Skocz do zawartości

Termin następnego badania - inny w dr inny w cepik


papieju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zagwozdkę. Rok temu robiłem przegląd auta i w dowodzie mam pieczątkę i wpis o kolejnym badania za rok, czyli w lutym 2019 z grubsza. Ale - jak sobie sprawdzam auto w cepiku poprzez profil zaufany czy raport ogólnodostępny to wyskakuje że następne badanie 02.2020, czyli diagnosta wpisał w system (lub nastąpił jakiś błąd) dwa lata a nie rok. I teraz nie wiem, w kontekście braku obowiązku wożenia DR czy robić przegląd czy cieszyć się kolejnym rokiem za friko? Bo w razie kontroli wyskoczy policjantom że ważny, więc? Miał ktoś podobnie? Auto jest sprawne żeby nie było, na bieżąco serwisowane więc stanu technicznego jestem pewien, zresztą wiosną 2018 miało kompleksowy remont zawieszenia i układu hamulcowego na nowych markowych gratach więc stanu auta jestem pewien, bo badanie może tylko potwierdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć zaświadczenie z tego badania. Oczywiście za friko dane klientowi jako psi obowiązek. Inaczej szkoda klawy na rozdrabnianie kto, gdzie, kiedy i jak strzelił z terminem babola, że Centralna Baza ma takie a nie inne informacje.

Fotka dowodu z tym terminem badania też by się zdała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mam kwit. Stoi jak wół 2020...

IMG_20190218_093343091.jpg

8 minut temu, Paprock napisał:

Fotka dowodu z tym terminem badania też by się zdała.

W DR jest 2019, system widzi 2020 i tak wpisał diagnosta jak widać. Tylko że dowodu wozić nie muszę

Edytowane przez papieju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, papieju napisał:

, w kontekście braku obowiązku wożenia DR czy robić przegląd czy cieszyć się kolejnym rokiem za friko? Bo w razie kontroli wyskoczy policjantom że ważny,

Policjant albo funkcjonariusz Straży Granicznej zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie robił, tylko poprawił łapami diagnosty wpis w dowodzie. Życie, bo szlag trafi jedną rubrykę. Ale jak zmyślny, to może coś tam w sposób delikatny, poprawi, pokreśli, nadpisze niekoniecznie zgodnie z przepisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pojazd z LPG więc nie ważne teraz co było i gdzie błąd. Dla pojazdów z "gazem" badania okresowe corocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, ten samochód powinien mieć ważne badania ze trzy lata. No oczywiście jeżeli takim interwałom odpowiada.

Gaz całkowicie odmienia sprawę.

Ale skoro w dowodzie jest poprawnie, to co petenta obchodzi jaki bzdety w CEP wklepał diagnosta. :?

Zdarzy się i najlepszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak z czystej ciekawości poprosił jeszcze o zdjęcie tego zaświadczenia pokazujące punkt 1 i 2 tego zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w DR jest dobrze, tylko " program/rejestr " dał na 2 lata ( ciekawe jaki :? ), z tego co piszesz :

30 minut temu, papieju napisał:

Auto jest sprawne żeby nie było, na bieżąco serwisowane więc stanu technicznego jestem pewien

i tak wg. tej daty badania okresowego masz do jutra , podjechać i zrobić badanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to czyta jak się śpieszy ;) Zrobię, nie ma problemu, tu nie chodzi o fundusze czy zły stan auta i jeszcze rok poturlania się paździerzem, bo wożę ty swoje małe dziecko więc auto MUSI być cały czas w stanie do bezpiecznej jazdy. tylko o kontekst tego co figuruje w bazie dostępnej dla policji czy innych organów kontrolnych na drodze w czasach braku obowiązku wożenia dr. Ale skoro gaz przesądza sprawę to nie ma tematu. Odbiorę od mechanika pod koniec tygodnia to zrobię, bo robią rozrząd i muszę wymienić jedną końcówkę bo po niecałym roku raczyła puścić gumka i smar się wylał. Dziękuję za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, leski66 napisał:

Czyli w DR jest dobrze, tylko " program/rejestr " dał na 2 lata ( ciekawe jaki :? ),

 

Grubo! Też mnie ciekawi ta magiczna aplikacja, ale szczerze, to nie znam takiej, która sama liczy na dwa lata. Tu musiał zadziałać czynnik ludzki i ciekawe jest to, o co pyta @Grzegorz Łódź, a mnie ciekawi jeszcze opłata/rachunek. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Ja bym tak z czystej ciekawości poprosił jeszcze o zdjęcie tego zaświadczenia pokazujące punkt 1 i 2 tego zaświadczenia.

O to się rozchodzi?

02.jpg

Przed chwilą, Paprock napisał:

a mnie ciekawi jeszcze opłata/rachunek. :silent:

Standardowe 160zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko gra, gdyby nie ta nieszczęsna data. Nie mam pojęcia jak mu się zrobiło na 24 miesiące. Zaiste pomroczność jasna.

No nic. Jutro wszystko i tak w gruzy legnie, bo będzie wykonane nowe badanie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaokrągliłem. Nie bądźmy pewexami. Zresztą niektóre stacje nie mają wydać zwykle i biorą 160, miałem tak kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jakiś błąd w systemie w takim razie.System powinien sam dać na rok ale widocznie coś się zadziało....

Jedno jest pewnie- badanie należy wykonać i też termin na rok.

Pomijam taki mały szczegół- protokół,decyzjaTDT  starszy niż pierwsza rejestracja Twojego pojazdu....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5 minut temu, Paprock napisał:

No i wszystko gra, gdyby nie ta nieszczęsna data. Nie mam pojęcia jak mu się zrobiło na 24 miesiące. Zaiste pomroczność jasna.

No nic. Jutro wszystko i tak w gruzy legnie, bo będzie wykonane nowe badanie. ;-)

Może nie tak jutro bo auto u mechanika ale pewnie w tym tygodniu. Nie pali się, mam drugie auto więc do roboty się mam czym dostać ;)

4 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Dokładnie. Jakiś błąd w systemie w takim razie.System powinien sam dać na rok ale widocznie coś się zadziało....

Jedno jest pewnie- badanie należy wykonać i też termin na rok.

Pomijam taki mały szczegół- protokół,decyzjaTDT  starszy niż pierwsza rejestracja Twojego pojazdu....

Pierwsza w kraju, za granicą w 2004. Taki już kupiłem. ktoś założył gaz chyba używany i ktoś to zalegalizował albo gaz zakładany u Niemca, bo tak twierdził poprzedni właściciel. Nie wnikam, bo i tak się posypał wiosną i mam już nową butlę, nową centralkę, nowy reduktor i nową listwę. I na wszystko papier.

Edytowane przez papieju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, papieju napisał:

Pierwsza w kraju, za granicą w 2004.

To dopilnuj,żeby przy następnym badaniu to wyprostować. Bo z tego zdjęcia zaświadczenia,które to wkleiłeś to nie wynika. Jest tylko data pierwszej rejestracji w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.