Skocz do zawartości

Przerejestrowanie pojazdu z numerami indywidualnymi.


Ja123456

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko odnośnie przerejestrowania pojazdu z numerami indywidualnymi.  Sprawa wygląda następująco. Chciałbym, aby te numery przy przerejestrowywaniu mi zostały. W wydziale komunikacji powiedzieli, że będę musiał zdać tablice, aby otrzymać nowe. Dodam, że numery zaczynają się od C6 (Kujawsko-Pomorskie), samochód będę rejestrował  w Warmińsko-Mazurskim. Poprzedni właściciel nie przerejestrowywał samochodu bo również te tablice chciał sobie zostawić. Teraz jest pytanie, czy da się coś z tym zrobić, żeby nie płacić specjalnie 1000zł za te tablice albo żeby nie rejestrować samochodu na zwykłych tablicach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeździć na umowie kupna,nie rejestrując  a dowód zostawić do momentu aż zbraknie miejsc na pieczątki. Jednak prawidłowo do 30 dni powinno się zgłosić kupno pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przypisanie nr rej. na stałe do samochodu to dopiero są takie próby, poseł Liroy chyba o to zabiega, na razie to: 

Dz. U. z 18-12-2017 poz 2355  a tam 

§28 pkt 5. Na tablicy rejestracyjnej indywidualnej jest wytłoczony numer rejestracyjny barwy czarnej na białym tle, składający
się z wyróżnika województwa i indywidualnego wyróżnika pojazdu.

wychodzi więc, że miejsce rodzimego wydz. kom. petenta wyznacza to, że nie da się przerejestrować na starych nr w innym województwie (powiecie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu nie da rady. Te tablice z tym wyróżnikiem [C6...] na bank nie zostaną na tym aucie po legalu!

Cały czas mowa o akcji przerejestrowywania i podchodach celem ich pozostawienia. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ja123456 napisał:

numery zaczynają się od C6 (Kujawsko-Pomorskie), samochód będę rejestrował  w Warmińsko-Mazurskim

 

Nie ma takiej możliwości. Tablice indywidualne można zostawić tylko w obrębie jednego województwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ja123456 napisał:

czy da się coś z tym zrobić, żeby nie płacić specjalnie 1000zł za te tablice albo żeby nie rejestrować samochodu na zwykłych tablicach? 

 

13 minut temu, michal_k napisał:

Nie ma takiej możliwości.

 

ojtam, ojtam unikaj WK jak diabeł święconej wody... :silent::silent::silent:

1 godzinę temu, Ja123456 napisał:

Poprzedni właściciel nie przerejestrowywał samochodu

i żyje...

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Przerejestrowanie pojazdu z numerami indywidualnymi.
2 godziny temu, Ja123456 napisał:

Teraz jest pytanie, czy da się coś z tym zrobić, żeby nie płacić specjalnie 1000zł za te tablice albo żeby nie rejestrować samochodu na zwykłych tablicach? 

A co to za samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech chociaż na siebie ubezpieczenie przepisze, by w razie draki poprzedni nie dostał :yeah: ...

 

.... a może ten jeszcze wcześniejszy, lub jeszcze jeszcze wcześniejszy :rotfl: Bo nie wiadomo ile ludzi tak sobie jeżdziło...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, michal_k napisał:

Nie ma takiej możliwości. Tablice indywidualne można zostawić tylko w obrębie jednego województwa.

czyli jak mam N1 coś tam i następny właściciel będzie z warm-maz to one zostaną?

11 godzin temu, Ja123456 napisał:

a8

zawsze pozostaje próbować tam gdzie auto jest zarejestrowane tam je zarejestrować na Ciebie ale to raczej trudny temat żebyś tam "zamieszkał" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blakop napisał:

cena za tablice zależy od marki auta? 

Nie o to chodzi.Zawsze mówię,że nie sztuką jest kupić samochód,tylko go potem utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2019 o 10:39, Nikita_Bennet napisał:

czyli jak mam N1 coś tam i następny właściciel będzie z warm-maz to one zostaną?

Czyli jeśli złożysz wniosek o rejestracje pojazdu w tym samym województwie co jest pojazd zarejestrowany, możesz zachować oznaczenia, płacąc za przerejestrowanie tylko 81zł.

 

Dnia 30.01.2019 o 10:39, Nikita_Bennet napisał:

zawsze pozostaje próbować tam gdzie auto jest zarejestrowane tam je zarejestrować na Ciebie ale to raczej trudny temat żebyś tam "zamieszkał" ;) 

Dobre! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paprock napisał:

Osobiście wolałbym poszpanować nowymi adidasami. :zzz:

a co sofixy się zdarły? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.