Skocz do zawartości

Przyczepa ciężarowa na rolniczą?


Młody8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie kient/rolnik kupił od Agencji Mienia Wojskowego przyczepę Sanok D-46 jako ciężarową, a chce ją teraz zarejstrować jako rolniczą. Można ją tak zarejestrować? Proszę o podpowiedź :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa transportowa 2-osiowa D-46S

* ładowność – 3500 kg;

* pojemność skrzyni ładunkowej – 3,95 m3;

* masa własna – 1930 kg;

* wymiary skrzyni ładunkowej (długość x szerokość x wysokość) – 3760 x 1930 x 500 mm, metalowa;

* prędkość max. holowania - 60 km/h;

* hamulec: główny – pneumatyczny; pomocniczy – mechaniczny;

* rozmiar ogumienia – 8.25 – 20".

 

Możliwe wykorzystanie: do przewozu materiałów sypkich i ładunków gabarytowych.

 

 

Ogólnie jest to przyczepa transportowa , nie wiem skąd wzieła się ciężarow - moim

zdaniem nie ma przeciwskazań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Fiedorowicz dzięki za dane przyczepy :lol:

 

W Informatorze Katalogu ITS, jest napisane, że

"przyczepa ciężarowa-przyczepa przeznaczona konstrukcyjnie do przewozu ładunków" a

 

"przyczepa ciężarowa rolnicza - przyczepa przystosowana do łączenia jej z ciągnikiem rolniczym, przeznaczona konstrukcyjnie do przewozu ładunków"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zapis w dowodzie rejestracyjnym PRZYCZEPA CIĘŻAROWA ROLNICZ uniemożliwia

holowanie tej przyczepy za samochodem. PONIEWAŻ!!!

Przyczepa ta może mieć ogumienie rolnicze o zmiejszonej szybkości jazdy do 25km/h.

oraz musi mieć oznakowanie dla pojazdów wolnobieżnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co kwestia dobrej woli diagnosty? To terzba chłopu pomóc, żeby nie było, że tylko Lepper walczy o polską wieś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami ale przyczepa "rolnicza" musi być z ciągnikiem rolniczym(a ciągnik rolniczy na 2-latka przegląd).

Tak dla wiadomości-Pracuję w porcie tam każdy ciągnik jest rolniczy(chociaż nie widział pola) ale przyczepa(rolnicza) jest zawsze w zespole z ciągnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego TOSPOL każda przyczepa ciężarowa rolnicz według homologacji ma predkość dopuszczalną 60 km \ h i nie widzę przeciwskazań aby ciągną ja pojazd samochodowy

jeżeli spełnione są wszystkie warunki . A dzisiejsze ciągniki rolnicze rozwijają już

predkości dochodzące do 50 - 60 km \ h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy! Tu chodzi o "drobną formalność" - przyczepa rolnicza jest homologowana z przeznaczeniem do łączenia jej z ciągnikiem rolniczym. Któryś z kolegów słusznie tu zauważył, że może również być wyposażona w ogumienie do trakcji wolnobieżnej. Jest jeszcze kilka innych szczegółów technicznych, jak choćby budowa i skuteczność układu hamulcowego, czy sprzęg - dyszel, obrotnica, ale tu nie chodzi o nie. Chodzi o opłatę za badanie techniczne. Spójrzcie w tabelę opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyczepę przerabiamy z typowo rolniczej na ciężarową to się zgodzę, ale jeśli z ciężarowej na rolniczą to hamulce powinna mieć lepsze i tu nic nie stoi na przeszkodzie. Oczywiście pomijając fakt opłaty. Zresztą u nas dużo przyczep przy wymiania dowodu rej staje się ciężarowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda przyczepa ciężarowa rolnicz według homologacji ma predkość dopuszczalną 60 km \ h i nie widzę przeciwskazań aby ciągną ja pojazd samochodowy
Ja widzę te przeciwskazania bo-
przyczepa rolnicza jest homologowana z przeznaczeniem do łączenia jej z ciągnikiem rolniczym. I ta drobna pomoc dla rolnika-
Chodzi o opłatę za badanie techniczne. Spójrzcie w tabelę opłat.

