Skocz do zawartości

Zaświadczenia


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - doszły mnie słuchy iż za granicą oprócz DR Policja żąda naszego zaświadczenia - dotyczy to z tego co wiem przewoźników zarobkowych. Jak na razie to wiem że sprawdzają to w dwóch krajach  - Węgry i Francja - kierowcy których kontrolowano na Węgrzech powiedzieli mi - kosztuje to 1600 oiro  - nie wiem czy to staje się normą za granicą - ale wydawajcie zaświadczenia.  Dzisiaj drukuję dla jednego z przewoźników duplikaty - bo  na Węgrzech takowe zażądano i faksem wysyła kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, IVVO napisał:

ale wydawajcie zaświadczenia

No ale takowe są wydawane, tylko czasami kierowcy gdzieś zapodzieją/wcisną.... ( w Niemczech też słyszałem, że o takie zaświadczenie proszą ):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się dyrektywa: :biggrin:

Świadectwo zdatności do ruchu drogowego powinno być wydawane po każdym badaniu. Powinno zawierać między innymi informacje dotyczące identyfikacji pojazdu oraz o wynikach badania. Wyniki badania powinny być udostępniane drogą elektroniczną. Z myślą o zapewnieniu właściwych działań następczych po badaniach zdatności do ruchu drogowego, państwa członkowskie powinny gromadzić i przechowywać takie informacje w bazie danych, w szczególności do celów analizy wyników okresowych badań zdatności do ruchu drogowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą Dyrektywę - tylko do obecnej chwili była "martwa" - przypuszczam iż chodzi o konkurencję w branży transportowej 

26 minut temu, leski66 napisał:

No ale takowe są wydawane

Oj zdziwił byś się

12 minut temu, Paprock napisał:

Wyniki badania powinny być udostępniane drogą elektroniczną

A tu żądają papierka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, IVVO napisał:

do obecnej chwili była "martwa"

Nie była martwa, tylko u nas burdel. Zaczęła obowiązywać od 20.05.2018 i od tego czasu obowiązuje świadectwo zdatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie była martwa.

Już jakiś czas temu pisałem na forum o tym, że drukowałem klientowi wtórniki zaświadczeń. Informacja nie została przyjęta poważnie i skończyło się wszystko na dywagacjach na temat przynależności poszczególnych państw do Unii czy do strefy Schengen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na co i po co? Czyja to działka, żeby w to wnikać?

Jest badania, szofer otrzymuje stosowny papier i droga wolna!

A, że u nas każdy mądrzejszy od przepisów, to już inna sprawa.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat karny jest najlepszym nauczycielem dla "mundrych" (inaczej).

Następnym razem zamiast podcierać się zaświadczeniem włoży, jeden z drugim, do teczki i będzie jeździło z resztą dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle iż Dyrektywa mówi wyraźnie -  Wyniki badania powinny być udostępniane drogą elektroniczną.- ani ten nasz kwit w multilanguage - co taki Węgier z niego wyczyta - wiadomo - usterki są znormalizowane ale nie do końca

Bardziej chodzi o ochronę swojego rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da se radę jak widać!

Tak samo wyraźnie mówi o wydawaniu, więc po co fragmenty wycinać?!

Świadectwo zdatności do ruchu drogowego powinno być wydawane po każdym badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, IVVO napisał:

Wyniki badania powinny być udostępniane drogą elektroniczną.

Przecież są, w CEP 2.0.

Nie każdy ma do nich dostęp? Oups... A to peszek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i tak jest nadal - znam OSKP na których od lat nie wydają zaświadczeń - wyjątkiem N

Dla tego ten post

U mnie dwa tonery + 2500 kartek - drukarka się nie nudzi?

Na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile do dnia 8 listopada ubiegłego roku interpretacje, z którymi nie zgadzałem się ich autor mógł przedstawiać rożne argumenty na ich obronę tak już od od wspomnianej daty zapis jest klarowny i wytrąca je. A chodziło o słowo "wystawia", które nastąpiono słowem "WYDAJE".

 

Tak było:

4.9) Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

Dnia 8 listopada 2017 poz. 2089 zmieniono na:

„4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, 

zwanego dalej „rejestrem”, wprowadza dane do centralnej ewidencji pojazdów z wyłączeniem przypadku, o którym mowa w art. 80bc ustawy,a także dokonuje wpisu terminu następnego badania technicznego do dowodu rejestracyjnego pojazdu, o ile jest  dostępny, oraz wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, biker100 napisał:

dostępny, oraz wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”,

Bez poświadczenia odbioru ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, praktyk napisał:

Bez poświadczenia odbioru ???

proszę o wskazanie zapisu o konieczności "wystawiania" poświadczenia oraz jego wzór. Bo jakoś nie mogę namierzyć w obowiązujących przepisach.

 

Jedyne co znalazłem to zapis:

W przypadku wydawania zaświadczenia o przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu, należy ten fakt oznaczyć symbolem „Z” w rubryce rejestru „Seria i numer dowodu rejestracyjnego” (numer zaświadczenia jest identyczny z numerem rejestru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomek8340 napisał:

gdzieś tam sie słyszy jak to podrabiają pieczątki w dowodach rejestracyjnych

Jaki jest obecnie sens podrabiać pieczątki skoro ważność badań sprawdzana jest elektronicznie?

Efekt będzie dokładnie taki jak: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielg539 napisał:

skoro ważność badań sprawdzana jest elektronicznie?

Danielu w kraju ok ale już w

4 godziny temu, IVVO napisał:

Węgry i Francja

to jedynie kontakt z krajowym punktem kontaktowym, o którym mowa w dyrektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, biker100 napisał:

Węgry i Francja

Na razie wiem o tych dwóch krajach - bo rozmawiałem z przewoźnikami - ale jak w innych to nie wiem - Pepik jak znajomy pojechał na narty  na Ramzową i nie miał DR to sprawdził w polskim CEP i nie było problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.