Skocz do zawartości

Termin następnego badania - inny w dr inny w cepik


papieju

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Krzysztof plus napisał:

Zrobiłbym tylko ustalenie danych do rejestracji gdyż termin kolejnego z urzędu to 01.01.2025.

A niby na jakiej podstawie WK miałby uznać trzyletni termin dla pojazdu nieposiadającego homologacji UE?

Godzinę temu, kosma napisał:

Jeżeli pierwsza rejestracja w RP 01.01.2022r. to na dwa lata, to 01.01.2024 r.

Przecież I rejestracja to za granicą. Teraz wykonuje się okresowe dla pojazdu, który przyjechał przed upływem trzyletniego (który dostałby "z automatu" gdyby był pojazdem homologowanym w UE).

57 minut temu, cezary napisał:

Tak zostało zrobione. Amen. 

Masakra. Termin wyznaczony niezgodnie z PORD. Od homologacji uzależnione jest jedynie uznanie terminu trzyletniego, a nie dwuletniego. Niezłe matoły pracują w Twoim WK :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, michal_k napisał:

matoły

Ostatnio wyzywasz wszystkich od głupków i matołów.

W jakim dokumencie w USA widnieje informacja, iż auto miało wykonane tam BT?

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ma rację. Na jakiej podstawie urząd kazał wyznaczyć taki termin??? Jeżeli nie został uznany okres trzyletni i pojazd przyjechał na OBT, to diagnosta (a urząd w szczególności) chyba wie jakie terminy obowiązują w tym kraju.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, michal_k napisał:

A niby na jakiej podstawie WK miałby uznać trzyletni termin dla pojazdu nieposiadającego homologacji UE?

Bo WK wystawił dokument, który mi wystarczy do ustalenia danych . W warunkach stacyjnych nie ustalę czy dla rejestracji okazał  homologacje UE? Jest już zarejestrowany i tyle. A po dacie którą tam wpisali należy się z urzędu 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekd2 napisał:

A jeżeli auto miało wykonane BT w USA

A jeżeli nie?

Godzinę temu, Solaris napisał:

Jeśli były badania techniczne

To może przed badaniem Rutkowskiego wezwać i ustalić. Skoro w zagranicznym dowodzie stoi:

3 godziny temu, cezary napisał:

W "DR" amerykańskim wpis Good Thru 05/2025.

4 godziny temu, cezary napisał:

Lexus NX z USA rok prod. 12/2021, data I rej. w PC 01-01-2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekd2 napisał:

Ostatnio wyzywasz wszystkich od głupków i matołów.

Nie ostatnio. Zawsze tak robię, że jak ktoś jest matołem to nazywam to po imieniu :P Zauważ, że nie robię tak nigdy w przypadkach wątpliwych, ale zawsze przy oczywistych.

2 godziny temu, radekd2 napisał:

A jeżeli auto miało wykonane BT w USA

Masz na to jakiekolwiek potwierdzenie?

2 godziny temu, Krzysztof plus napisał:

Bo WK wystawił dokument, który mi wystarczy do ustalenia danych .

Ale powinieneś też wiedzieć, że klient potrzebuje OBT. Art. 81 ust. 4 PORD się kłania.

27 minut temu, Paprock napisał:

skąd pierwszy dzień stycznia 2022 roku w PC wskoczył?

Zabawię się we wróżkę - WK nie znał faktycznego roku produkcji i oparł się na roku podanym przez właściciela albo na odprawie celnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, radekd2 napisał:

to nie znaczy, że masz rację.

Potrafię poprzeć swoją odpowiedź odpowiednią podstawą prawną.

A jeśli ktoś uzależnia termin dwuletni od posiadania homologacji UE to oznacza, że nie zna podstaw PORD, więc jest matołem. Swoje zdanie podtrzymuję i dziwię się, że mądry diagnosta to łyka, bo "nadzór tak kazał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cezary napisał:

ponieważ pojazd nie posiada homologacji typu WE.

Przecież pisał, że takie było uzasadnienie WK :icon_razz:

więc dlatego pewnie wskoczył 01-01-2022

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 18:01, michal_k napisał:

Masakra. Termin wyznaczony niezgodnie z PORD. Od homologacji uzależnione jest jedynie uznanie terminu trzyletniego, a nie dwuletniego. Niezłe matoły pracują w Twoim WK :P

Dzisiaj jeszcze raz skonsultowałem się z WK Kielce w sprawie terminu badania dlaczego nie na 2 lata. Tak jak napisałeś

WK do 3 lat nie mógł wyznaczyć z powodu nie spełniania żadnego wymagania z art. 81 pkt 4. i wyszedł z założenia, że najwłaściwsze to zastosować się do pkt. 5 art. 81 i nie szukać  żadnych zastrzeżeń, bo tak naprawdę nie jest znana data pierwszej rejestracji w kraju pochodzenia, a poza tym dlaczego słodzić klientowi. To ostatnie mnie ostatecznie przekonało. 

1 rok i basta.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, cezary napisał:

tak naprawdę nie jest znana data pierwszej rejestracji w kraju pochodzenia

Taaa....

W dniu 25.11.2022 o 14:54, cezary napisał:

data I rej. w PC 01-01-2022

 

30 minut temu, cezary napisał:

poza tym dlaczego słodzić klientowi

Ponieważ przepisy na to zezwalają. Skoro można zastosować przepisy na korzyść klienta, to należy tak zrobić a nie chować głowę w piasek.

33 minuty temu, cezary napisał:

To ostatnie mnie ostatecznie przekonało.

A dla mnie to bardzo zachowawcze zachowanie magistratu żeby nie powiedzieć brutalniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

najwłaściwsze to zastosować się do pkt. 5 art. 81

Samochodów osobowych dotyczy ust. 6, więc niech się te matoły do niego stosują. A przepis jest jasny - 3-2-1.

Godzinę temu, cezary napisał:

1 rok i basta.

Ech, brak słów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.