Skocz do zawartości

Termin następnego badania - inny w dr inny w cepik


papieju

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Grzegorz Łódź napisał:

protokół,decyzjaTDT  starszy niż pierwsza rejestracja Twojego pojazdu..

I to dużo , albo data 1 rejestracji za granicą pominięta i w polu B wpisana ta która wynikała jako data 1 rejestracji w kraju . Rozumiem przy nowej instalacji LPG( roczny zbiornik no 2 letni ) ale 6 letni to nie spotkałem.:? Pojazd krajowy czy sprowadzony ?

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leski66 napisał:

I to dużo , albo data 1 rejestracji za granicą pominięta i w polu B wpisana ta która wynikała jako data 1 rejestracji w kraju . Rozumiem przy nowej instalacji LPG( roczny zbiornik no 2 letni ) ale 6 letni to nie spotkałem.:? Pojazd krajowy czy sprowadzony ?

Tak wychodzi, bo pierwsza za granicą jest widoczna wszędzie. Auto sprowadzane i podobno gaz już Niemiec miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zamknę się, bo sam strzelam babole... Ale jak mi jeszcze ktoś powie, że to zostało zassane przy pomocy czytnika, to formalnie pod biurko wpadnę! :nausea: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, papieju napisał:

bo pierwsza za granicą jest widoczna wszędzie.

Ale nie na tym zaświadczeniu z bad. technicznego, które wstawiłeś.:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, papieju napisał:

Nie wiem czemu, w dr jest prawidłowo, w cepik też. Auto jest z 2004 roku

A w pierwszym poście piszesz, że w cepiku jest 2020, to jak w końcu ? 

Czegoś nie trybię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mecher napisał:

A w pierwszym poście piszesz, że w cepiku jest 2020, to jak w końcu ? 

Czegoś nie trybię ?

Nie trybisz. Chodzi o pierwszą rejestrację za granicą która była w 2004 roku. W cepiku jest, w dr jest na zaświadczeniu z pt nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem doszliśmy, że w zaświadczeniu z badania technicznego nie ma daty 1 rej. za granicą. I jak teraz, czy tam wcześniej odnieść się do warunków technicznych przy badaniu tego pojazdu skoro wg. właściciela 2004r. A ogólnie szło o źle wyznaczony termin następnego badania technicznego ale w " Cepik " bo w DR jest ok.;-) A na drodze od 1 października sprawdzają w Cep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Ja Wam powiem, że odkąd powstał CEP i czytniki, to coraz mniej sprawdzam danych. Ostatnio przyłapałem się na tym, że CEP podpowiada dane Karty Pojazdu i ja to tak bezwiednie zostawiam choć trzymam dowód rejestracyjny w ręku. A co dopiero mówić o dacie pierwszej rejestracji lub roku produkcji. Rzucam okiem i zakładam, że wszystko jest dobrze, a później kwitną na forum kwiatki.  :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w cepik te dane są. Wygląda że źle zassało na stacji. Nie pamiętam już czy używał czytnika czy dane brało z systemu czy miał offline i wpisywał z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

później kwitną na forum kwiatki

 

Ale już bliżej wiosny jest  :oops:, a wracając do tematu to wykonać badanie techniczne i dopilnować by owa data znalazła się i na zaświadczeniu - no skoro jest w Cep i DR.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leski66 napisał:

 

Ale już bliżej wiosny jest  :oops:, a wracając do tematu to wykonać badanie techniczne i dopilnować by owa data znalazła się i na zaświadczeniu - no skoro jest w Cep i DR.;-)

Pytanie troszkę z innej bańki - co to ma za znaczenie skoro dr jest OK a zaświadczenie i tak leży w szufladzie i jest dla moich oczu w zasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, papieju napisał:

Nie trybisz. Chodzi o pierwszą rejestrację za granicą która była w 2004 roku. W cepiku jest, w dr jest na zaświadczeniu z pt nie ma

A ja myślałem, że chodzi o różne daty następnego badania technicznego.... Ale bywają różne priorytety :)

 

A skoro już zacząłeś do dacie I rejestracji, to patrząc na zaświadczenie to, I rejestracja w 2017, nie zaznaczone badanie "gaz" (jeśli dobrze widzę), To program dobrał taki termin jak w zaświadczeniu. A diagnosta nie sprawdził poprawności i zatwierdził. I stąd całe zamieszanie, bo w DR wklepał właściwe wartości :P

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uwagach jest LPG, w DR też wbite. Podobnie jak hak. Nie wiem czemu nie ma wpisanej 1 rejestracji za granica, przecież auto z 2004 roku więc logiczne że nikt 15 lat nie trzymał w salonie i sprzedał jako nowe w 2017. W DR wszystko jest. Z tego co kojarzę to system wtedy miał jakieś zawiechy i był offline i coś wspominał że synchronizuje raz na kilka dni jak się uda. Olać to, wyprostuję na kolejnym badaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, papieju napisał:

W uwagach jest LPG, w DR też wbite. 

