Skocz do zawartości
Wacek

Warszawa, dnia 12 września 2018 r. Poz. 1764

Rekomendowane odpowiedzi

Wacek

Warszawa, dnia 12 września 2018 r. Poz. 1764 uchylony tzn, że nie możemy robić przeglądów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Z wytłumaczeniem terminu tego, to nawet Google mają problem.  :-?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yogi1984

Ciężko było rozkminić  ale już chyba wiem,chodzi o pytanie czy możemy robić auta MSWiA,Sił Zbrojnych,Policji itp. Na normalnej nie resortowej stacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wadi

Czy przypadkiem o chodzi o badanie pojazdów obcych sił zbrojnych zlokalizowanych na terenie naszego kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Miało się pojawić nowe rozporządzenie, bo ustawa o SOP wymuszała to, ale życie płynie dalej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wacek

Akt prawny uchylony, czyli pozbawiony ważności, mocy prawnej, jest tym samym nieobowiązujący.

2 godziny temu, wadi napisał:

Czy przypadkiem o chodzi o badanie pojazdów obcych sił zbrojnych zlokalizowanych na terenie naszego kraju?

nie ,

chodzi o to, że został uchylony Dz.U. 2017 poz. 577 i obecnie Stacje kontroli MON nie mogą wykonywać badań. Natomiast w USTAWIE z dnia 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa1) w art. 389. 2. Przepisy wykonawcze wydane na podstawie: pkt.6) art. 64i ust. 3, art. 66 ust. 7, art. 76 ust. 3 i ust. 5 pkt 4 oraz art. 86 ust. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, – zachowują moc do dnia wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych, nie dłużej jednak niż przez okres 12 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, oraz mogą być zmieniane na podstawie przepisów, o których mowa w pkt 1–8, w dotychczasowym brzmieniu. I wychodzi, że wspomniany DZ U Dz.U. 2017 poz. 577 jest uchylony,  ale można dalej wykonywać przeglądy.  Jak się mylę to mnie sprostujcie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

"UCHYLONY" a "UZNANY ZA UCHYLONY" to, to samo NIE jest!

Ale co to jest, to tak jak pisałem, nawet Googiel za bardzo nie wie. :nausea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
Cytat

Uchylony będzie akt, którego uchylenie wynika bezpośrednio z konkretnych przepisów. Akt uznany za uchylony to taki, który nie został bezpośrednio 
uchylony, ale np. uchylono akt wyższy przyznający kompetencję do wydania danego aktu (np. akt wykonawczy wydany na podstawie upoważnienia ustawy,
po jej uchyleniu). Podobna sytuacja będzie miała miejsce, kiedy (w wyniku pomyłki prawodawcy, bo taka sytuacja nie powinna mieć miejsca) zostanie wydany akt regulujący w odmienny sposób te same kwestie, co inny, wydany wcześniej - wtedy ten wcześniejszy powinien zostać "uznany za uchylony".

https://msp.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/akt;uchylony,watek,148132.html

Adres publikacyjny Artykuł Data Status Tytuł
Dz.U. 2018 poz. 138   2019-02-02 obowiązujący Ustawa z dnia 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa
Status aktu prawnego:uznany za uchylony
Data ogłoszenia:2018-09-12
Data wydania:2018-09-05
Data wejścia w życie:2018-09-13
Data uchylenia:2019-02-02
Organ wydający:MIN. SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
Adres publikacyjny Artykuł Data Status Tytuł
Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602     akt posiada tekst jednolity Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180001764

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No dzięki za wyjaśnienie! :evil: A i tak dalej nic nie wiem! :nausea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
14 minut temu, Paprock napisał:

 A i tak dalej nic nie wiem! 

Po mojemu to chodzi o to, że gdyby np. zostało uchylone PoRD, to rozporządzenia dotyczące badań technicznych i rejestracji pojazdów zostały by uznane za uchylone, gdyż wynikają one z zapisów PoRD, które już nie obowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurant2000

Dołączę się do tematu.

Czy coś wiecie o nowym rozporządzeniu w sprawie badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny?

Bo stare jest uchylone, gdzie znajdę informację , że tworzy się nowe rozporządzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Spokojnie, robi się... jak ostatnio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurant2000
1 godzinę temu, adam1501 napisał:

robi się... jak ostatnio. 

a wiesz może jak szybko się może zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Nie mam pojęcia. OSDS zapodał propozycję zmian, może rozkminiają... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurant2000
Napisano (edytowane)

treść e-maila z WK

Szczecin, dnia 14.02.2019 r.

Stacje Kontroli Pojazdów
    -   wszystkie  -


"W związku z napływającymi zapytaniami, w sprawie możliwości wykonywania badań  technicznych pojazdów "służb mundurowych" wyjaśniam, że
z dniem 02 lutego 2019 r. zostało uchylone Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Rozwoju i Finansów oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny (Dz.U.2017.577).

Art.  389 ust. ust. 2 Ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa (Dz.U.2018.138),  m.in. w punkcie 6.) w zakresie przepisów ustanowionych art. 86 ust. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, stanowi, że dotychczasowe przepisy wykonawcze:
„…- zachowują moc do dnia wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych, nie dłużej jednak niż przez okres 12 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, oraz mogą być zmieniane na podstawie przepisów, o których mowa w pkt 1-8, w dotychczasowym brzmieniu…”

Ustawa  o Służbie Ochrony Państwa weszła w życie z dniem 01 lutego 2018 r.

Moim zdaniem, na dzień dzisiejszy nie ma żadnej podstawy prawnej pozwalającej na wykonywanie badań technicznych przedmiotowych pojazdów."

Edytowane przez kurant2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurant2000

jest nowe rozporządzenie  dla MON 


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1), MINISTRA FINANSÓW 2) ORAZ MINISTRA OBRONY NARODOWEJ 
z dnia 7 marca 2019 r. 
w sprawie badań technicznych pojazdów służb poz 448

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.