Skocz do zawartości

Zaświadczenia z badań.


metor9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , egzamin praktyczny mam na dniach i jeszcze zrobiłem sobie mętlik w głowie.

Zaświadczenie z badań biorę z 2089 z 2017roku -załącznik nr.1

 

1.Jeśli robię badanie okresowe z LPG to w zaświadczeniu w rodzaju badania wpisuję ''badanie okresowe (gaz)'' -tu jest jasność i odpowiednie informację w uwagach i warunkach 

 

2.Jeśli robię okresowe dla Autobusu na 100km/h w rodzaju badania wpisuję ''badanie okresowe (bus 100)''? i na stronie 2 w pkt.2 wpisuję'' pojazd spełnia warunki dla autobusu którego dopuszczalna prędkość wynosi 100km/h'' i wystawiam zaświadczenie nr.6 z 776 

 

3.I ADR-y tu mam największy problem załóżmy że przyjeżdża samochód ciężarowy cysterna.

Co wpisać w rodzaju badania ? Obadanie okresowe ? Badanie okresowe pojazdu do przewozu materiałów niebezpiecznych ? Badanie dodatkowe?

Na drugiej stronie zaświadczenie w pkt.1 pisze protokół i decyzję tdt a w pkt.2 pojazd spełnia warunki pojazdu do przewozu materiałów niebezpiecznych. 

i wystawiam zaświadczenie nr.2 z 2089

 

Proszę o wyrozumiałość , odwdzięczam się piwami :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomek8340 napisał:

O ile badanie techniczne  pojazdu z instalacją gazową jest badaniem okresowym tak Adr i autobus 100 to badania dodatkowe 

Dokładnie i to jest również zawarte w zał. 2 (776), podobnie dla taxi  itd.

Edytowane przez nhl4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak przyjeżdza ADR samochód ciężarowy bo skończyło mu się okresowe 

1.Zaświadczenie badanie dodatkowe ADR załacznik nr.1 2089 

2.Załącznik nr.2 -2089 

Nie wystawiam czego takiego jak badanie okresowe tego ciężarowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde badanie powinno być zakończone prawidłowym zaświadczeniem. Dla każdego badania przewidziano stosowne zaświadczenie.

A teraz po kolei i konkretnie o jakie badanie się rozchodzi: o okresowe, o okresowe razem z dodatkowym, o okresowe i osobno dodatkowe, o samo dodatkowe?

5 listopada 2018 roku były podobne tematy: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13647-zaświadczenie-o-przeprowadzonym-badaniu-technicznym/&do=findComment&comment=260089

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jak najprościej to napisać.

1.Co rok przyjeżdża ADR i co wtedy się wypełnia ? 

2.I co pól roku przyjeżdża autobus na 100 co wtedy ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się i chciałbym podsumować , może komuś się przyda .

1 przypadek przyjeżdża autobus na 100 liczba miejsc 40 .Klient chce zrobić okresowe i dodatkowe na 100km/h

Wystawiam takie dokumenty :

1.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania okresowego autobusu powyżej 15 osób -199zł na drugiej stronie nic nie wypełniam.

2.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania dodatkowego na 100 -126zł - na drugiej stronie piszę że spełnia warunki dla bus100

3.Zaświadczenie (nr.6-776)

 

Czy tu jest ok ?

 

2 Przypadek przyjeżdża ciągnik z naczepą ADR .Ciągnik 5ton naczepa też 5 ton.Klient chce okresowe i dodatkowe całego zestawu :

Wystawiam takie dokumenty :

1.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania okresowego ciągnika -238zł bo 153 za ciągnik + 85 za to że jest to ADR (Punkt 1.12)w tabelce 2261

2.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania okresowego naczepy -163+85zł

3.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania dodatkowego ciągnika -85zł-na drugiej stronie piszę ze jest przystosowany do przewozu ADR

4.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania dodatkowego naczepy-85zł-na drugiej stronie piszę numery decyzji i protokołu TDT i ze jest przystosowany do przewozu ADR 

5.Zaświadczenie (nr.2-2089) dla  ciągnika 

6.Zaświadczenie (nr.2-2089) dla  naczepy 

 

Coś wydaje mi się że w ADR powinny być 4 zaświadczenia a nie 6 czy mam rację ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem... Ja Ci powiem, bo sam nie wiem!  :?

