Skocz do zawartości

Przyczepa ciężarowa na rolniczą?


Młody8

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem powinien być wpis w dowodzie rejestracyjnym, że jest to przyczepa rolnicza.

i tak ma być, a jeszcze powinno być inne ogumienie w rolniczej przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak ma być, a jeszcze powinno być inne ogumienie w rolniczej przyczepie.

A w przyczepie rolniczej nie może być ogumienia jak w przyczepie ciężarowej? W przyczepie ciężarowej nie może być ogumienia jak w przyczepie rolniczej! krzycho myślę, że coś nawalileś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepie ciężarowej nie może być ogumienia jak w przyczepie rolniczej! krzycho myślę, że coś nawalileś

Ok. Tak jak piszesz ale przyczepa rolnicza moim zdaniem powinna mieć ogumienie nie pozwalające na jazdę z większymi prędkościami i oto mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Niestety temat na ta chwile opiera się na rozmowie telefonicznej.W dowodzie rejestracyjnym przyczepa ciężarowa.Sanok D 50 tak podał mi klient, przyczepa bez opcji kiprowania na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie rejestracyjnym przyczepa ciężarowa.Sanok D 50

Jak w DR ciężarowa to raczej po problemie bo gdyby tam widniało specjalizowana, specjalna itp. to można by sie zastanawiać nad faktycznym jej rodzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D 50 były ciężarowe ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić z niej rolniczą. ( o ile wprowadzi się zmiany konstrukcyjne i wykona badanie na zmiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić z niej rolniczą. ( o ile wprowadzi się zmiany konstrukcyjne

 

Teoretycznie, bo praktycznie te zmiany są fikcyjne i co napisać w opisie zmian co się zmieniło w konstrukcji żeby robić BT po zmianach. :):)

 

I znów temat rzeka :evil::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbuduję temat , jak było gdzieś na forum to sorki ,ale nie mogę znaleźć.

Pyta mnie klient jaką przyczepę może podpiąć do tej , którą posiada, w dowodzie O1 i O2 puste . Odpowiedziałem , że nie jestem pewien , ale nie wykluczone ,że nie może ciągać.

W związku z tym moje pytanie :" Czy przyczepa rolnicza nie powinna mieć wpisanej w dowód masy ciągnionej przyczepy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Czy przyczepa rolnicza nie powinna mieć wpisanej w dowód masy ciągnionej przyczepy".

 

Jeszcze mi się chyba nie zdarzyło, żeby miała. Nie wiem, czy powinna, czy jednak nie ważniejszy jest pojazd ciągnący. Tylko wtedy jak - sumować masy przyczep i żeby się to mieściło w O.1 ciągnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przyczepa ciągnie przyczepę? Czy jednak całość ciągnie holownik i tam trzeba zajrzeć?

 

Nie jestem zwolennikiem wpisywania O1 i O2 do przyczep rolniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przyczepa ciągnie przyczepę? Czy jednak całość ciągnie holownik i tam trzeba zajrzeć?

 

Na logikę tak, ale techniczne ograniczenia zapewne też są. Załóżmy, że "środkowa" przyczepa ma DMC 2 tony. Nie wiemy, czy jej konstrukcja i zaczep wytrzyma podczepienie przyczepy np. 18-tonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy, czy jej konstrukcja i zaczep wytrzyma podczepienie przyczepy np. 18-tonowej.

 

Od tego są oznaczenia na zaczepie i instrukcja użytkowania dla właściciela myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy, czy jej konstrukcja i zaczep wytrzyma podczepienie przyczepy np. 18-tonowej.

 

Od tego są oznaczenia na zaczepie i instrukcja użytkowania dla właściciela myślę.

 

Blakop, o czym Ty piszesz - instrukcja [ podejrzewam, że nawet tam tego nie ma], oznaczenia zaczepu - ludzie mają problemy z włączeniem światła przeciwmgielnego, a Ty wymagasz takiego zaangażowania. :razz:

Osobiście zgadzam się, że konstrukcja powinna przewidywać coś takiego i producenci powinni określać taki parametr lub ustawodawca powinien dać jakieś wytyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kto to wpisuje?

 

Gdyby mi takie masy określił diagnosta to bym wpisał. Podobnie jak wpisałbym liczbę miejsc, o ile by przyczepa była w takie miejsca wyposażona (np. dowóz dzieci do szkół i przedszkoli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie mają problemy z włączeniem światła przeciwmgielnego
możliwe bo z przeciwmgłowym zapewne nie mieli by problemu :P

 

Uczony się znalazł ;):x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi takie masy określił diagnosta to bym wpisał
Problem polega na tym, że w odróżnieniu od pojazdów samochodowych przyczepa ma to podane jedynie w homologacji. Samochody maja tabliczki znamionowe z których coś tam można "wyrzeźbić". Uprzedzając uwagi kolegów przyznaję, że wiem iż na TZ te wartości nie są podane, ale "coś tam jest". Na przyczepie nie masz nic. A wyciąg z homologacji widzi WK przy rejestracji. Przyznaję, że w życiu takiego dokumentu dotyczącego przyczepy nie widziałem więc nie wiem co tam jest napisane i czy takie dane są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.