Skocz do zawartości

Nowy dowód rejestracyjny


biker100

Rekomendowane odpowiedzi

OK, to co napisano powyżej wszystko się zgadza tylko w tym konkretnym przypadku struktura nr mówi nam, że jest to nr VIN tylko nie wiadomo skąd i po co ta nieszczęsna gwiazdka się znalazła.

 

IVVO jak mogą się z Tobą skontaktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluchy z początków produkcji miały 18 znaków. Wiele ram i nadwozi produkowanych jako części zamienne również miało 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Logen napisał:

Przy napisie PUNTO jest napisany numer rejestracyjny :P Jak już cenzorować to wszystko :P. 

Mając podany VIN na nic cenzura...przynajmniej na skp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zgoda. Tylko, że jak Maluchy zaczęto klepać, to VIN nie obowiązywał.

Trzeba się zastanowić, czy rozbieram VIN, czy jakiś tam system pra-dawny cechowania pojazdów co do elementów takich jak numer podwozia, nadwozia, ramy. Bo tak to szło dawnymi laty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

Trzeba się zastanowić, czy rozbieram VIN, czy jakiś tam system pra-dawny cechowania pojazdów

proponuję wrócić do opracowania co to "wrzuciłem w poście nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowita racja - też powinniśmy się czepiać litery O w Oplach i nie tylko  - ja za każdym razem to odkręcam a WK i tak po staremu wydaje DR

Bardziej mnie interesuje że dopiero ta gwiazdka bikerowi100 przeszkadzała - a ci co wcześniej ten pojazd rejestrowali jakoś byli "ślepi" czy bali się WK - nie zrozumiała sprawa. Trudno teraz odkręcić pojazd z 2002 roku - z 10 przeglądów przeszedł

I było OK?

Nie można wszystkiego "łykać" jak cieple bułki co zapisane w DR - TO TEŻ TYLKO CZŁOWIEK WYSTAWIA - i sie może machnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, duchu napisał:

Mając podany VIN na nic cenzura...przynajmniej na skp

i nie tylko na SKP ;)
Mnie natomiast interesuje to jak to będzie odczytywane z paska MRZ (odczytu maszynowego) bo faktycznie ciekawy babol i jak potem będzie to sprawdzane w pewnych systemach jak trafi się człowiek który nie wnika co mu odczytało skoro z dokumentu odczytało dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15 cyferek i gwiazdka w środku........ Fiat 126p.... Gdzieś na starym tel mam fotke, jak znajdę to podrzucę..... 

 

 

 

 

następnym razem za pisanie DRUKOWANYMI post poleci w kosmos 

J

Edytowane przez Jacdiag
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2019 o 09:29, IVVO napisał:

też powinniśmy się czepiać litery O w Oplach i nie tylko  - ja

Gdzieś na forum było pismo z Opla z którego jasno wynikało, że Opel w numerach nadwozia stosował literę "O" więc nie wszystkie poprawki były zasadne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta litera brała się od nazwy marki, a te powstały od nazwisk, od nazwisk takich jak Ford, Opel, Porsche i mamy Ford = WFO, Opel = WOL, Porsche = WPO.

Ale, że w numeracji VINU literkę O zakazali, to każdy owal robi za zero. :?

Niestety, z obserwacji wynika, że dawnymi czasy to bite w polu numerowym kółeczko było okrągłą literą, a dzisiaj po bokach spłaszczyli upodobniając do cyfry zero.

Osobiście wyraźne "O" spotkałem raz i nawet gdzieś tu na forum fotkę zapodałem. 100 lat temu. :silent:

Q w VINIE też było. Oltcit  był tak znakowany.

 

image.jpeg.c283ef0d940d8c642bb7ca4501fcd4f5.jpeg

 

Tam wałkowane było: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/7907-opel-vin-wol/&do=findComment&comment=129886

 

07042011735.jpg.2b52b80380c6c9853fdf3cf03ae1b723.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.