Skocz do zawartości

Zaświadczenia z badań.


metor9

Rekomendowane odpowiedzi

 

57 minut temu, wrc69 napisał:

W Patronacie jest tak:

 

roboczy.jpg

To wpisuję na drugiej stronie zaświadczenia w pkt.2

 

 

A  jak wypełniam zaświadczenie z badania dodatkowego ADR-u to w polu ''rodzaj badania,czynność'' To mam wpisać ''Dodatkowe badanie techniczne pojazdu przystosowanego do przewozu materiałów niebezpiecznych'' ?-Tylko gdzie na to miejsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, metor9 napisał:

Tylko gdzie na to miejsce :D

 

W głowie! Bo trzeba wpierwej wiedzieć jak są rodzaje badań. A są trzy: okresowe, dodatkowe, co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego.

Więc jeżeli wykonuje się samo dodatkowe badanie pojazdu ADR, to w rubryce [Rodzaj badania, czynności] wpisuje się [dodatkowe]. A na całą resztę przeznaczono punkt pierwszy i drugi zaświadczenia zgodnie z objaśnieniami.

Poza tym trzeba się zastanowić czy to zaświadczenie jest komukolwiek potrzebne. Ale OK, bo na potrzeby egzaminu może być zasadne jego wypełnienie, czy tam wystawienie. Już mniejsza o to czy ręcznie, czy komputerowo.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ale jeżeli @metor9 dopiero do egzaminu się szykuje, to raczej trudno będzie pokapować, co, która aplikacja umie.

Poza tym pytanie dodatkowe: jak z tego rozwiniętego słownika wybierze się [Dodatkowe-ADR], to co do  zaświadczenia wskakuje w prostokącik [Rodzaj badania, czynności]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrc69 Tylko że mówimy tutaj o ręcznym wypełnianiu zaświadczenia na egzaminie , a z tego co piszę @Paprock to mam tam wpisać Dodatkowe ,Okresowe lub co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego.

 

ps. egzamin już jutro więc się dowiemy jak oni chcą to wypełniać :D

Edytowane przez metor9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

to co do  zaświadczenia wskakuje w prostokącik [Rodzaj badania, czynności]?

Właśnie [Dodatkowe - ADR]

4 minuty temu, metor9 napisał:

 to mam tam wpisać

Jeśli robisz dodatkowe ADR, to masz wpisać [Dodatkowe-ADR]

No o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodzi o to, że mój słownik jest ubogi i nie jarzy o jakie dodatkowe się rozchodzi.

Mi tam w tej rubryczce wyskakują takie kombinacje: [okresowe], [dodatkowe], [okresowe, dodatkowe] i tyle. Bez żadnych sufiksów. Bez żadnych prefiksów.

I radzę na egzaminie odnieść się krótko i zwięźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wrc69 napisał:

No o co chodzi?

o ot, że niepotrzebnie mącimy koledze w głowie wypełnianiem aplikacji/programu, a nie "żywego" zaświadczenia... Dobrze wiemy, że co apliakcja to różnego rodzaju pomysły czasmi pomagające/czasami nie w pracy w SKP. Kolego przygotowuje się do egzaminu więc tak jak napisałem powyzej

 

34 minuty temu, biker100 napisał:

Metor9, nie patrz na zrzuty ekranów z aplikacji do obsługi SKP tylko weź w ręce:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170002089

 

zał. nr 1 i zał. nr 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak byłbym ostrożny na egzaminie z tym ADR-sufiksem i zostawił jako rodzaj badania sam przymiotnik [dodatkowe].

Poza tym, jak czegoś w objaśnieniach nie ma, no to nie ma i nie ma co tworzyć teorii spiskowych, czy tam słownik badań rozbudowywać.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

 zostawił jako rodzaj badania sam przymiotnik [dodatkowe].

Zgodnie z PORD:

2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Ale to dodatkowe robi się wg. "Zakresu i sposobu wykonywania..."

§ 3.1.9)

Wyszło by:

"Badanie dodatkowe - odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych"

Śjakoś tak długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Nie, bo jest punkt dwa i wychodzi badanie dodatkowe dla pojazdu odpowiadającego dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla ADR.

No tak czy nie?!

I nie ukrywam, że robi się galimatias, bo czy do dodatkowego badania (tu adeerowskiego pojazdu) jest potrzeba wystawiania zaświadczenia, o którym mowa w załączniku numer trzy rozporządzenia zwanego zakresem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, metor9 napisał:

objaśnieniach do załączników nie masz napisane tego co ja chcę się dowiedzieć.

Kolego, na egzaminie stosuj tylko i wyłącznie zapisy z dzienników. Na resztę będziesz miał czas w zależności od oprogramowania na jakim będziesz pracował. 

Klasyfikację badań masz wpisać jak podaje ustawa bez żadnych udziwnień. Warunków dodatkowych dla ADR nie wpisujesz, bo nie ma takiej adnotacji w DR. Ty masz wiedzieć co piszesz i po co oraz jakie rodzaje dokumentów masz zastosować. Nie kombinuj tylko stosuj suche zapisy prawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o badaniu pojazdu, który ma coś wspólnego z materiałami niebezpiecznymi. Przewodnim wątkiem stał się sposób wyklikania zaświadczenia z badania. Po mojemu należy wystawić zaświadczenie, o którym mówi załącznik numer trzy zakresu, a w rubryce [Rodzaj badania, czynności] wpisać [DODATKOWE]. Należy też wypełnić punkt drugi zaświadczenia.

A na deser pozostaje zająć się zaświadczeniem, o którym mówi załącznik numer siedem zakresu. Znaczy wyklikać, wypełnić, wypisać, wydrukować i wydać. ;-)

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież o tym piszę (próbuję napisać). Najpierw praktycznie ("robię" Patronatem), później napisałem (jak Dziadowie nasi) ręcznie na kartce.

Fakt, samo zaświadczenie.

O deser @metor9 nie pytał, może wie jak ma to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla badania ADR jest samodzielne zaświadczenie z badania dodatkowego. Dla tego badania nie wystawia się klasycznegi zaświadczenia, ponieważ właściwe zaświadczenie nie jest załącznikiem do badania dodatkowego tylko samoistnym zaświadczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Załączniki hand made bardzo ładne. Wszystko rozbiło się o ADR-sufiks, bo jak trafi na wnikającego komisarza egzaminacyjnego, to może mieć wynik pozamiatany.

No nie ma co się wychylać. Lepiej rzeczowo, krótko i zwięźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli (reasumując) po:

"§ 4.
1. Podczas wykonywania dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 9 rozporządzenia i pkt 9.1.2.3 umowy ADR, dla którego umowa ADR wymaga wystawienia świadectwa dopuszczenia pojazdów do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych, uprawniony diagnosta wykonujący badanie techniczne pojazdu wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych. Wzór oraz sposób wypełnienia zaświadczenia o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych określa załącznik nr 7 do rozporządzenia."

Nie wystawiamy zaświadczenia wg wzoru z załącznika nr 3, tylko i wyłącznie zaświadczenie wg wzoru załącznika nr 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tak ciężko brak zaświadczenia z załącznika trzy mi przełknąć, że nie wiem. Duszę się. Człek przywykł, że zawsze dwa papierki, bo w sumie utarło się po zagraniczniakach, że do zaświadczenia z badania załącznik zwany DiP obowiązkowy, a tu masz... świat badań ewoluuje, by nie rzec, że się przewraca. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.