Skocz do zawartości

Rejstracja przyczepki sam nigdy nie rejestrowanej


Destruktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Byłem dzisiaj w wydziale komunikacji uzyskac do przyczepki sam nigdy nie restrowanej numer VIN czy tam ramy.

Pani w okienku poinformowała mnie że mi tego nie wyda bo juz nie można zarejestrować sama i 2 mam iść do ministerstwa a po 3 mam iść na oskp dam ma przyjść rzeczoznawca i ma potwierdzić że nie ma na tym numerów ramy nie wiem czemu jeśli przyczepka nigdy nie była rejestrowania.

 

Wiem że muszę iść do pimotu po homologację itp. Ale muszę zacząć od WK gdzie nie chcą mi wydać skierowania na oskp w celu nabicia numeru ramy.

 

Czy jest jakaś ustawa że mogą przyjąć mi oświadczenie iż jestem właścicielem części patrz przyczepki. A nie że rzeczonawca ma przyjsc i sprawdzić.

 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie!

Do PIMOTU należy się zwrócić z problemem, czy przebada tego SAMA, aby do ruchu drogowego go dopuścić z czystym sumieniem.

Po mojemu nie ma co nadawać żadnych numerów, dopóki nie będzie stuprocentowej pewności, że tego sama ktoś do ruchu dopuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność jest taka:

 

- urząd wydaje decyzję o nadaniu numeru (i musi ją wydać, w tej sprawie nic się nie zmieniło)

- stacja nabija numer i wykonuje tabliczkę zastępczą

- badanie w uprawnionej jednostce

- dopuszczenie jednostkowe w TDT

 

Dowiedz się najpierw jaki jest koszt badań w uprawnionej jednostce - i może od razu zrezygnujesz. Koszt dopuszczenia to 800 zł.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michal_k napisał:

Kolejność jest taka:

 

- urząd wydaje decyzję o nadaniu numeru (i musi ją wydać, w tej sprawie nic się nie zmieniło)

- stacja nabija numer i wykonuje tabliczkę zastępczą

- badanie w uprawnionej jednostce

- dopuszczenie jednostkowe w TDT

 

Dowiedz się najpierw jaki jest koszt badań w uprawnionej jednostce - i może od razu zrezygnujesz. Koszt dopuszczenia to 800 zł.

 

 

Czy możesz podać podstawę prawną do 1 pkt czyli urząd bo pani odesłała mnie do pimot i ministerstwarza bo sama ie można rejstriwac lub zaplacic 250 z rzeczoznawcy aby powiedział brak numerów i mogli nabić. Bo niby oświadczenia pod odpowoedozlansocoa karna nie przyjmą bo tak. A ja gadam ze nigdy nie rejstrowany a ona swoje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa prawo o ruch drogowym.

Art. 66a. 1. Cechy identyfikacyjne, o których mowa w art. 66 ust. 3a, nadaje i umieszcza producent.

2. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cech identyfikacyjnych w przypadku pojazdu:

1)    zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako "SAM";

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tej pani wpierwej należałoby wytłumaczyć, że nie powinien jej na teraz interesować problem rejestracji, a tylko nadanie cech identyfikacyjnych dla pojazdu konstrukcji własnej.

Ale zanim uderzysz do pani, to może tak wpierwej przed pierwszym wpierwej przeanalizować, czy to wszystko się opłaci, bo może wyjść ZONK i nikt nie zwróci kasy.

Nie żebym tam się martwił o cudzy szmal, ale... warto pomyśleć nad tym. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze Dz.U. 2011 nr 236 poz. 1401

§ 2. 1. Cechę identyfikacyjną, którą w przypadku pojazdów określonych w art. 66a ust. 2 ustawy jest numer nadwozia, podwozia lub ramy, nadaje się na wniosek właściciela pojazdu.

2. Do wniosku o nadanie cechy identyfikacyjnej właściciel pojazdu dołącza odpowiednio:

1) oświadczenie, że pojazd jest pojazdem, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 1 ustawy;

 

Napisz, który to urząd. Pytałeś o koszty w jednostce uprawnionej? Jesteś gotowy ponieść koszty, które podejrzewam wynoszą kilka tysięcy zł?

 

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem jescze raz do urzędu i pani to samo najpierw pimot a potem oni nadają mi numer ramy. Ale cytuje jej to wszystko a ona nadal swoje. Ze jak pimój zrobi mi przegląd to ona da wniosek o numer ramy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jaki pojazd ten pimot ma zrobić te badania, skoro bez numerów nie można go zidentyfikować w żaden sposób? :)

 

Poza tym ciągle nie odpowiadasz czy już poznałeś koszty badań i jaki to urząd Ci odmawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzial komunikacji Wodzisław Śląski wezmę odmowę na piśmie niby czemu nie i do kierownika.

Agruemtu 1.juz nie można rejstroeac 

2. Najpierw dopuszczenie

I tyle i cały czas to samo.

 

Znam cenę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pochwal się jaka to będzie cena. To nie są sztywne, cennikowe pozycje więc jesteśmy ciekawi. My Ci pomagamy radą, to Ty uświadomić nas co do kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2019 o 09:55, michal_k napisał:

Kolejność jest taka:

 

- urząd wydaje decyzję o nadaniu numeru (i musi ją wydać, w tej sprawie nic się nie zmieniło)

- stacja nabija numer i wykonuje tabliczkę zastępczą

- badanie w uprawnionej jednostce

- dopuszczenie jednostkowe w TDT

 

Dowiedz się najpierw jaki jest koszt badań w uprawnionej jednostce - i może od razu zrezygnujesz. Koszt dopuszczenia to 800 zł.

 

Organ może wydać czerwone tablice na badanie? czy dostaje samą decyzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, LimonQ napisał:

 

Organ może wydać czerwone tablice na badanie? czy dostaje samą decyzje?

 

Z tego co się orientuje po rozmowie to ty masz to przywieźć na lawecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blakop napisał:

Nie ma możliwości wydania tablic czasowych na taką okoliczność.

Ceny jednak nie zdradzisz?

Z tego co dobrze pamiętam to chyba 3-4tys ale to i tak rozkładam na kilka osób tą cenę.

I udało mi się uzyskać ten wniosek po klotniach kierowniku dostałem w końcu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus 800 w TDT za decyzję, to razem z rejestracją 5 tysi wyjdzie. No plus koszty transportu. Nieźle. No ale rozumiem, że konstrukcja jest tego warta 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.