Skocz do zawartości

Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu


Renax

Rekomendowane odpowiedzi

A nie będzie problemu, że w dowodzie jest już ostatnia kratka na stempelek? Gdzieś czytałem, że WK może stawiać stemple tylko w 1 kratce, stąd moje pytanie. :D I dziękuję za ekspresowy odzew!

Edytowane przez Admiral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Admiral napisał:

Gdzieś czytałem, że WK może stawiać stemple tylko w 1 kratce,

Tak stanowi ustawa, ale rozporządzenie mówi, że to WK przy przywracaniu wpisuje do DR badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat.

Pytanie, zwłaszcza do @michal_k :)

Wujek ma samochód, dodajmy bardzo stary zagraniczny samochód. Pojazd ten został wycofany czasowo z ruchu przed zmianą PoRD. Od jakiegoś czasu wujek nosi się z zamiarem przywrócenia tego wynalazku do ruchu i o ile to możliwe odtworzenia historii pobytu pojazdu w kraju.

Pierwsze pytanie, jakie dokumenty powinien złożyć na dziennik podawczy, aby pojazd przywrócić do ruchu - wniosek o PZ i czerwone blachy?

Drugie pytanie, jaka powinna być treść pisma, aby urząd udostępnił mu archiwum/teczkę dotyczącą tego konkretnego pojazdu? Niby na podstawie KPA, jako strona postępowania administracyjnego ma prawo do wglądu do tych danych. Tylko jaka jest szansa na to, że po ~30 latach urząd będzie wciąż miał kompletną teczkę dotyczącą tego konkretnego pojazdu i że w ogóle będą tam interesujące go dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czolgista napisał:

Pojazd ten został wycofany czasowo z ruchu przed zmianą PoRD.

Jeśli nie został przywrócony do ruchu bodajże do roku to został wycofany na stałe, czyli wyrejestrowany. Ponowna rejestracja tylko na zabytek lub unikat (opinia rzeczoznawcy).

 

Godzinę temu, Czolgista napisał:

jaka powinna być treść pisma, aby urząd udostępnił mu archiwum/teczkę dotyczącą tego konkretnego pojazdu?

A nie lepiej podejść do urzędu i poprosić?

Godzinę temu, Czolgista napisał:

Tylko jaka jest szansa na to, że po ~30 latach urząd będzie wciąż miał kompletną teczkę

Powtórzę - nie lepiej zapytać? Po co wróżyć ze szklanej kuli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, michal_k napisał:

Jeśli nie został przywrócony do ruchu bodajże do roku to został wycofany na stałe, czyli wyrejestrowany. Ponowna rejestracja tylko na zabytek lub unikat (opinia rzeczoznawcy).

A to w sumie ciekawe, prawa nabyte takiego pojazdu nie obowiązują? 

2 godziny temu, michal_k napisał:

A nie lepiej podejść do urzędu i poprosić?

Mam tam z nim podejść, więc wolałem się przygotować :) Ale widzę, trzeba działać na żywioł.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Czolgista napisał:

prawa nabyte takiego pojazdu nie obowiązują? 

Miał czas na przywrócenie. Nie wiem czy SKO albo sąd nakazałby staroście ponownie zarejestrować taki pojazd.

8 godzin temu, Czolgista napisał:

widzę, trzeba działać na żywioł.

W każdym urzędzie będzie inaczej, więc nie ma co gdybać. Ogólnie - jeśli na niego był zarejestrowany to ma wgląd w akta.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś potrzebował opinii to piszę dużo na temat pojazdów historycznych przywracanych do ruchu w trybie Art 79 ust4 pkt 3 ustawy PORD. .

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:
1) odzyskanego po kradzieży;
2) zabytkowego;
3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie
dla udokumentowania historii motoryzacji;

4) ciągnika i przyczepy rolniczej;
5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.