Skocz do zawartości

Liczba miejsc?


kisielsrem

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wszystko wygląda na oryginał to można pokusić się o:

02.e)   Oczywiste omyłki, niezgodności  w dowodzie rejestracyjnym  związane z danymi technicznymi  pojazdu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sojer1disco napisał:

tylko w niemieckim DR jest bałagan

życzył bym sobie takiego "bałaganu" u nas

7 minut temu, biker100 napisał:

02.e)   Oczywiste omyłki, niezgodności  w dowodzie rejestracyjnym  związane z danymi technicznymi  pojazdu.

Tylko tak do końca nie wiadomo czy to dotyczy ZDR - bo niby kto ma tą oczywistą omyłkę poprawić - na pewno nie nasze WK

W/g tej usterki - kierujesz delikwenta do Germanii  - bo to oni namieszali

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

Tylko tak do końca nie wiadomo czy to dotyczy ZDR

no przecież z nim porównujemy stan faktyczny na "porazpierwszym" przed rejestracją na terenie RP. Danych w ZGR nikt już nie będzie prostował ale poprawne dane mogą być, a nawet muszą zawarte w "naszym" DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, IVVO napisał:

Tylko tak do końca nie wiadomo czy to dotyczy ZDR

Nie wiem może mam pecha:( ale jeszcze nigdy zaden WK cokolwiek bym w adnotacjach nie  napisał   nie zaakceptował innej liczby siedzeń w DiP a to co jest w  ZDR,jedyne co przechodzi bez gadania to masa własna.Ale to widzę tylko ja mam takiego pecha:/ reszcie udaje się bez ZK:icon_smile: .

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę tego aby się droczyć - tylko już z kilku WK dotarły od mnie takie informacje  - jak namieszane za granicą - to albo Oni poprawią albo jak w tym przypadku ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, IVVO napisał:

albo Oni poprawią albo jak w tym przypadku ZK

albo, albo no to widać bez telefonu się nie obejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sojer1disco napisał:

Można ZK

pod warunkiem, że TR ma bo inaczej wynik wiadomy przy dodatkowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, biker100 napisał:

albo, albo no to widać bez telefonu się nie obejdzie...

A miało sie obejśc parę postów wcześniej:D.Ale luz...:icon_smile: Wiadomo że co wydział to obyczaj dlatego ja zawsze dzwonię.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedynym dokumentem jest ZDR i ZKP - bez CoC to tak się może ale nie musi skończyć - indywidualne podejście WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, yogi1984 napisał:

A miało sie obejśc

jak widać doszliśmy do tego punktu gdzie życie weryfikuje... ;)

Przypomniało mi się jedno określenie "działania nieszablonowe" tak właśnie można nazwać to co dzieje się między SKP, a WK. Jeden zarejestruje, drugi z bólami trzeci nie i tak do zaj...a

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sojer1disco napisał:

W dip wpisać 8, a w uwagach notatkę : Liczbę miejsc siedzących 8 odczytano z natury 

 

W samochodzie zarejestrowanym w Polsce też byś mi tak wpisał w uwagach na okresowym? A jeśli nie to dlaczego?

 

 

Skoro w niemieckim DR S.1 wynosi 6, a dodatkowo widnieje adnotacja, że maksymalna liczba miejsc siedzących, to są możliwe następujące rozwiązania:

 

- pomyłka w niemieckim DR (na miejscu WK zawiesiłbym postępowanie i zadał pytanie Niemcom = długi czas oczekiwania przez właściciela)

- ktoś jednak dołożył siedzeń (i tu warto się zastanowić, czy są zamontowane w odpowiednich miejscach, skoro maksymalnie rzekomo mogło być 6) i należy wykonać zmiany.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sojer1disco napisał:

tylko w niemieckim DR jest bałagan

To nie nasze dzieło. To klient ma problem. Dla nas to niezgodność danych i tyle. Wszelkie sposoby podciągnięcia pod błąd, bałagan czy dogawor z WK może zakończyć się czkawką. To, że przechodzą takie "numery" nie oznacza, że są zgodne z literą prawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michal_k napisał:

- pomyłka w niemieckim DR (na miejscu WK zawiesiłbym postępowanie i zadał pytanie Niemcom = długi czas oczekiwania przez właściciela)

- ktoś jednak dołożył siedzeń (i tu warto się zastanowić, czy są zamontowane w odpowiednich miejscach, skoro maksymalnie rzekomo mogło być 6) i należy wykonać zmiany.

Jeszcze kilka postów wcześniej koledzy mówili o jakiś "pseudo ZK"  - a jednak wychodzi na moje - iż w tym konkretnym przypadku są wskazane a nawet konieczne - czekałem właśnie na ocenę Michała - bo On najbliżej tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michal_k napisał:

 

Skoro w niemieckim DR S.1 wynosi 6, a dodatkowo widnieje adnotacja, że maksymalna liczba miejsc siedzących, to są możliwe następujące rozwiązania:

 

- pomyłka w niemieckim DR (na miejscu WK zawiesiłbym postępowanie i zadał pytanie Niemcom = długi czas oczekiwania przez właściciela)

- ktoś jednak dołożył siedzeń (i tu warto się zastanowić, czy są zamontowane w odpowiednich miejscach, skoro maksymalnie rzekomo mogło być 6) i należy wykonać zmiany.

