

pomimo wykonania czynności z badania okresowego nie wyznaczamy terminu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam,że przy każdym dodatkowym badaniu wykonujemy czynności z badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, chyba Grześ przesadziłeś . nie przy każdym dodatkowym . ja chcę dodatkowe ADR bo mam nówkę ciągnik siodłowy .  będziesz wykonywał czynności z okresowego ? hamulce ? luzy w zawieszeniu ? stan szyb ? pasy bezpieczeństwa ? itd  . zrobiłem sobie  L kę i chcę wpis do DR . okresowe miałem wczoraj zrobione na rok . wykonujesz czynności z okresowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piter1973 napisał:

wykonujesz czynności z okresowego ?

TAK! identyfikację, tablice rejestracyjne ...:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, piter1973 napisał:

eee, chyba Grześ przesadziłeś . nie przy każdym dodatkowym . ja chcę dodatkowe ADR 

A temat i pytanie dotyczy tylko jednego badania dodatkowego. I nie jest to ADR, nie jest to także "L", ale zgaduj dalej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czego dotyczy temat i wiem ,że przy każdym badaniu dodatkowym wykonujemy czynności identyfikacyjne .

55 minut temu, cezary napisał:

TAK! identyfikację, tablice rejestracyjne ...:-P

tylko część  ale nie wszystkie czynności . czynności z okresowego wykonujemy przy dodatkowym Zk , powypadkowe.Grześkowi zapewne chodziło o to ,że przy każdym powypadkowym wykonujemy czynności z okresowego tylko trochę "źle " to ujał ( wyszło jak z interpretacja większości przepisów :biggrin: ).

46 minut temu, Mecher napisał:

ale zgaduj dalej

co zgadywać ? :665:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piter1973 napisał:

tylko część  ale nie wszystkie czynności . czynności

A czy ja napisałem,że WSZYSTKIE?

 

14 godzin temu, piter1973 napisał:

zapewne chodziło o to ,że przy każdym powypadkowym wykonujemy czynności z okresowego

Chodziło o każde badanie dodatkowe, że wykonujemy czynności z okresowego (patrz tabelka załącznik nr 1). Co nie oznaczą,że wykonujemy wszystkie punkty tylko część.:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.