Skocz do zawartości

Zaświadczenia z badań.


metor9

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...

byłem na szkoleniu wczoraj, powiedział Pan z PISKP, że wystarczy aby nazwisko było czytelne, jak będzie inicjał imienia i nazwisko czytelnie to okej, a najlepiej jak imie i nazwisko czytelnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mike_van_mik napisał:

a najlepiej jak imie i nazwisko czytelnie

No tak, bo po samym nazwisku to wg. powiedzonka : " po nazwisku, to po ....... " . Tak czy " nie " ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać burza się zrobiła z tym czytelnym podpisem, a ja widzę pewien pozytyw, przypomnimy sobie jak to się pisze długopisem, a nie "ino"  ze "srajfona", "kopiutra" czy innej elektroniki :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma zrobić ktoś taki jak ja? Gdzie Egipskie hieroglify są bardziej czytelne niż mój charakter pisma:?. Pani od polskiego do dziś jeszcze włosy nie odrosły po próbie przeczytania moich wypracowań...,no nic trzeba brać ryze papieru A4 i trenować może coś z tego wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mecher napisał:

nie będzie to odpowiedż "nie wiemy" lub "nie, bo nie"

ale może być taka (kiedyś, dawno, dawno temu, taką otrzymałem od "nadzorcy") wszystko jest napisane w przepisach, proszę sobie sprawdzić. :wink: od tego czasu raczej nie pytam, bo i po co :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czytelny podpis jest bardziej wiarygodny niż kilka pieczątek ?! To jest chore....!!!!!!!!!

Za brak pieczątki , zaświadczenia miały cofkę z WK , a jeżeli podpis będzie mało czytelny , co wówczas,  może wniosek o odebranie uprawnień.

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów, deklamuj, recytuj, śpiewaj, czytaj wyraźnie – to przecież każdy wie o co kaman. Dlaczego z podpisem ma być inaczej?

Tam wyraźnie, tu czytelnie. Czyli tak, żeby druga osoba skumała. Prawda, że jasne.

Przecież tu nie chodzi o kaligrafię równo w linijeczkach jak w pierwszej klasie, ale o to, żeby nazwisko Nowak odczytać jako Nowak!

A dla reszty, która nie naumiała się podpisać jest przewidziany symbol w kształcie krzyżyka. Gdzie się podziali ci diagności, co to przez kalkę zaświadczenia odręcznie pisali. Pisali i nie stękali. A teraz podświetlonych byków nie chce się jednemu z drugim poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytelny podpis” nie jest pojęciem posiadającym definicję legalną.
Jeżeli chodzi o podpisy składane w stosunkach urzędowych, zwłaszcza na pismach dokumentujących dokonanie czynności prawnych, przyjmuje się powszechnie, że czytelny podpis oznacza imię i nazwisko lub co najmniej nazwisko podpisującego,a pieczątki chociaż nie wymagane nie są zakazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja nie będę miał problemu z czytelnym podpisem? Od początku "kariery" podpisuję się czytelnie i nigdy mi to nie przeszkadzało, ba, nie mam nawet wyrobionej parafki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14788-nowy-wzór-zaświadczenia-z-btp-oczekiwanie-na-podpis-ministra/&do=findComment&comment=277924

 

"Dlatego wzór zaświadczenia likwiduje obowiązek identyfikacji przedsiębiorcy prowadzącego stację kontroli pojazdów w obrocie prawnym za pomocą pieczątki stacji kontroli pojazdów (firmowej). Zniesienie obowiązku stosowania pieczątki identyfikacyjnej i imiennej dotyczy także uprawnionego diagnosty. W stosunku do obecnie obowiązującego wzoru zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, nowy wzór zamiast pieczątek wprowadza umieszczenie danych identyfikacyjnych stacji kontroli pojazdów w formie stosownego nadruku, czytelnego podpisu uprawnionego diagnosty i numeru uprawnienia diagnosty. Składanie oświadczeń w formie papierowej, któremu towarzyszy wymóg formalny stosowania pieczątek jest w sprzeczności z nowoczesnym, elektronicznym obrotem prawnym i gospodarczym. Nawet w przypadku dokumentów w postaci papierowej zastosowanie pieczątki nie jest niezbędne dla zapewnienia wiarygodności dokumentu. Jednakże, nie przewiduje się wykluczenia możliwości stosowania pieczątek, jeżeli jest to rozwiązanie wygodne dla przedsiębiorcy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maro-dm napisał:

Czyli pieczątka imienna i stacji kontroli pojazdów już nie potrzebna?? na zaświadczeniu nie ma nigdzie miejsca na nie

Do pozostałych zaświadczeń nadal potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.