 

Czyli mamy 2 rozwiązania tematu, a ten który podałem jako 3 czyli notatka w uwagach w moim (dolnośląskie) WK przechodzi, nawet kiedyś miałem tel . z WK i zostałem doinformowany że jak w DIP napisałem inną liczbę miejsc to żeby dodatkowo w uwagach też to ująć . Co WK to inaczej

 

13 godzin temu, michal_k napisał:

 

W samochodzie zarejestrowanym w Polsce też byś mi tak wpisał w uwagach na okresowym? A jeśli nie to dlaczego?

 W sam. zarejestrowanym w PL miałem odwrotny temat w VW Multiwan w pozycji S1 było 8 , a na aucie 7, i po zrobieniu notatki w uwagach WK poprawił. Oczywiście dopisałem UD- 0, 2 ,e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michal_k napisał:

pomyłka w niemieckim DR (na miejscu WK zawiesiłbym postępowanie i zadał pytanie Niemcom = długi czas oczekiwania przez właściciela)

jeżeli w pojeździe wszystko wygląda ok z fotelami, pasami i biorąc pod uwagę kat. homo optowałbym za tym rozwiązaniem, pomimo długiego czasu oczekiwania. Ale to jest tylko moje spojrzenie na temat bez wglądu w pojazd i dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem toyote corolle verso szwajcara w dowodzie 5 miejsc faktycznie 7,homologacja na 7,inne papiery z zakupu auta na 7 osób i nic innego nie wchodziło w grę według WK jak jak ZK czy takie zmiany nie sa dla was fikcją?bo wybaczcie ale dla mnie są...W tym przypadku też nikt nie jest w 100% pewien że w ZDR jest wszysko ok,no chyba że się mylę....i ktoś pewien jest. 

Edytowane przez yogi1984
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, yogi1984 napisał:

ZK czy takie zmiany nie sa dla was fikcją?bo wybaczcie ale dla mnie są..

 

Dla mnie też są fikcją, bo bywa tak że czasami żadnych zmian nie było, a na siłę chcemy je zrobić.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sojer1disco napisał:

bo bywa tak że czasami

że w Fordzie SMax-ie w ZDR S.1 - 7, w wyciągu z homo - 7, a w pojeździe miejsc fizycznie 5 i ani śladu miejsca na dodatkowe 2 fotele. Telefony do serwisu i informacja, że ten egzemplarz nie był przystosowany do 7 miejsc i, że to błędnie wydane homo. Pojazd ok 6 letni czyli parę badań w DE przechodził i nikt problemu nie widział to może my jesteśmy przewrażliwieni?

No to jak to jest z tymi standardami w UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie bo to jest tak - jeśli Masz tylko ZDR i ZKP - to przy niezgodnościach np miejsc jest problem -  i tak jak zaznaczył Michał jest to do przeskoczenia ale to  trwa bo WK wysyła zapytanie do ichniejszego WK o potwierdzenie -  i mogą potwierdzić lub nie -  ale jak zaznaczyłem wcześniej - jeśli jest COC z którego wynika co innego  lub tak jak u Niemca - w uwagach liczba od-do  to nie ma z tym problemu  - masz podkładkę do opisu niezgodności i tu ZK nie są potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko fajnie,zgadzam się z wami .Tylko jedno zawsze mnie zastanawia,gdzie jest napisane ze do DiP mamy ślepo przepisywać co ZDR a jak cos nie tak to ZK badz wyjasnienie  w obcym wydziale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, yogi1984 napisał:

,gdzie jest napisane ze do DiP mamy ślepo przepisywać co ZDR a jak cos nie tak to ZK badz wyjasnienie  w obcym wydziale?

 

O właśnie i :564: leci . Całkowicie się z tobą zgadzam Yogi. Do DIP wpisujemy jak najbardziej stan faktyczny. Przecież 1 przegląd jest właśnie po to aby zweryfikować takie buble. Jak tego nie zweryfikujemy, to po roku przyjeżdza taki majster na OBT co w DR ma * a w aucie 7 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, yogi1984 napisał:

Tylko jedno zawsze mnie zastanawia,gdzie jest napisane ze do DiP mamy ślepo przepisywać co ZDR a jak cos nie tak to ZK badz wyjasnienie  w obcym wydziale?

Zajrzyj do § 2 ust. 1 pkt. 1 lit. a Dz. U. 776. Tam masz odpowiedź na swoje pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierwej należałoby określić co i gdzie tu bublem jest! Czyli betoniara miele non stop ten sam problem. I tak bez końca...

 

A co do przywołanego "paragrafu", to nie jestem przekonany tak do końca czy coś poza cechami identyfikacyjnym należy do tej literki "a" jeszcze. :?

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, adam1501 napisał:

Zajrzyj do § 2 ust. 1 pkt. 1 lit. a Dz. U. 776. Tam masz odpowiedź na swoje pytanie

Zajrzałem...znam ale odpowiedzi ze mam dane na slepo do DiP przepisać z ZDR tam nie znalazłem.Może żle szukam:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.