Skocz do zawartości

Nowy dowód rejestracyjny


biker100

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie wymieniony dowód rejestracyjny i jak zobaczyłem nr VIN to...

DR.pdf

 

Jak to się ma do:

§ 5. Dla znaków określonych w numerach, o których mowa w § 1 i 2, powinny być stosowane wielkie litery alfabetu łacińskiego i cyfry arabskie. Minimalna wysokość liter i cyfr numerów powinna wynosić 7 mm, a w przypadku motocykli i motorowerów – 4 mm. W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q, myślnika, gwiazdki (*) oraz innych znaków specjalnych, o których mowa w § 1 pkt 3.

 

oraz do poniższego materiału:

VIN rozpoznawanie.pdf

 

DR.jpg

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego tak wpisali bo VIN w punto fizycznie jest podzielony gwiazdką i na podłodze i na tabliczce. Moim zdaniem nie jest to błąd bo VIN to właśnie te 17 cyfr , a widoczne gwiazdki nie są elementami numeru VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

 VIN w punto fizycznie jest podzielony gwiazdką i na podłodze i na tabliczce.

Zgadza się i  We fiatach często Vin jest nabity w dwóch rzędach , jeden pod drugim. Jak ktoś spisuje nr vin we fiacie to oczywiście bez tych dziwnych znaków. Pewnie w WK jakaś gapa? 

Ja osobiście nie traktuje tego jako błąd,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy napisie PUNTO jest napisany numer rejestracyjny :P Jak już cenzorować to wszystko :P. 

A co do tematu to ciekawe, a nawet bardzo :P. Ale jeżeli nie ma typu wariantu i wersji to papier wszystko przyjmie :P. 

Ciekawy jestem jak wyglądało zaświadczenie z badania... czy diagnosta wpisał tą gwiazdkę, czy dopiero w WK się ona pojawiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak to CEP "łyknął" te 18 znaków. Bo, że w pojeździe VIN podzielony jest "*" to wiemy wszyscy ale czy taki zapis powinien być w DR?

12 minut temu, Logen napisał:

Przy napisie PUNTO jest napisany numer rejestracyjny :P Jak już cenzorować to wszystko :P. 

oj tam, oj tam.... Prośba do moda o możliwość zamiany załączników.

 

13 minut temu, Logen napisał:

Ciekawy jestem jak wyglądało zaświadczenie z badania... czy diagnosta wpisał tą gwiazdkę, czy dopiero w WK się ona pojawiła...

pojawiła się w WK.

16 minut temu, sojer1disco napisał:

Ja osobiście nie traktuje tego jako błąd,

Cytat

W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q, myślnika, gwiazdki (*) oraz innych znaków specjalnych, o których mowa w § 1 pkt 3.

 

Warszawa, dnia 18 lipca 2016 r. Poz. 1038 OBWIESZCZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUdOWNICTWA1)
z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, biker100 napisał:

Mnie zastanawia jak to CEP "łyknął" te 18 znaków. 

O właśnie Patronat od razu reaguje na takie buble i nie puści dalej 

 

19 minut temu, sojer1disco napisał:

Pewnie w WK jakaś gapa

siedzi i takie rzeczy pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, biker100 napisał:

W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q

Opel swego czasu też się nie stosował do tego zapisu i w VIN było "O".

Odnośnie Punto to zakwalifikowanie * do numeru jak najbardziej jest błędem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prosty CEP potraktował ten zapis jako nr nadwozia. Były Żuki z numerem złożonym z 18 znaków i też przechodziło. 

Zauważ, że przepis mówi o nr VIN a ten składa się z 17 znaków. Zatem gdy nr ma inną liczbę znaków to nie jest już nr VIN a w nr nadwozia podwozia czy ramy mogą być stosowane dowolne znaki więc blokada pewnych znaków w CEPIK-u nie była by też dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym goscia wysłał na prędko do WK niech poprawią tego babola skoro zj*b....:silent:. Swoją droga to ciekawe z tym CEP jest,kiedyś miałem kilka tel by wpisac już nawet cokolwiek w pozycję F3 lub O bo CEP puścić nie chciał a tu proszę zmiana,teraz 18 znakowy VIN puszczaxD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yogi1984 napisał:

Ja bym goscia wysłał na prędko do WK niech poprawią tego babola skoro zj*b....:silent:. Swoją droga to ciekawe z tym CEP jest,kiedyś miałem kilka tel by wpisac już nawet cokolwiek w pozycję F3 lub O bo CEP puścić nie chciał a tu proszę zmiana,teraz 18 znakowy VIN puszczaxD

Bo 0 to tak nie bardzo można puścić na bt. Ewentualnie trzeba to pod UD zakwalifikować i wpisać poprawne dane ?

Edytowane przez zbych1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
18 minut temu, michal_k napisał:

(pewnie jakaś stara migracja danych

bardzo możliwe, co proponujesz Michał z tym zrobić?

 

P.S. Wysłałem wczoraj mms-a do Ciebie z tym babolem ;) ale zwrotki nie było... ;)

0.2.e i UD? bardziej tu c pasuje ale to już UI...

Czy tylko w uwagach poniższa adnotacja i kient do WK?

Warszawa, dnia 18 lipca 2016 r. Poz. 1038 OBWIESZCZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUdOWNICTWA1)
z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

§ 5. Dla znaków określonych w numerach, o których mowa w § 1 i 2, powinny być stosowane wielkie litery alfabetu łacińskiego i cyfry arabskie. Minimalna wysokość liter i cyfr numerów powinna wynosić 7 mm, a w przypadku motocykli i motorowerów – 4 mm. W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q, myślnika, gwiazdki (*) oraz innych znaków specjalnych, o których mowa w § 1 pkt 3.

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, biker100 napisał:

co proponujesz Michał z tym zrobić? 

 

Skorygować zapis w DR albo wykonać badanie na podstawie KP (o ile tam jest dobrze).

 

16 minut temu, biker100 napisał:

Wysłałem wczoraj mms-a do Ciebie z tym babolem

 

Mam zabytkowy telefon, MMS-ów nie obsługuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michal_k napisał:

MMS-ów nie obsługuje :P

 ? ehhh wszędzie zabytki..

14 minut temu, michal_k napisał:

Skorygować zapis w DR

no ok, jestem za to co klienta z wydrukiem z DZ.U. do WK i niech korygują przed badaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam - z tego samego WK - pozytywny - z usterką - oczywiste pomyłki ...... - poprawka przez prerejestrację - jest poprawiony w CEP -sprawdziłem

Gorzów Wielkopolski

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Logen napisał:

Przy napisie PUNTO jest napisany numer rejestracyjn:P Jak już cenzorować to wszystko :P. 

ostatnie orzecznictwo sądu mówi, że nr rej. to nie dane osobowe i cenzurować ich się nie musi :-P

https://www.radiozet.pl/Motoryzacja/Czy-numer-rejestracyjny-samochodu-to-dane-osobowe-Wyjasniamy

to tak na marginesie tematu głównego.

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja z innych powodów niż RODO swoje bzdety cenzuruję. Chodzi o to, żeby przykładowo ktoś z nudów nie szperał po cepiku z powodu załączników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.