Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
krecik

Spawane sworznie wahaczy przednich.

Polecane posty

krecik

To diagnosta dopuszcza ostatecznie pojazd do ruchu.

Czy jest gdzieś napisane że elementy zawieszenia mogą być spawane?

danielg539

Przynajmniej połowa samochodów ma fabrycznie spawane wahacze więc nie jest to jakaś egzotyczna technologia produkcji więc nie za bardzo rozumiem skąd pytanie?

wadi

Taki oto inny przykład,  co prawda spawy  w innym miejscu , gdy jest nowy to wiadomo -spawy fabryczne , a po jakimś czasie ?wpx_ac5bd266b13a7b8cf4908a58d7c7aac6.jpg

Paprock

Przypadek jak przypadek... Bardzo mnie ciekawi czy ten, co przewidział tu mocowanie nitowane założył również zastępcze sposoby warsztatowe z wykorzystaniem śruby M8? :silent:

biker100
23 minuty temu, Paprock napisał:

Bardzo mnie ciekawi czy ten, co przewidział tu mocowanie nitowane założył również zastępcze sposoby warsztatowe z wykorzystaniem śruby M8? :silent:

jeżeli jest dostawca sworzni to raczej tak bo w większości przepadków te śruby występują w kpl.

adam1501
1 godzinę temu, krecik napisał:

To diagnosta dopuszcza ostatecznie pojazd do ruchu.

Tu jest pies pogrzebany. Po to wymaga się od diagnosty doświadczenia zawodowego aby móc zadecydować jaki wynik zapodać. Jeżeli diagnosta stwierdza, że jest to rzeźba ale bezpieczna to P, jak ma wątpliwości to ...

• Lubię 1

Qnick

MAXGEAR i wszystko jasne najtańsze zamienniki z Autopartnera. Osobiście widziałem wahacz nowy świecący tej firmy w Audi A4 który miał taki luz że na poprawce też otrzymał N (bo odpadł na okresowym)  a wahacz nawet nie zdążył się jeszcze zakurzyć prosto od mechanika na poprawkę przyjechał i już się posypał :)

danielg539

Jakość zamienników to osobny temat, ale skoro w ciągu 10 lat ceny części spadły i to czasami nawet więcej niż o 50% to oczywiste jest, że jakość też pozostawia wiele do życzenia.

sojer1disco

Miałem przypadek 

1 godzinę temu, Qnick napisał:

a wahacz nawet nie zdążył się jeszcze zakurzyć prosto od mechanika na poprawkę przyjechał i już się posypał :)

Ale jak przyjrzałem dokładniej to okazało się że wahacz na sworzniu ma luz lecz nie w kulce tylko w zwrotnicy w gnieździe sworznia. Na początku sądziłem że mekanik słabo dokręcił ale jak sprawdziłem to się okazało. No i z powrotem na warsztat:516: 

mirek_handlarz

Starzy mechanicy się nie raz złapią na sworznie z za małą średnicą - szczególnie w Peugeotach to się często zdarza zamiast 18 [mm] - montują 16-tki.

Jacdiag
7 godzin temu, danielg539 napisał:

Chodzi tu np. o Mitsubishi Carismę, czy Suzuki Swuft.

Polska motoryzacja też takie wciskane sworznie stosowała 

FSO Polonez 

fso.jpg.e50fea74189d5be87090a9025c1d2939.jpg

wrc69

Mój JEEP. Wymiana sworzni zwrotnic.

Góra:

image.thumb.png.5b12e9190ee564f22b432d27ed36f9ab.png

Dół.

Bardzo ciężko idzie wyjęcie i włożenie.

image.png

markes30
19 godzin temu, krecik napisał:

A co opisze biegły sądowy po zdarzeniu drogowym  takim pojazdem gdy ktoś zginie

Biegły zada pytanie przedstawicielowi producenta danej marki czy technologia naprawy dopuszcza punktowe "spawanie " sworznia do wahacza.

Co może zrobić diagnosta? Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Wchodzisz na allegro /olx .. i sprawdzasz jak wygląda nowy zamiennik. Czy są dostępne same sworznie. Czy w nowym zamienniku wahacza,  sworzeń jest punktowo spawany. Ja preferuję internetowy katalog części Inter-Cars ( za darmo dla każdej firmy + 100% pewności, że zamienniki są homologowane).

• Polub 1

Rafi90

Myśle że osoba która naprawiała samochody przez dłuższy czas raczej rozróżni "fabryczny" spaw od tego garażowego. Przynajmniej nie mam z tym problemu ja. markes30 też tu dobry pomysł podsuwa. Sprawdzić można w necie jak to "ma wyglądać" jeśli jest coś kombinowane poza fabryką to ja dla świętego spokoju dał bym N i tyle.

danielg539

W praktyce to takie spawy można zauważyć z reguły tylko gdy pojazd zjawia się na OBT tuż po naprawie. Trochę korozji, błota a jak dojdzie jeszcze odrobina smaru z rozerwanej osłony półosi to takie spawy staja się niewidoczne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.