Skocz do zawartości

Zaświadczenia z badań.


metor9

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, maro-dm napisał:

Czyli pieczątka imienna i stacji kontroli pojazdów już nie potrzebna??

To zrezygnuj też z badań przed pierwszą rejestracją w kraju,zmian konstrukcyjnych,ADR,BUS100,zabytków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, laptop napisał:

podpisuję się czytelnie i nigdy mi to nie przeszkadzało

bo przecież swojego nazwiska nikt się nie wstydzi prawda? zatem czytelny podpis jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli nawet z (s) na końcu (nazwiska) to co? skoro nie zmienił i używa to widać jest dumny z miana rodowego i za to mu chwała, co dla jednego jest małostkowe dla drugiego może być to coś wielkiego. 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy przy " porazpierwszym " badaniu do zaświadczenia można wpisać w okienko ( TR ) - tablice rejestracyjne z ZDR mimo ich braku.

I wtedy w uwagach (10) opisać, że brak TR na BT,  wpisano z ZDR o num..... Tak ?

Powiem, że do tej pory wpisywałem w to okienko (- - -) i w uwagach - brak TZ .:wink:

Dziękuję.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem przekonany, że już całe grono robi jednakowo i od zawsze w to okienko numer rejestracyjny zapodaje. Ta rubryka jest przeznaczona na numer rejestracyjny, a nie na blachy, nie na tablice. Numer, to numer, a tablice nie podlegają ocenie jak nawet auto je posiada w stanie czary-mary, bo zamazanym = nieczytelnym, niewidzialnym.

Czyli stała reguła do uwag: pojazd sprowadzony z zagranicy, przedstawiony do badania bez tablic rejestracyjnych.

Ile razy już było o tym klepane?!

:zzz:

Poza tym należy mieć na uwadze, że ten numer jest w centralnej bazie jako zagraniczny numer rejestracyjny, nawet jak był na 'porazpierwszym' bez tablic. To co, niewidzialna ręka go tam wklepała, czy pre-rejestracja!?

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/12747-zagraniczny-numer-rejestracyjny-i-inne-takie/&do=findComment&comment=247358

 

 

A tym wszystkim naczelnikom zalecającym trzy kreski, to polecam wciągnąć nawet po cztery, a potem kolejne zalecenie wymodzić, że w przypadku skorodowanego VINU też zapodać kreski. Na bank po zaciągnięciu kresek dojdą z autem do ładu! Po marce i modelu zaiste! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Paprock napisał:

Ile razy już było o tym klepane?!

Wiem, wiem, że dużo ! :?

Ale przyzwyczaiłem się do " blach " i dlatego,  w to małe okienko łupałem ( - - - ), a w uwagi oczywiście odpowiednia adnotacja. :wink:

W związku z tym jeszcze dopytam :

- pojazd sprowadzony z Niemiec ( dwa " małe " ZDR ) brak TZ, to które TZ wpisać w to małe okienko ?

: te z " żółtym paskiem ", czy " te normalne " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz z tymi piwami. Opanuj się. To deko za błahe sprawy, żeby punktami były nagradzane. Później słychać stękanie o towarzystwie wzajemnej adoracji. I dlaczego bezcześcisz moją fotkę używaną do powitań forumowiczów nowych. OK - używaj sobie. ;-)

;D ;D ;D

 

Ty wiesz jaką te punkty się nazywają... :silent: :evil:

Mi tam od razu ze złą się kojarzą. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Reputacja " przecież idzie w parze z ........... :silent:

Dla " pomocnych " z mojej strony  ( piwa ) nigdy nie zabraknie. :wink:

 

8 minut temu, Paprock napisał:

To deko za błahe sprawy

Dla jednych błahe, a dla innych ważne - i tak jest w moim przypadku :cool:

 

A " memik - fotkę " mam już w swoich zał. i się doczekałem :

11 minut temu, Paprock napisał:

OK - używaj sobie.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest miejsce na nr rej. i co z tego, to jak z kolorami, niby wszystkie jednakowe, jest miętowy, dla innych morski, khaki, malachitowy, a przecież Ronaldo nie gra na malachitowej tylko zielonej, bo tak naprawdę  te wszystkie to zieleń, tak i tu, nie będzie telefonów z wk, przyjazdów klientów z pianą na ustach to będę wpisywał ten nr z ZDR, kłopotów żadnych nie sprawiają trzy kreski, więc dopóki tak będzie będę wpisywał "---".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj " pierwszy raz " wpisałem w tą małą rubryczkę TZ z ZDR zamiast dotychczasowego ( - - - ),  no bo już jest " zaświadczenie po zmianach - od 4 - tego nowe ", klient zarejestrował pojazd bez problemów. Myślę sobie, że może to będzie " normalnością " - przynajmniej " ja " zaczynam tak działać. Dzięki :wink:

 żeby :

8 godzin temu, Paprock napisał:

Później słychać stękanie o towarzystwie wzajemnej adoracji.

to przechodzę na :piwo 

P.s. Może być ?:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

no jest miejsce na nr rej. i co z tego, to jak z kolorami, niby wszystkie jednakowe, jest miętowy, dla innych morski, khaki, malachitowy, a przecież [...]

 

- Nie kombinuj, nie kombinuj. Kolorów mamy dziesięć do dyspozycji. No chyba, że jak jakiegoś nie ma, to zaś trzy kreski. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, leski66 napisał:

Dzisiaj " pierwszy raz " wpisałem w tą małą rubryczkę TZ  [...]

 

- co to jest "TZ"? Bo jeżeli Tablice Zagraniczne, to w zaświadczeniu nie ma przyporządkowanej na takie coś okienka, rubryki, pola, kwadracika... Mniejsza o polityczne poprawnie nazewnictwo.

W zaświadczeniu jest rubryka zaklepana dla numeru rejestracyjnego. Dla numeru, który jest zamieszczony w dowodzie rejestracyjnym, karcie pojazdu, urzędowych rejestrach i temu podobnych udziwnieniach. Bywa też umieszczany na tablicach rejestracyjnych pojazdu, a dlatego bywa, bo czasami występuje jako ręcznie malowany. 

Więc jak się pojawi na badaniu technicznym pojazd samowyładowczy bez tablic, bo akurat ukradli, to co wtedy zaimplementować w magiczne okienko pod tytułem [Numer rejestracyjny i kraj rejestracji pojazdu]?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kolorach to w tym kontekście

 

 

 

co do reszty, czy to hieroglify?, powtórzę, są honorowane przez wszystkie wk do których "poszło", a jak jest cisza z ich strony, dalej nie wnikam, poza tym autokratyzm jest be. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" TZ " - na oczywiście, że szło mi o [ Zagraniczny Numer Rejestracyjny ] - no bo,  do tego jest,  w zaświadczeniu to małe okienko przecież. :wink:

W sumie,  dla jasności powinienem  w tekście postu wpisać skrót " ZNR " - OK.

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma szacunek do tego wszystkiego. Tu każdy robi co chce, jak chce i kiedy chce. Nawet partyzantką nazwać tego nie wypada. Widzisz co ITD łapie i co, co mam szanować?

Wiem co dzieje się dookoła. Wiem co, kto, kiedy i gdzie. I co dalej, gdzie z tym pójść, jak powyrywać chwasty z tego diagnostycznego poletka? To jest normalność, to jest szacunek?

Zadam może i głupie pytanie: niech się odezwie ten, co tego nie wie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.