Skocz do zawartości

Przyczepa ciężarowa na rolniczą?


Młody8

Rekomendowane odpowiedzi

przyczepa ma to podane jedynie w homologacji.
i właśnie to jest następny problem w tym kraju - diagnosta osoba która ma kontrolować pojazd i zrobić to sumiennie i dobrze i poprawić błędy nie ma dostępu do homologacji.

 

Przykład z przed paru dni - nówka przyczepka ciężarowa przyjeżdża na badanie - na tabliczce znamionowej 2600 kg a w dowodzie 1500 i niestety pojechał szukać innej stacji bo nie chciał wyjaśnić dlaczego taka rozbieżność - dzwoń pan do producenta , mówi do mnie , to jest zgodne z homologacją -a skąd ja mam to wiedzieć -Kaszpirowski jestem :o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie w katalogu ITS : PL*2177*02,PL*0749*00,PL*1326*00 .Jest tego trochę więcej

 

Darku możesz zaprezentować wynik przykładowego sprawdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że mają określone masy przyczep..

Tego to akurat się domyślam, ale jakie sa tam podane wartości i przy jakiej DMC przyczepy? Czy przyczepa może ciągnąć drugą przyczepę o takim samym DMC co sama posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nadal nie odpowiedział.

Wychodząc z założenia, że skoro coś nie jest zabronione to jest dozwolone to można - takie mamy prawo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Bo w przypadku przyczepy rolniczej dopuszczalna masa holowana za nią ograniczona jest wytrzymałością konstrukcyjną tej przyczepy jako "holu" pomiędzy ciągnikiem a drugą przyczepą. Pierwsza przyczepa nie jest pojazdem ciągnącym. Masa tej przyczepy nie ma znaczenia. No może nie do końca. Można wymyślić takie sytuacje w których ważne jest aby ta pierwsza przyczepa nie była zbyt lekka, ale przepisy nic o tym nie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak - piłem do art 62 ale tam nie ma nic o przyczepach ciągnących inne przyczepy... Dla innych pojazdów jakieś tam warunki są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Przepraszam że odświeżę temat ale mam problem z zmianą przyczepy ciężarowej na rolniczą. Dzwoniłem do wydziału komunikacji i powiedziano mi że nie ma problemu tylko potrzebuje zaświadczenia że przyczepa jest zmieniona na rolniczą czy coś podobnego, pojechałem do pobliskiego diagnosty a ten powiedział mi że taka zmiana jest niemożliwa bo nikt w Polsce nie wystawi mi takiego zaświadczenia bo zmieniły się przepisy i zapomnieli o przyczepach. Jak to obecnie z tym jest i czy taka zmiana dalej jest możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pojechałem do pobliskiego diagnosty a ten powiedział mi że taka zmiana jest niemożliwa bo nikt w Polsce nie wystawi mi takiego zaświadczenia bo zmieniły się przepisy i zapomnieli o przyczepach....

- zaświadczenie ze zmian konstr. od odpowiedniego podmiotu

- z wk wniosek na badanie po zmianach

- OSKP i normalny diagnosta i zrobi badanie po zmianach + obt na dwa lata

- z kwitami do wk po nowy DR z wpisem rolnicza.

Tak było i nie słyszałem żeby coś się zmieniło.

Ja zmieniłem i inny diagnosta ma co roku 3 autka a co dwa lata 3 przyczepy i 3 ciągniki. Może to i niewielka strata dla jednego ale zysk dla drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ch

- OSKP i normalny diagnosta i zrobi badanie po zmianach + obt na dwa lata

 

Taki normalny to on nie może być, bo takie badanie zwykle sprowadza się do poświadczenia zmian, które zwykle nie miały miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skierowanie na badanie po zmianach konstrukcyjnych?

 

Nie ma takiego skierowania. Klient sam jedzie i wykonuje takie badanie. WK nie ma prawa ani możliwości na nie kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.