Skocz do zawartości

do społki z o.o. utworzyłem sp. komandytową oczywiście zrobiłem nowy odbiór oskp przez tdt czy starostwo może pozostawić stary numer stacji może ktoś podpowie


STASKO

Rekomendowane odpowiedzi

do spółki z o.o. utworzyłem sp. komandytową oczywiście zrobiłem nowy odbiór oskp przez tdt czy starostwo może pozostawić stary numer stacji  może ktoś podpowie ,TWIERDZĄ ŻE MUSZĄ NADAĆ NOWY a znajomego syn zarejestrował nową firmę czyli nowy NIP i regon to urząd miasta nie robił żadnego problemu pozostawił stary numer stacji /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2019 o 11:46, danielg539 napisał:

Czyli nowa firma i nowy numer SKP.

Może podpowiesz mój temat się rozwinął :

Zrobiłem nowy odbiór obiektu przez TDT otrzymałem decyzję  pozytywną ,dyrektor wydziału komunikacji (Starosta ) musi wydać nowe zaświadczenie na prowadzenie działalności sp. komandytowej  i nadać nowy numer OSKP i tu zrobił się problem !
Muszę uzyskać z Ministerstwa Cyfryzacji nowy certyfikat  , aby go otrzymać Starosta musi nadać nowy numer OSKP i wydać zaświadczenie.
Dyrektor wydziału komunikacji twierdzi  że nie może wydać nowego zaświadczenia i nadać numeru ponieważ w chwili obecnej funkcjonuje stara spółka z licencją a na tym samym obiekcie nie mogą istnieć dwie stacje  , jeśli nie wyda mi nowej decyzji to nie mam podstawy ubiegania się w Ministerstwie Cyfryzacji o certyfikat na który trzeba czekać nawet do miesiąca .Starosta w chwili obecnej nie wie jak podejść do tematu jeśli wycofam starą licencję to będę miał przestój nie będzie można wykonywać badań diagnostycznych samochodów  do chwili otrzymania nowego  certyfikatu co wiąże się z stratami finansowymi i utratą klientów .
Dla mnie sprawa wydawała się prosta Starosta wydaje nowe zaświadczenie z nowym numerem OSKP składam wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji w momencie kiedy go otrzymam wycofuję stary certyfikat - licencję i taką też otrzymałem informację telefoniczną z Ministerstwa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i pszyszed kubuś.

 

@STASKO niestety są procedury, których nie przeskoczysz. Do wydania nowej decyzji potrzebne jest wygaszenie poprzedniej. Innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aboz napisał:

Do wydania nowej decyzji potrzebne jest wygaszenie poprzedniej.

 

Tak generalnie, czy w tej sprawie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2019 o 15:23, STASKO napisał:

Dla mnie sprawa wydawała się prosta Starosta wydaje nowe zaświadczenie z nowym numerem OSKP składam wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji w momencie kiedy go otrzymam wycofuję stary certyfikat - licencję i taką też otrzymałem informację telefoniczną z Ministerstwa .

Sprawa jest prosta: zamykasz obecną SKP a po uzyskaniu nowego poświadczenia i certyfikatu ruszy nowa SKP. Przestój SKP wydaj esię być nieunikniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielg539 napisał:

Sprawa jest prosta: zamykasz obecną SKP a po uzyskaniu nowego poświadczenia i certyfikatu ruszy nowa SKP. Przestój SKP wydaj esię być nieunikniony.

Czy nastąpiły jakieś zmiany w budynku i wyposażeniu i już teraz są niezgodne z rozporządzeniem?

Poświadczenie ma dotyczyć stacji kontroli pojazdów w danej miejscowości pod danym adresem i dla notarialnego właściciela.

Kto ją będzie prowadził musi zostać wpisany do rejestru działalności regulowanej w starostwie.

Może być to jeden podmiot lub kilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, praktyk napisał:

Czy nastąpiły jakieś zmiany w budynku i wyposażeniu i już teraz są niezgodne z rozporządzeniem?

Skąd pewność, że poprzedni przedsiębiorca nie zdemontował całego wyposażenia SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

Skąd pewność, że poprzedni przedsiębiorca nie zdemontował całego wyposażenia SKP?

 

Pewności nigdy nie mamy ale pewne sprawy regulują przepisy a także wyroki.

II GSK 3169/15 - Wyrok NSA z 2017-07-26

Zezwolenie na przeprowadzanie badań technicznych pojazdów jest uprawnieniem publicznoprawnym, o charakterze osobistym, natomiast wzmiankowane poświadczenie zgodności może jedynie potwierdzić, czy stacja kontroli pojazdów jest przygotowana lokalowo i sprzętowo do przeprowadzenia badań pojazdów. Należy zauważyć, że weryfikacja tego, czy przedsiębiorca rzeczywiście spełnia warunki wymagane dla prowadzenia stacji kontroli pojazdów o określonym zakresie badań następuje dopiero na etapie wykonywania tej działalności regulowanej (system kontroli ex post).

Składając do Starosty wniosek o wpis do rejestru, przedsiębiorca podaje dane wskazane w art. 83 a) ust.3 Prd oraz składa oświadczenie o treści określonej w art. 83 a) ust.4 Prd. Wnioskodawca potwierdza zatem m.in. że posiada wyposażenie kontrolno-pomiarowe oraz warunki lokalowe gwarantujące wykonywanie odpowiedniego zakresu badań technicznych pojazdów zgodnie ze szczegółowymi warunkami przeprowadzania tych badań ( art. 83 ust. 3 pkt 4 Prd).”

Diagności to „ELITA” a do takich się zaliczasz a więc reprezentujesz sobą odpowiedni poziom wiedzy i wykształcenia. Nie może to być poziom ślusarza narzędziowego,  bo takie doradztwo może się zakończyć tragicznie, tak jak tutaj.

https://www.tvn24.pl/krakow,50/marek-h-idzie-do-wiezienia-sad-utrzymal-wyrok-w-sprawie-znachora,847216.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, praktyk napisał:

Diagności to „ELITA” a do takich się zaliczasz a więc reprezentujesz sobą odpowiedni poziom wiedzy i wykształcenia

To jeszcze właściciele stacji niech będą wyłaniani z ELITY, bo z własnego doświadczenia wiem, że najczęściej to cwaniacy i kombinatorzy.

23 minuty temu, praktyk napisał:

takie doradztwo może się zakończyć tragicznie

Moje wypowiedzi na forum mają charakter prywatny i nie stanowią wykładni prawa.

Tragicznie to się zakończyło "sprywatyzowanie" SKP, bo system Badań Technicznych Pojazdów w większości przypadków istnieje tylko na papierze!!!

  • Piwo 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2019 o 15:23, STASKO napisał:

Dyrektor wydziału komunikacji twierdzi  że nie może wydać nowego zaświadczenia i nadać numeru ponieważ w chwili obecnej funkcjonuje stara spółka z licencją a na tym samym obiekcie nie mogą istnieć dwie stacje

 

Dostałeś coś na piśmie? Kiedy złożyłeś kompletny wniosek o wpis?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.