Teraz jest tak namieszane, że ani ja, ani ci co szkolą, ani ci co przeprowadzają egzaminy nie bardzo wiedzą o co chodzi.
W przypadku badania okresowego lub w przypadku badania okresowego z LPG sprawa jest prosta, bo wystawia się zaświadczenie z załącznika numer 3 i koniec. Wypełnia się stosowne punkty, podaje się stosowne dane odnośnie urządzeń poddozorowych i po temacie.
Do pewnego czasu prawie identycznie wyglądała sprawa jeżeli robiło się okresowe i dodatkowe (BUS-100 / ADR) pod jednym wpisem do rejestru. No razem okresowe plus dodatkowe. No oba badania "na jednym zaświadczeniu". W cudzysłowie, bo wiadomo że zaświadczenia drukowało się dwa. Jedno z załącznika numer 3 i drugie w zależności czy to BUS-100, czy ADR. Wypełniało się co do joty wszystkie punkty zaświadczenia z trzeciego załącznika, opisywało się punkt drugi tego zaświadczenia no i podawało to, co dotyczy urządzeń poddozorowych plus załącznik numer 6 lub numer 7.
A teraz to ja nie wiem. Nie wiem jak wypełnić zaświadczenie numer 3 skoro wykonuję badanie okresowe pojazdu adeerowskiego lub autobusu, który sto na godzinę może pędzić. Nie wiem, co mam wypełnić w punkcie drugim tego zaświadczenia. Każą te badania (okresowe / dodatkowe) na osobne rozdzielać i nie ukrywam, że sprawa się mota.
Jak robię okresowe, to nie dodatkowe. A jak dodatkowe, to nie okresowe.
Więc co i kiedy mam w punkcie drugim wypełnić, kiedy tego, tych wymagań, tych warunków nie sprawdzam, nie ruszam, nie dotykam, nie potwierdzam, bo w zakresie badania okresowego lub dodatkowego tego nie ma. Nie podali, Nie rozpisali.
Cały czas mowa o sytuacji kiedy jest potrzeba wykonać okresowe i dodatkowe za jednym zamachem w pojeździe czy tam zestawie.
Bo dla mnie ani BUS-100, ani ADR nie łapie się pod to, co na początku zakresu rozpisali:

 § 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje: 
2) sprawdzenie dodatkowego wyposażenia pojazdu; 
4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17-22, § 38-42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych. 

Powtarzam: dla mnie abi BUS-100, ani ADR nie łapie się na powyższe.
Poczekamy, poczytamy może innych wypowiedzi. Kawa poranna ściele się aromatem po kantorku diagnosty, także można popychać problemy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, metor9 napisał:

całego zestawu

Drobna uwaga. Nigdy nie badamy zespołu pojazdów, tylko poszczególne pojazdy. 

11 godzin temu, metor9 napisał:

badania okresowego ciągnika

Wystawiamy "normalne" zaświadczenie. Jeżeli ten pojazd ma być ADRowski, to żeby nie motać się robisz kolejne badanie - dodatkowe i wystawiasz tylko zaświadczenie ADR, które jest samoistnym zaświadczeniem, a nie załącznikiem. 

 

11 godzin temu, metor9 napisał:

na drugiej stronie piszę ze jest przystosowany do przewozu ADR

Nie ma takiej adnotacji. Nie wystawiasz "zwykłego" zaświadczenia dla DBT ADR, tylko j/w. 

 

Analogicznie postępujesz z naczepą ("zwykłe" zaświadczenie z OBT - w przypadku cysterny w pkt. 1 tematy dozorowe) oraz zaświadczenie z DBT ADR. 

 

Autobus na 100 analogicznie. Najpierw zwykła okresówka z klasycznym zaświadczeniem i adnotacją w pkt. 2 - BUS100. Następnie kolejne badanie z samoistnym zaświadczeniem na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie ta "klasyka". "Klasyka" co i jak, na jakiej podstawie wpisuje się do punktu drugiego zaświadczenia "zwykłego". 

Czy ta "klasyka"  polega na sprawdzeniu czegokolwiek zanim się to w punkt drugi wklepie, czy punkt drugi wypełnia się ślepo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Paprock napisał:

Ja Ci powiem... Ja Ci powiem, bo sam nie wiem!  :?

Teraz jest tak namieszane, że ani ja, ani ci co szkolą, ani ci co przeprowadzają egzaminy nie bardzo wiedzą o co chodzi.
W przypadku badania okresowego lub w przypadku badania okresowego z LPG sprawa jest prosta, bo wystawia się zaświadczenie z załącznika numer 3 i koniec.

Może się czepiam ale w końcu który załącznik z badania jest ważny nr.3 z 776 czy nr.1 z 2089 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym różnią się te załączniki?

Wybacz lecz nie chce mi się wertować. Dla nauki, dla wiedzy, dla egzaminu warto się dowiedzieć zaiste... Bo ja osobiście w te objaśnienia nie wnikam i ich nie drukuję. Ot, taka ułatwiająca życie programowa opcja. ;-)

Wiem jedno. Wiem, że rozporządzenie w sprawie badań jest jedno. Jedno z późniejszymi zmianami i obowiązuje załącznik jak najbardziej aktualny czyli ten jeden jedyny ostatni!

Dla ułatwienia dodam, że warto pracować na tych aktach, co to jednen taki przeuprzejmy się wziął i je nam tu ujednolicił. Samemu polecam strony forum przewertować. Dział nosi tytuł PRAWO - tyle gratis mogę dodać.

W tym zmieniającym rozporządzeniu jest to załącznik numer 1! Ale kumać należy całość tego króciutkiego aktu, który w punkcie dziesiątym mówi:

10) załącznik nr 3 do rozporządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 1 do niniejszego rozporządzenia;

- czyli załącznik numer 3 rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań otrzymuje niniejsze brzmienie zapodane w załączniku numer jeden!!!

