Skocz do zawartości

Rejstracja przyczepki sam nigdy nie rejestrowanej


Destruktor

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Mecher napisał:

Kto bogatemu zabroni ....

Jeżeli przyczepa ma służyć do jakiejś określonej funkcji lub do przewozu specyficznego ładunku to może być trudno znaleźć jakąś podobną przyczepę z tych homologowanych i kwota ok. 5000 PLN nie musi być wcale ceną zaporową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, tylko nic na to nie wskazuje czytając temat. A ze mnie żaden wróżbita Maciej, by wiedzieć co autor ma na myśli. A może to przyczepka z żółtego seicento ? skoro taka ważna ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jest to taki miarodajny i w miarę reprezentatywny koszt te 3-4 tysiące, czy tylko w tym przypadku. No i koszt transportu trzeba doliczyć, a to w określonym przypadku też nie musi być mała kwota, tylko kolejny tysiąc np. 

 

Co do celowości inwestycji zgadzam się z Danielem. W określonych sytuacjach i tak nadal może to być opłacalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły przykład. To jest przeróbka fabrycznej przyczepy.

My z Danielem mówimy o przypadku, kiedy konstrukcja musi być na tyle zindywidualizowana, że trzeba ją budować od podstaw, bo nic istniejącego nie opłaca się przerabiać, względnie właściciel dysponuje takimi zasobami (wiedzy, materiałów etc.), że i tak taniej mu budować samemu niż przerabiać fabryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zmiany konstrukcyjne przyczepki SAM (lekka o DMC do 750kg) nie wystarczą ;)  tak wiem wiem wiem. TO nie forum dla kombinatorów ale przyczepkę SAM też można chyba przebudować tylko kto to podbije znaczy się zrobi badanie po zmianach konstrukcyjnych ;) takiego cuda. No i rocznik będzie raził w papierach, tstyt znaczy się w Dowodzie Rejestracyjnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o czym piszesz. A kto zabrania robić zmiany w przyczepkach marki SAM? Gdzie tu kombinatorstwo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dostałem papierek z WK to pojechałem na stacje a na stacji zong bo nie chcą mi nabić numerów ani tabliczki bo niby Sam za stary. Decyzja jest a oni nabić nie chcą jest jakaś podstawa prawna ze maja papier z WK i oświadczenie maja mi nabić i tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pechowa ta Twoja przyczepka :)

Zmień stację :)

Po co sobie taką stację wybrałeś? trzeba było jechać prosto do PIMOT czy ITS gdzie będziesz badania robił. Oni też mają swoje stacje to by Ci od razu nabili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, blakop napisał:

Coś pechowa ta Twoja przyczepka :)

Zmień stację :)

Po co sobie taką stację wybrałeś? trzeba było jechać prosto do PIMOT czy ITS gdzie będziesz badania robił. Oni też mają swoje stacje to by Ci od razu nabili.

Pojawia się problem bo umnie w WK panuje jescze rejonizacja czyli wybrałem stacje to tam musze nabić bo numer ramy jest nadany pod daną stacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blakop napisał:

Ale to Ty ją wybrał:) To teraz sobie walcz z tą SKP...

Dzwoniłem telefonicznie przedstawiłem sprawę i było spoko nabijemy a teraz robią problemy a nie czasem tlyko OSKP moze nabić? Bo jak bym wiedział szybciej to bym inną wybrał jak SKP moze nabić no ale trudno. 

 

No ale z drugiej strony mają papier z WK to niby czmeu mieli by mi odmówić ? Bo gość się spytał ,że ani dowodu nie ma ani pozwolenia czasowego tylko ,że oświadczenie mam co przedtem problemem nei było 

A mogę zmienic stacje czy to do uzgodnienia z WK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza robota jest urzędowa! Zdarzają się przypadki odmowy wykonania czegokolwiek na zasadzie własnego "widzimisię" lub "nie bo nie". Ale droga oficjalna jest taka, że z nikim się nie gada. Jest pisemna decyzja właściwego urzędu o wykonaniu tego lub tamtego, klient podpierając się decyzją o to wnosi na konkretnej stacji kontroli, a jak jaśnie diagnostyczne panisko ma baby w nosie i stroi fochy, to niech w zaświadczeniu opisze o co mu chodzi! Bo jak nie on, to klient złoży skargę w nadzorze na państwo w państwie i Jaworowicz będzie miała co robić. Trudne sprawy to na Polsacie. :evil:

 

qz6ktkpTURBXy9mYzYyNDQ1MDllMDhhYzVjODgwZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Destruktor napisał:

A mogę zmienic stacje czy to do uzgodnienia z WK

 

Numer stacji jest zawarty w nadawanym numerze, który znajduje się w decyzji. Dlatego wymagałoby to zmiany decyzji. Ale moim zdaniem diagnosta nie ma prawa odmówić nabicia numeru jeśli ma decyzję ze wskazaną stacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że stacja jest wskazana wprost w decyzji, więc nie można jechać do innego powiatu. W numerze zawiera się co prawda tylko wyróżnik cyfrowy, ale w decyzji stacja pewnie jest wskazana z pełnym literowo-cyfrowym wyróżnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, michal_k napisał:

stacja pewnie jest wskazana z pełnym literowo-cyfrowym wyróżnikiem.

 

oraz dodatkowo może być wymieniona w poz.:

 

do wiadomości 

... 

... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.