Skocz do zawartości

Zaświadczenia z badań.


metor9

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie dawniej był regał z segregatorami ale po co w dobie komputerów powielać te przestarzałe metody. Ale pytanie moje , dlaczego trzeba wydrukować 2szt. zaświadczeń z OBT a nie 1 szt. . Co prawda byłem 3 tyg. na kwarantannie i mogłem przespać jakąś nowelę ale szukam i nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 18:16, danielg539 napisał:

Nic się nie zmieniło.

Kolega pirat jak niewierny Tomasz☺️ Odpowiedź otrzymał ale jakoś nie chce uwierzyć i drąży temat dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W dniu 4.03.2021 o 09:04, Czolgista napisał:

Taka mała uwaga,  byłoby miło gdyby okienko do wydruku zaświadczenia domyślnie było ustawione na wydruk oryginału/1 szt. Codzienne,  ręczne przestawianie "kółeczka" na właściwą pozycję jest nieco irytujące, gdyż w 90% wystarczy wydrukować 1 egzemplarz zaświadczenia.

O ile się nie mylę - można będzie zrobić coś takiego, że jednokrotnie, po uruchomieniu programu trzeba będzie tak a opcję przeklikać, a później system sam będzie tego pilnować. Zobaczymy co da się zrobić.
Aleeeee - wiesz oczywiście o tym, że powinieneś wydrukować 2 egzemplarze? ;-)

Stąd moje pytanie wynika. Powyżej odpowiedział Norbert Jezierski na pytanie Czołgisty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witajcie,

na badanie przyjezdza ciągnik siodłowy ADR.

czy program Stacja2000 pozwala wydrukować najpierw samo badanie dodatkowe ADR z pozycją w rejestrze i oddzielną opłatą cepik, a następnie okresowe z nowym numerem badania?

czy w Norcom należy robić to pod jedną pozycją w rejestrze?

Edytowane przez uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, IVVO napisał:

Najpierw musi być ważne okresowe aby zrobić dodatkowe ADR - można też je połączyć

tak, oczywiście zgadzam się z pierwszą częścią, natomiast-
właśnie chodzi mi o kwestie łączenia badań. jedni mówią, że nie należy łączyć, ponieważ pobieramy dwie opłaty cepik. a od Ciebie i od kilku innych osób jeszcze dostaje informację, że można na jednym zaświaczeniu.

czy tutaj mamy znów do czynienia z pięknym Polskim Państwem i "dowolną interpretacją przepisów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, uzytkownik2 napisał:

czy tutaj mamy znów do czynienia z pięknym Polskim Państwem i "dowolną interpretacją przepisów"?

Tak, to dokładnie taki przypadek i jak nie zrobisz tak będzie dobrze (ewentualnie źle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IVVO napisał:

W zaświadczeniu z ADR podajesz datę ważności przeglądu

A jeśli przegląd nastąpi zaraz po badaniu ADR? To nie zostanie uznany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, smaug napisał:

co wpisać w rubryce termin następnego badania okresowego jak jest nie ważny

Wpisać nieważny.

15 minut temu, smaug napisał:

Do TDT idzie zaświadczenie z ADR a nie z okresowego

A nie można dołączyć okresowego wykonanego po badaniu ADR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michal_k napisał:

A nie można dołączyć okresowego wykonanego po badaniu ADR?

weź kop się z urzędnikiem z TDT - u . najmniejszy brak kropki czy przecinka to dla nich problem nie do przejścia . oczywiście można wykonać najpierw dodatkowe ADr i wpisać w nim "krótszy" termin ważności okresowego , potem wykonać okresowe . inspektor w "czerwonym pasku " wpisze termin ważności ten krótszy . inspektorów TDT-u zapytaj dlaczego . miałek kiedyś cysternę ADR na badaniu , w dokumentach dozorowych był błąd w nr ewidencyjnym , zwyczajna omyłka , czeski błąd , zamienione cyfry chyba xxxx43xxxx a powinno być xxxx34xxxx ( tak było na TZ cysterny ). opisałem to jako omyłkę , z wyjaśnieniami . oczywiście miałem tel z TDT-u ,że jak , jaka pomyłka , to ja źle odczytałem , że niemozliwe . miałem foto tej tabliczki i to pomogło ale co się nasłuchałem to moje. ogólnie większość przewoźników ADR z którymi mam do czynienia strasznie narzekają na TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, uzytkownik2 napisał:

kwestie łączenia badań

Nasze prawo nie zabrania łączenia badań. Kwestią jest program na którym się pracuje. Normalny program pozwoli Ci wykonać BT zgodnie z Twoimi preferencjami inny na sztywno na to nie pozwoli. Cytując klasyka "... Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi... "

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

A wiesz, że to jest tłumaczone liczą pojedynczą

Nie wiem czym ktoś tłumaczy głupoty. Skoro CEP przyjmuje połączone badania to znaczy, że nie ma co do tego przeciwwskazań. 

Trzepie mnie na samą myśl o lenistwie ministerialnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. To co nie jest zabronione jest dozwolone. Sławetny HAK ma być wpisywany po wykonanym BT a w jedynym słusznym programie figuruje jako inna czynność i nie możesz tego zmienić. Kwestię łączenia badań wałkuje się latami i góra jest głucha na wołanie dołu. Wystarczyłoby jedno zdanie w rozporządzeniu, że na okresówce sprawdzamy wszelkie warunki dodatkowe którym dany pojazd podlega i sprawa załatwiona. Niestety u nas musi być po polsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy nie mogą być jasne i jednoznaczne bo nie mieli by tam w tych ministerstwach co robić. Więcej wpisów do rejestru to więcej $ do ministerstwa. Nasz niezadowolony klient nie pójdzie do ministra tylko będzie się wytrząsał nad diagnostą. Ja jeżeli ma wpis o dodatkowych warunkach w DR to łączę badania. Zmusiło mnie do tego stanowisko nadzoru, skoro to 2 oddzielne badania to i wyniki mogą być różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojteczek napisał:

skoro to 2 oddzielne badania to i wyniki mogą być różne.

Np. osobówka TAXI: OBT - P, DBT - N. Oczywiście pieczątka do DR bo przecież jest P dla osobówki i widzę oczyma wyobraźni jak kierowca przyjeżdża na drugi dzień na poprawkę DBT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widzę sznur "złotówek" do wjazdu na stację.

Miałem kilka dni temu takiego, co chciał "zdejmij mi pan koguta z dachu". Jak zapytałem czy taksometr też zdjął, to powiedział że nie i boczył się na mnie że kazałem mu oddalić się zaznaczając tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic nie stało. Kwestia jest tego typu że już straszą mną niegrzeczne dzieci. Kwestie formalne (urządzenie poddozorowe i "kwity" do niego) czy techniczne (jak właśnie usunięcie wszystkich atrybutów TAXI a nie tylko "zdejmij pan koguta") staram się sprecyzować od razu podczas sprawdzenia czy DR pasuje do pojazdu, przed ściągnięciem danych z CEP. Zapobiega to większości późniejszych niesnasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.