Kapiszczi? :stroke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, metor9 napisał:

''badanie okresowe (gaz)''

 

13 godzin temu, metor9 napisał:

''badanie okresowe (bus 100)''

 

A po co te dodatki w nawiasach? Na egzaminie trzymałbym się literalnie ustawy i wpisałbym po prostu "badanie okresowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre programy mogą jakoś tak dziwacznie szyfrować te dodatki. :silent:

A jak nie tak, to pod rodzajem badania zapodają kod opłaty z tabeli opłat. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paprock napisał:

Niektóre programy mogą jakoś tak dziwacznie szyfrować te dodatki

 

Ale tu chodzi o egzamin. A w życiu - wiadomo jak jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na potrzeby egzaminu to należy wystawić zaświadczenie z badania okresowego. Wypełnić punk drugi, że pojazd odpowiada warunkom przewidzianym dla niego i jeżeli jest na pojeździe urządzenie poddozorowe, to należy to zapodać w punkcie pierwszym. No i dla potrzeb egzaminu należy wystawić również zaświadczenie BUS-100, czy tam ADR, co nie. No na egzaminie trza wszystko ładnie spiąć razem do kupy, że się wie, że się rozumie, że się umie. No trzasnąć klasyczną popisówę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, metor9 napisał:

Zapoznałem się i chciałbym podsumować , może komuś się przyda .

1 przypadek przyjeżdża autobus na 100 liczba miejsc 40 .Klient chce zrobić okresowe i dodatkowe na 100km/h

Wystawiam takie dokumenty :

1.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania okresowego autobusu powyżej 15 osób -199zł na drugiej stronie nic nie wypełniam.

2.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania dodatkowego na 100 -126zł - na drugiej stronie piszę że spełnia warunki dla bus100

3.Zaświadczenie (nr.6-776)

 

Czy tu jest ok ?

 

2 Przypadek przyjeżdża ciągnik z naczepą ADR .Ciągnik 5ton naczepa też 5 ton.Klient chce okresowe i dodatkowe całego zestawu :

Wystawiam takie dokumenty :

1.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania okresowego ciągnika -238zł bo 153 za ciągnik + 85 za to że jest to ADR (Punkt 1.12)w tabelce 2261

2.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania okresowego naczepy -163+85zł

3.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania dodatkowego ciągnika -85zł-na drugiej stronie piszę ze jest przystosowany do przewozu ADR

4.Zaświadczenie (nr.1-2089) z badania dodatkowego naczepy-85zł-na drugiej stronie piszę numery decyzji i protokołu TDT i ze jest przystosowany do przewozu ADR 

5.Zaświadczenie (nr.2-2089) dla  ciągnika 

6.Zaświadczenie (nr.2-2089) dla  naczepy 

 

Coś wydaje mi się że w ADR powinny być 4 zaświadczenia a nie 6 czy mam rację ? 

 

 

Czyli podsumowując co do autobusu :

Wypełniam dokumenty :

1.zaświadczenie z okresowego - na odwrocie pisze że spełnia warunki dla bus 100 

2. Zaświadczenie numer 6 

 

Co do Adr-u 

wypełniam :

1 . Okresowego ciągnika i na 2 stornie pisze że spełnia warunki dla ADR

2 .okresowe naczepy i na drugiej stornie to samo co z ciągnikiem 

3.zaswiadczenie nr.2 z 2089 dla ciągnika

4.zaswiadczenie nr.2 z 2089 dla naczepy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do egzaminu GiT! Gdybym postawił się w roli egzaminatora, to nie czepiałbym się niczego. Abiturient wie o co chodzi i egzamin zaliczony. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest rubryka [Rodzaj badania, czynności] i jeżeli okresowe, to wklepuje się tylko [okresowe], a jeżeli coś jeszcze, to należy wpisać i to coś! Najczęściej wychodzi taki twór jak [Rodzaj badania, czynności] równa się [okresowe, dodatkowe].

Szukaj, bo na bank po forum przewalały się zaświadczenia powypełniane.

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13524-przykłady-skany-dokumentów/&do=findComment&comment=257801

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, metor9 napisał:

Okresowego ciągnika i na 2 stornie pisze że spełnia warunki dla ADR

Nie ma takiej adnotacji.

Zobacz jakie adnotacje są zawarte w DR - Dz.U. 1088 z 2016 str. 24.

 

2 godziny temu, metor9 napisał:

a w rodzaju badania poprostu badanie okresowe ?

Masz na egzaminie stosować terminologię określona w przepisach. Czyli badanie okresowe, dodatkowe, co do zgodności... cała reszta, to życie i ułatwienie w programach w dalszej pracy ale może być gorzkie użycie tego na egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, adam1501 napisał:

Nie ma takiej adnotacji.

Zobacz jakie adnotacje są zawarte w DR

 

Chyba chodziło o drugą stronę zaświadczenia, a nie DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.