Skocz do zawartości

Izoterma/ chłodnia


szymonp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, pytanie o podrodzaj do DIPU, samochód tego typu, jest to izoterma. Według mnie jest to furgon,. Teoretycznie też możemy przyjąć że jest to furgon izoterma, tylko czy program pozwala rozbudowywać podrodzaj? Kiedyś przeglądałem podrodzaje przy innym badaniu, bo takiego pojazdu jeszcze nie robiłem i chyba nie widziałem takiej możliwości żeby wpisać podrodzaj furgon izoterma. Jeżeli się mylę to proszę poprawcie mnie. Przy okazji zapytam, jaki podrodzaj wyznaczylibyście w przypadku takiego  samego samochodu tylko gdyby on był chłodnią? Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam!

782602280_1_644x461_fiat-ducato-kontener-niskopodlogowy-koniowoz-meblowoz-przewoz-skuterow-najazd-stalowa-wola_rev154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak twierdzi @danielg539. Jest to FURGON, a dalej... no organoleptycznie wygląda na izotermę. Ale ja ci tam wiem czym ściany wypchane. :?

Pomaluje na pomarańczowo i pocztowy wyjdzie. :evil:

-------------------------------------------------------------------------------------------------

21 minut temu, szymonp napisał:

Przy okazji zapytam, jaki podrodzaj wyznaczylibyście w przypadku takiego  samego samochodu tylko gdyby on był chłodnią? 

 

- a skąd wiedza, że to chłodnia, a nie mroźnia lub lodownia? Mniejsza o wiedzę. Skoro chłodnia to tak samo jak izoterma.

rodzaj pojazdu: samochód ciężarowy

podrodzaj: furgon

przeznaczenie: chłodnia

 

 

 

 

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

 

- a skąd wiedza, że to chłodnia, a nie mroźnia lub lodownia?

Po grubości ścian można dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnia -furgon o termoizolujących  ścianach nadwozia , wyposażony w urządzenie chłodnicze  ( mechaniczne , aborcyjne ) pozwalające obniżać  i utrzymywać temperaturę wewnątrz nadwozia 

lodownia-furgon o termoizolujących  ścianach nadwozia , które za pomocą źródła chłodu innego niż urządzenie  mechaniczne , aborcyjne (np. lód naturalny lub suchy , płyty eutektyczne )  pozwala obniżać  i utrzymywać temperaturę wewnątrz nadwozia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smaug a skąd te objaśnienia? mnie aborcja kojarzy się z zupełnie czym innym, raczej czymś, że tak napiszę nieprzyjemnym, słyszałem w przypadku chłodzenia o absorpcji, pierwsze lodówki wykorzystywały to zjawisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie aborcja jest tematem mrożącym krew w żyłach, zatem...

 

No ale pomijając czarny humor to trochę martwi, że osoba z uprawnieniami nie zna podstawowej zasady klasyfikacji RPP. Mniejsza o to.

Gdzieś to już kiedyś opisywałem, ale generalnie różnica, czy tez wyraźna granica pomiędzy izotermą a chłodnią czy mroźnią jest trudna do uchwycenia i w zasadzie każdy producent sam ustala sobie tutaj granicę - podobnie zresztą jak odbiorca, w zależności od branży. Wydaje się jednak, że wyznacznikiem absolutnie nie jest urządzenie wytwarzające określoną temperaturę (taki czy inny agregat), a częściej parametry temperaturowe. To co dla jednego jest tzw. mocną izotermą, dla innego będzie już chłodnią i na odwrót. Do tego dochodzi bardzo istotna kwestia, a mianowicie taka, że część takich zabudów ma za zadanie w związku z realizowanym przewozem nie tylko schładzać, ale bardzo często ogrzewać powietrze (w zależności od temperatury zewnętrznej) i wtedy nazywanie takiej zabudowy chłodnią jest co najmniej dyskusyjne.

Edytowane przez blakop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy np. z cateringu mogą mieć wewnątrz temperaturę zdecydowanie podwyższoną, żeby przewożone posiłki nie wystygły. 

 

Tłumacząc z polskiego na nasze:

izotermiczny to inaczej stałotemperaturowy 

 

a to z greckiego 

gr. ἰσο- < gr. ἴσος (ísos) → równy

https://pl.wiktionary.org/wiki/izo-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już bez wielkiej greki - o to właśnie mi chodziło, że w wielu branżach i dla wielu firm posiadanie agregatu nie jest wyznacznikiem tego, że pojazd jest chłodnią. Z tym cateringiem to bym nie wpadł. Ale już transport w farmacji jak najbardziej. Innymi słowy izoterma z agregatem to nie jest od razu chłodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek zjadł  w pospiechu jedna literkę powinno być absorpcyjne, a koledzy skojarzenia  od razu nie wiadomo jakie , definicje podobne do tych co podał cezary i takie są w katalogu its   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.