Uwagi to co innego. Wedle zaświadczenia wykonał tylko okresowe badanie techniczne bez instalacji gazowej, bo takowe tylko jest wpisane w nagłówku badania. W innym wypadku w rubryce rodzaj badania powinno być jeszcze wpis np. GAZ

 

Też nie wiem dlaczego nie ma daty I rejestracji. A skoro jej nie ma na zaświadczeniu, to tak jak napisałęm wyżej. program tak ustalił na podstawie danych jakie miał

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, papieju napisał:

co to ma za znaczenie skoro dr jest OK a zaświadczenie i tak leży w szufladzie i jest dla moich oczu w zasadzie?

Kłania się dyrektywa:

Świadectwo zdatności do ruchu drogowego powinno być wydawane po każdym badaniu. Powinno zawierać między innymi informacje dotyczące identyfikacji pojazdu oraz o wynikach badania(...) Jak by Kolega @papieju chciał swoim wozem podróżować nie tylko po drogach w PL to radził bym takie " zaświadczenie z bad. technicznego " wozić. A tak co tu wozić z takim kwiatkiem/babolem co ? ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pieczątka w DR już nic nie znaczy? Że niby sobie z ziemniaka robię? Wiem że musi być wydawane ale po co one mi za granicą skoro mam DR i w nim stosowne rubryki a to i tak jest po polsku i taki niemiecki policmajster ni w ząb tego nie zrozumie? Zresztą za granicę się nie wybieram. To mam wozić w aucie teczkę z umowami, kwitami z napraw i przeglądów i wszystkim co mam do auta jadąc za granicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, papieju napisał:

To mam wozić w aucie teczkę z umowami, kwitami z napraw i przeglądów i wszystkim co mam do auta jadąc za granicę?

Nie diagności znieśli obowiązek wożenia przy sobie DR. Więc nie do nas pytanie. Możesz wozić też terminy szczepień dzieci, o historii chorób nie wspominam, nikt ci nie zabroni, bo nie ma zakazu ich wożenia. :)

Po badaniu odebrałeś zaświadczenie, trzeba było sobie sprawdzić czy się zgadza. Diagnosta też człowiek. A człowiek jest omylny.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, papieju napisał:

To pieczątka w DR już nic nie znaczy?

Znaczy, znaczy, z ( założenia ) potwierdza pozytywy wynik OBT :oops:, a w zaświadczeniu możesz mieć wymienione usterki drobne [UD], które trzeba niezwłocznie usunąć mimo ( pieczątki w DR ), ( za granicą ) - przynajmniej na razie tyczy pojazdów pow. 3.5 T ale ........ do poczytania :

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13998-zaświadczenia/&

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mecher napisał:

Uwagi to co innego. Wedle zaświadczenia wykonał tylko okresowe badanie techniczne bez instalacji gazowej, bo takowe tylko jest wpisane w nagłówku badania. W innym wypadku w rubryce rodzaj badania powinno być jeszcze wpis np. GAZ

 

- a to bardzo ciekawa teoria. Można poprosić o wytyczna skąd wynika. O wytyczne z rozporządzenia krótko i na temat, a nie żeby tam zaraz rozwlekać zagadnienie o programowych cudawiankach.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten blad, Patronat ma problem jak nie ma daty pierwszej rejestracji z zagranicy wtedy wyznacza od "najmłodszej" jaką zna. Diagnosta też coś namieszał bo po pozycji 1.15 program sam skraca tnbt. Kłania się też brak systematycznego aktualizowania samego programu. Interwały badań technicznych o ile mnie pamięć nie zawodzi to autor wątku powinien znać bo zawarte są w PORD, a wnioskuję, że posiada prawo jazdy. Radzę poddać samochód badaniu technicznemu.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mecher napisał:

Wedle zaświadczenia wykonał tylko okresowe badanie techniczne bez instalacji gazowej, bo takowe tylko jest wpisane w nagłówku badania. W innym wypadku w rubryce rodzaj badania powinno być jeszcze wpis np. GAZ

 

A jakaś podstawa prawna na taką bzdurę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paprock napisał:

 

- a to bardzo ciekawa teoria. Można poprosić o wytyczna skąd wynika. 

Nie można :P

 

To było dla lepszego wytłumaczenia szaremu posiadaczowi pojazdów, skąd takie różnice w cepiku i DR z winy programu. Tylko i wyłącznie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.