Skocz do zawartości

Zmiana ładowności lawety


sadamlolek

Rekomendowane odpowiedzi

A jakby jeszcze, tak dziwnie przypadkowo, go jednak miał dostać, to przecież

5 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

  Mandatu i tak odmówię

Bo kto w wiosce będzie taki odważny i chciałby wręczyć mandat, jak

 

5 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

 będę sobie wiózł ... 2 bele słomy. 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2019 o 22:52, blakop napisał:

@Nikita_Bennet - jak tak czytam Twoje wpisy i sposób postępowania to się dziwię, że w ogóle o cokolwiek pytasz. Po co Ci te wszystkie badania, przeglądy, rejestracje...? Jedź tak jak jest - kto Chłopu na wsi podskoczy? No kto? No jaka to tam zresztą policja u Was? Jak mawiał Pawlak - dla innych władza, dla mnie Józkowy syn...

ech. Sam wiesz że OBT ma być,  ale też trza ciąć koszta. Nie mam zamiaru się żreć z gliniarzem czy innym f-szem bo robi swoją robotę czyli to za co mu płacą. Natomiast wiedza jest czasami naprawdę przydatna ;)

 

Dnia 12.02.2019 o 23:54, Mecher napisał:

A jakby jeszcze, tak dziwnie przypadkowo, go jednak miał dostać, to przecież

Bo kto w wiosce będzie taki odważny i chciałby wręczyć mandat, jak

:biggrin:

Znajdzie się, zawsze się znajdzie, znam f-szy gdzie na drodze niepublicznej (jakiś dojazd chłopa do swoich pól) chcieli wlepić mandat za jazdę wyrejestrowanym ciągnikiem (przecięty dowód) lub robiących kontrolę ruchu we wjeździe na posesję gdzie ani to bezpieczne ani to właściwe miejsce (jak nadjechaliśmy kombajnem+ciągniki z przyczepami to dotarło do nich czemu nie ma tam założonej bramy przy granicy posesji i szybko się ewakuowali a jak im zwróciłem uwagę to nie widziałem ich ze 3 lata w mojej okolicy aby wpadli na pomysł stać).
Najlepsze było jak pisali mandat koledze za jazdę ciągnikiem z jakimś pługiem czy czymśtam - poszedł na skargę do k-nta i jak wyjaśnił sytuację (zbieżność z tym co gliniarze powiedzieli)  i poprosił o PORD i pokazał co tam jest napisane to Ci f-sze głowy w dół pospuszczali. Tam też pracują ludzie ale nie zawsze są to doświadczeni f-sze.
Co do bel - no takie coś widuję a fajna taka platforma, wrzucasz co chcesz, zaciskasz pasami i jazda. Byle koszt utrzymania był niski.
A mandatu odmówię bo jak kiedyś się dowiedziałem to max co wyjdzie w sądzie to koszt tego mandatu+koszta chyba z 80zł + dojazd do sądu a siedząc na spokojnie można często obalić teorie niektórych f-szy (szczególnie jak np się nagra telefonem za co chcą wlepić mandat a co potem jest w sądzie). Kiedyś brałbym mandat aby się nie ciągać ale patrząc jakie gwiazdki czasem się pojawiają wśród postępowania f-szy to można wygrać - w sensie nic nie zapłacić a i f-sz zacznie patrzeć co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 11.02.2019 o 22:08, sadamlolek napisał:

Zakupiłem lawetę samochodową. DMC 3.5 tony i masa własna 2100 kg. Natomiast ładowność jedynie 1140kg. Samochód nie waży więcej jak 1800kg

Jeszcze nie spotkałem lawety poniżej 2000 kg. Dość często podjazd robiły z masą własną 1800 kg, po zważeniu  w niektórych masa własna wynosiła ponad 2500 kg.

Zawsze ważę lawety z MW poniżej 2000kg. Brama w górę i Żegnam!!

Najpierw zważ pojazd zanim zaczniesz cokolwiek robić. BDF może wynosić 1800kg jak sugerujesz.

Laweciarzom zawsze zależy na obniżeniu MW, później jeżdżą przeładowani, z światłami oślepiającymi wszystkich, bo korektor nie ma możliwości już niżej obniżyć świateł i na dodatek jeszcze ciągną przyczepę z dwoma autami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.