Skocz do zawartości

Przyczepa ciężarowa na rolniczą?


Młody8

Rekomendowane odpowiedzi

O takie zjechanie mi chodziło a że czasem koła prawej strony wjadą na pobocze ...
- Wiem o co idzie i oczekują na to cytatów zapisanych w prawie. Pisałem, że to dobry obyczaj spotykany niestety coraz rzadziej i nic więcej na razie.

Gdzie przepis znajdę, że mam mykać po poboczu ciągnikiem?

Skoro jezdnia jest częścią składową drogi, skoro pobocze jest częścią składową tej samej drogi, a pojazdy mają obowiązek poruszać się jak najbliżej prawej krawędzi nie drogi, nie pobocza, a jezdni, to w celu umożliwienia manewru wyprzedzania należy się zbliżyć do prawej krawędzi jezdni, a nie po poboczu jeździć, bo na to w przepisach nie ma żadnego umocowania. Bez względu na to czy to traktor, czy auto.

To że ciągnik ma lepsze właściwości trakcyjne do jazdy po polu nie oznacza wcale, że podczas wyprzedzania na szosie ma zmykać nagle do przydrożnego rowu.

Na drodze gruntowej też mam zjeżdżać na pobocze?

O masz odpowiedź już padła:

Sorki ale warmia i mazury to jeszcze drogi z drzewami gdzie zjeżdżając do krawędzi asfaltu trzeba mocno uważać aby nie porwać plandek, urwać lusterek czy uszkodzić czegoś w przyczepach. Często są to stare drogi gdzie rosną dęby a te się łatwo nie poddają (no chyba że pilarce).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli chodzi o ten cytat
- o ten, właśnie o ten, a w nim ni pół słowa o zatrzymywaniu się w razie na poboczu!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie, jeśli jadąc zatrzymał się w celu ułatwienia wyprzedzania."
- Janusz szacun, ale kurde skąd wiedza z jakiego powodu pojazd jadący przed dokonuje zatrzymywania się? :razz: A może siku cholera! :hah:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

To tyle jeżeli o odbicie z tematu idzie. Można ciachać wątki odbiegające. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kurde skąd wiedza z jakiego powodu pojazd jadący przed dokonuje zatrzymywania się?

 

Z logiki;

Jedzie sobie Nikita_Bennet traktorem, widząc za sobą sznur pojazdów niemogących go wyprzedzić, postanowił jako ostatni czytający przepisy zatrzymać się na poboczu. Dzięki temu jadący za nim Paprock wyprzedza go zamiast omijać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Skoro jezdnia jest częścią składową drogi, skoro pobocze jest częścią składową tej samej drogi, a pojazdy mają obowiązek poruszać się jak najbliżej prawej krawędzi nie drogi,...

 

Na starych dębowych alejach wylano asfalt który sięga praktycznie do każdego drzewa. Żeby było zabawniej to korzenie wysadziły przez lata ten asfalt że trzeba jechać powoli.

Czy możesz mi wskazać tutaj pobocze?

Ja wiem jak wygląda na nowo budowanych drogach, wiem jak wygląda na zachodzie, ba wiem jak wygląda w Polsce A. Szkoda ze Polska B nie jest tak dobrze udrogowiona.

Poza tym zatrzymać się na prostej na 4-5 sekund przy krawędzi jezdni (teraz poprawnie to nazwałem) aby inne ludki nie klęły że w wakacje muszą jechać 25-30na godzinę to nie wykroczenie, nawet policja się nie czepnie ;)

Nie chodzi mi o postój ale zjechanie maksymalnie do krawędzi drzew aby nie połamać czegoś w przyczepach czy ciągniku i przytrzymanie się na kilka sekund ;)

 

 

Ale popularne zjeżdżanie poprzez zjeżdżanie na pobocze czy też pas awaryjny wyznaczany linią ciągłą - co jest niezwykle popularne na krajówkach jest zabronione tak naprawdę.
wow, fajnie jakbym w swoich okolicach miał białe linie na środku jezdni o bocznych nie wspominając ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Sytuacja z dziś, rolnik przyjeżdża na przegląd przed 1 rej z przyczepą ze Słowacji, w ZDR stoi tylko "przyczepa" ale kategoria O4, chce ją zarejestrować jako rolniczą (na bliźniakach, hamulec dwuobwodowy, instalacja 12V, trójkąt z tyłu).  Po konsultacjach z WK wyszło, że nie chcą żadnych zmian etc, tylko zarejestrują ją na rolniczą jeśli w DIPie będzie tak wpisane. Można tak zrobić, czy tak średnio?

