Skocz do zawartości

Spawane sworznie wahaczy przednich.


krecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie potrzebuje na szybko podstawy prawnej  dotyczącej niewłaściwej naprawy lub wymiany wprasowanego sworznia wahacza zabezpieczonego przed wysunięciem spawem z mig-matu.

Potrzebuję jakiekolwiek informacji że zabronione jest spawanie jakichkolwiek elementów zawieszenia.

Sytuacja dotyczy także nowego wahacza w załączeniu fotki oraz zdjęcie auta z badania proszę o wasze opinie w sprawie.

Pozdrawiam.

20190130_105454.jpg

20190130_105447.jpg

20190130_113804.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to i ja wiem chodzi o nowo zakupiony wahacz.Bo moim zdaniem a może się mylę w fabrycznie nowym wahaczu nie powinno byś nic spawane zwłaszcza sworzeń wymienny.

chyba ze teraz tak wygląda proces wykonania takiego wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, krecik napisał:

Tyle to i ja wiem chodzi o nowo zakupiony wahacz

to właśnie zamienniki, sworzeń od wujka Piotrka wahacz klepał wujek Stasiu i prasy nie potrzeba żeby wprasować nowy sworzeń w nowy wahacz bo na wylot niemalże przelatuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia fotka, to masakra! :razz2:

Pierwsze zdjęcia, to jakby na wyrost zabezpieczka coby z gniazda nie wypadł. Po mojemu lipa, bo albo gniazdo jest na tyle ciasne, że to się samo pewnie trzyma, albo na obudowie sworznia jest tyle naddatku, że powoduje to samo - czyli siedzi pewnie. 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.3.3 C bym przypisał

i przy poddaniu sworznia takiej obróbce cieplnej panewka sworznia długo nie będzie trzymała trzon sworznia. Katastrofa - zdjęcia do działu DRUCIARSTWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało można powiedzieć , że nasi tam byli. 

Jak takie roboty wykonał warsztat to dożywotnie zakaz wykonywania zawodu mechanik 

Edytowane przez kurant2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to produkt "kupny" to znaczy, że dostawca tego produktu posiada stosowną dokumentację na swoją technologię i nie kwestionowałbym tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za rok na przeglądzie nie będzie świadomości że był to wahacz nowy zamontowany kupiony w sklepie.Dopuścisz taki pojazd do ruchu świadomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, biker100 napisał:

ale mowa o kpl. sworzeń-wahacz?

Wahacz bez sworznia nie jest do kupienia a sam sworzeń jak najbardziej można kupić.

Ci koledzy diagności co w swym życiu mieli przyjemność naprawiać samochody to zapewne wiedzą, że sworznie wprasowywane w blaszane wahacze lubią się wysuwać, gdyż wyprasowanie skorodowanego sworznia powoduje deformację otworu wahacza i siła wcisku znacząco spada. Dotyczy to zwłaszcza aut pochodzenia japońskiego. Dlatego punktowe spawanie sworzni jest powszechnie stosowane - czy to zgodne z regułami sztuki odpowiedzcie sobie sami, ale mądrze wykonany spaw w mojej ocenie ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo.

Następna kwestią jest, to czy legalnie można wymieniać sworznie w wahaczach w których producent pojazdu nie przewidział takiej możliwości a sworznie jako zamienniki są dostępne. Chodzi tu np. o Mitsubishi Carismę, czy Suzuki Swuft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje kolego zgodzę się z twoja opinią ale sprawa dotyczy kompletnego wahacza ze sworzniem sprzedanego klientowi. Nowego fabrycznie zapakowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danielg539 napisał:

gdyż wyprasowanie skorodowanego sworznia powoduje deformację otworu wahacza i siła wcisku znacząco spada.

dokładnie znane z autopsji, ale również znane tak jak napisałem powyżej:

 

50 minut temu, biker100 napisał:

poddaniu sworznia takiej obróbce cieplnej panewka sworznia długo nie będzie trzymała trzon sworznia.

 

4 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

Mimo, że tam pasowanie winno występować.

no chyba, że jest to taki "nówelas" regenerowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, biker100 napisał:

poddaniu sworznia takiej obróbce cieplnej panewka sworznia długo nie będzie trzymała trzon sworznia.

To zależy od ilości dostarczonego ciepła. Trzy punkty wykonane migomatem katastrofy nie spowodują ale obspawanie sworznia po obwodzie z pewnością obniży jego trwałość lub nawet może go zniszczyć jak dojdzie do wytopienia teflonowej panewki łożyskującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, danielg539 napisał:

Trzy punkty wykonane migomatem katastrofy nie spowodują ale obspawanie sworznia po obwodzie z pewnością obniży jego trwałość lub nawet może go zniszczyć jak dojdzie do wytopienia teflonowej panewki łożyskującej.

dokładnie Danielu o tym pisałem i spójrz teraz proszę na ostatnią fotkę wrzuconą przez @krecik-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krecik napisał:

widzicie spawy

 

6 minut temu, danielg539 napisał:

Trzy punkty wykonane migomatem

nie czepiam się,

 

7 minut temu, danielg539 napisał:

obspawanie sworznia po obwodzie

lub tak jak na ostatniej Twojej fotce u mnie "N".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielg539 napisał:

dojdzie do wytopienia teflonowej panewki łożyskującej.

oraz osłabienia zakończenia wahacza i dużo większą podatność na korozję tego fragmentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, biker100 napisał:

spójrz teraz proszę

Tak widziałem.

1 minutę temu, krecik napisał:

Panowie pytanie jest proste,

Ale odpowiedź się komplikuje. Taki spaw jak na fabrycznych wahaczach nawet jak jest wykonany w warsztacie można uznać, że jest ok, ale takie posmarkanie jak na zdięciu to N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co opisze biegły sądowy po zdarzeniu drogowym  takim pojazdem gdy ktoś zginie i kto poniesie konsekwencje diagnosta czy producent części czy może mechanik który naprawiał auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, krecik napisał:

A co opisze biegły sądowy po zdarzeniu drogowym

To zależy akie biegły, jaki sąd i jaki diagnosta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krecik napisał:

A co opisze biegły sądowy po zdarzeniu drogowym

to musisz zadać to pytanie na forum biegłych... (jeżeli takowe jest) lub poczekać na markes30 jako rzeczoznawca może coś więcej Ci powie ;)

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.