 

[ Dodano: 02-03-2006' date=' 08:32[/i'] ]

Zresztą u nas dużo przyczep przy wymiania dowodu rej staje się ciężarowymi.
Jest to sposób na ruszenie gospodarki :? Ciagnik rolniczy może ciągnąć przyczepę ciężarowa, ale wtedy rolnik wchodzi w większe opłaty i nie tylko za badanie techniczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Przepraszam za zbyt niejasną wypowiedź - ciągnik rolniczy może ciągnąć przyczepę "samochodową", jak najbardziej. Natomiast samochód nie powinien ciągnąć przyczepy rolniczej. Oczywiście można by tu rozpatrywać jeszcze wiele różnych aspektów, przypadków i możliwości, ale generalnie jest tak jak to sobie ustaliliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przyczepy stają się ciężarowe nie u nas tylk w WK dla jasności.

Zdobyłem instrukcję przyczepy Sanok D-46B i w przeznaczeniu jest napisane do łączenia z ciągnikami rolniczymi lub samochodami ciężarowymi do prędkości 60km/h.

 

Czy są przyczepy marki Sanok i Autosan? Czy tylko jedna z nich tak jak w naszym WK.

W dododach rejstracyjncch występują obydwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przyczepa ciężarowa uniwersalna - AUTOSAN D-46A dmc-5780 ,mwł-1780 ,ład - 4000

Przyczepa cięzarowa specjalizowana -AUTOSAN D-47A

 

Przyczepa ciężarowa rolnicza - AUTOSAN D-46B dmc-6140 ,mwł-1640 ,ład-4500

występuje również z ładownością - 3500 ?

 

Zródło Kat. Marek i Typów ITS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik rolniczy może ciągnąć dwie przyczepy jednocześnie - czyli podstawowa różnica rolnicxzej i samochodowej to tylny zaczep, gniazdo elektryczne, złącze przewodu hamulcowego. Dodatkowo ciągnik ma instalację el. 12V a sam ciężarowy 24V czyli inne gniazdo oraz żarówki. Przyczepy rolnicze mogą mieć jednoobwodowy układ hamulcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam znajomego, który ma 3 Stary z przyczepami a jak jedzie na badanie techniczne to pożycza ciągnik rolniczy od sąsiada i jedzie na przegląd. Tym sposobem jest do przodu ok 100zł na sztuce. Także moim zdaniem powinien być wpis w dowodzie rejestracyjnym, że jest to przyczepa rolnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinien być wpis w dowodzie rejestracyjnym, że jest to przyczepa rolnicza.

 

Opłate pobieram tylko i wyłącznie na podstawie wpisu w dowodzie a nie na podstawie tego co ciągnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy się kierować danymi z dowodu rejestracyjnego. Jeżeli jest napisane że jest to przyczepa rolnicza to tak ją traktujemy, a jeżeli nie ma to jest to przyczepa ciężarowa i kasujemy więcej. Raz klient się oburzył to go wysłałem do wydziału komunikacji aby zmienili mu rodzaj pojazdu. Wrócił tak samo szybko jak tam poszedł i miałem już po problemie. Pokazałem mu jaki jest wpis w dowodzie i jaki w cenniku i już nie miał wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

To co jest w dowodzie rejestracyjnym i koniec! Jest przyczepa rolnicza to kasujemy tyle ile za rolniczą, ciężarowa - za ciężarową!!

 

[ Dodano: 02-08-2006, 21:50 ]

To według zaleceń Psuj

 

[ Dodano: 02-08-2006, 21:50 ]

Zacząłem pisać tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

mam przed sobą dow.rej. Sanok D-43 PRZYCZEPA /jako rodzaj i nic więcej / dow.rej z 2001 roku więc nie taki stary, przyjechało to za ciągnikiem rolniczym he he

 

i co z tymi wpisami w dowodzie ?? a życiem?? nie są takie jasne jak widać

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz interpretować jak chcesz. Ja bym potraktował jak rolniczą. Ale zabezpiecz się może jakimś zdjęciem albo dodatkowym opisem w uwagach własnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.