Edytowane przez krzysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Nie ma jasno napisane nigdzie że to ciężarowa. Ty widzisz rolniczą, spełnia wymagania przyczepy rolniczej. Ustalasz brakujące dane i tyle. Nieprawdy nie poświadczysz skoro stoi przed Tobą przyczepa rolnicza. Co to za marka ?

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysiak napisał:

Można tak zrobić, czy tak średnio?

Zmiennik miał podobnie, nawet wczoraj. W zagr DR było wpisane przyczepa traktorowa, a kategoria O3. Też BBS i po kansutlacji w WK kazali zrobić jako rolnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Rafi90 napisał:

Zajmują się typowo rolniczym sprzętem 

Powiedzmy ze większość produkcji Brandysa to rolnicze

50 minut temu, Bartek24 napisał:

 Też BBS 

BBS to felgi a tu BSS :Brandýské strojírny a slévárny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, duchu napisał:

BBS to felgi a tu BSS

NIe zrobiłeś nigdy literówki?? Przecież wiadomo o co chodzi, więc po co takie uwagi, które nic nie wnoszą do tematu??

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w niektórych przypadkach wnoszą i to dużo, masz rację ale tu jest mowa o rodzaju przyczepy i to tylko forum, bo co innego taka literówka w zaświadczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz zwracał uwagi na literówki przy pisaniu na forum to dużo większe prawdopodobieństwo, że zrobisz podobnie w rejestrze.

 

Poszukaj w CEP pojazdu za pomocą nru rej. i marki np. merce* lub VW* 

 

 

ps.

nawet miejsce przecinka w zdaniu  ma znaczenie

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bartek24 napisał:

i to tylko forum, bo co innego taka literówka w zaświadczeniu

Masz rację.Przecież na zaświadczeniu nie podpisujesz się Bartek24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam. Jak na chwilę obecną wygląda zmiana przyczepy ciężarowej na rolniczą?? Nie robiłem tego jeszcze a coraz więcej klientów się pyta o to. Czy każdą przyczepę można przerobić na rolniczą?? Jakie dokumenty klient ma mieć na badaniu technicznym żeby to miało ręce i nogi?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dawid1987 napisał:

Witam. Jak na chwilę obecną wygląda zmiana przyczepy ciężarowej na rolniczą??

Tak samo jedni robią drudzy nie. Zastanów się co chcesz wpisać w opis zmian co zmieniło się w KONSTRUKCJI przyczepy a nie że wymieniono instalację (żarówki) na 12V i opony na rolnicze bo dla mne to nie są zmiany konstrukcyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. Temat powraca. Przyjechał klient zapytać o zmianę rodzaju z ciężarowej na ciężarową rolniczą. Ma dwie przyczepy
Pierwsza przyczepa to KOEGEL FX z 1985 roku,  2 osiowa wywrotka, obie osie z tyłu. Druga to KRONE AZW 20 z 1987roku platforma na 2 osiach.

pytanie jak podejść do tematu jeśli chodzi o możliwość zmiany rodzaju pojazdu. Czy każdą przyczepę ciężarową można zmienić na rolniczą?? 

pytanie co do opon czy konieczna jest ich wymiana na rolnicze?? nie od dziś wiadomo ze masa rolniczego sprzętu jeździ na oponach ciężarowych naczepowych czy samochodowych. Jeśli tak to jaka jest zasadność takiej zmiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dawid1987 napisał:

to jaka jest zasadność takiej zmiany??

Własnie tu pojawia się problem, jak uzasadnić taka zmianę, jak w sumie to nic sie nie zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o zasadność zmiany opon na rolnicze. I w zasadzie czy musza one być zmieniane??

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.