Skocz do zawartości

Pozycja D2 w zagranicznym dowodzie


szymonp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, moja wątpliwość dotyczy pozycji D2 w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym podczas badania przed pierwszą rejestracją. Stosunkowo często mi się zdarza, szczególnie przy samochodach dostawczych, że to co jest wpisane w D2, nie pokrywa się w żaden sposób z propozycjami, które sugeruje program. Jak w takich przypadkach postępujecie? Zostawiacie kreskę w pozycji Typ? W DIPie wpisujecie ręcznie powiedzmy 35C11xxx czy również zostawiacie kreskę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szymonp napisał:

które sugeruje program

co to za program?

 

Ty masz porównać dane techniczne i zapisy w DR (zagraniczny to również DR) i porównać z pojazdem. Jeżeli nie gra coś ze stanem masz wachlarz usterek i w uwagach wpisujesz poprawne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli  typ dla danej marki, modelu jest inny niż w zagranicznym DR ( chodzi o program ) to nie staram na siłę ( z ręki ) go wpisać " zostawiam to pole  puste lub ( --- ) ", a jeżeli typ ( po rozwinięciu w programie ) pokrywa się z dokumentami i innymi danymi np. TZ to wtedy go wybieram. Oczywiście marka, model  zawsze jest wpisane.:oops:No tak mnie naszło przy porannej kawie.;-)

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany program na P,  pokaże wizualnie o co mi chodzi, rozwijam typy pojazdów i mam taką dostępną listę. W poprzednim starostwie z którym miałem styczność, twierdzili że są to dane pobrane z CEPa i jeżeli w pozycja D2 nie pokrywa mi się z którąś z rozwniętych, powinienem wybrać zawsze tą zakreskowaną, czyli w tym wypadku pierwszą z góry,  bo ,,lepiej nie wpisać nic, niż wpisać błędne dane".

1111.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem z tym kiedyś programowy kłopot i bez wnikania w możliwości oprogramowania, to na dzisiaj takie dane jak: typ, wariant, wersja zamieszczam do uwag zaświadczenia, o ile te dane są gdzieś dostępne. Gdzieś w papierach, gdzieś na tabliczkach zapodane.

Najczęściej wygląda to tak:

Na podstawie dowodu/tabliczki ustalono:

typ:...

wariant:...

wersja:...

A co urząd w dowód wklepie, to już nie moja broszka.  :wink:

I tak najczęściej pomijają, bez różnicy gdzie te dane zostały zapodane. Czy to konkretne rubryczki, czy uwagi.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, leski66 napisał:

Jeżeli  typ dla danej marki, modelu jest inny niż w zagranicznym DR ( chodzi o program ) to nie staram na siłę ( z ręki ) go wpisać " zostawiam to pole  puste lub ( --- ) ", a jeżeli typ ( po rozwinięciu w programie ) pokrywa się z dokumentami i innymi danymi np. TZ to wtedy go wybieram. Oczywiście marka, model  zawsze jest wpisane.:oops:No tak mnie naszło przy porannej kawie.;-)



O to mi właśnie chodziło, jeżeli zostawisz pozycje -- , to w DIPie rozumiem też wpisujesz -- ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szymonp napisał:

eżeli zostawisz pozycje -- , to w DIPie rozumiem też wpisujesz -- ?

tak.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu markach typ można zdekodować, ustalić z VIN lub tabliczki znamionowej. Czasem zdarza się, że w ZDR typ jest inny niż określił producent (np. po montażu instalacji LPG w drugim etapie homologacji we Włoszech) lub typ, wariant i wersja wpisane jako jeden ciąg znaków i trzeba je sobie rozdzielić (dowody francuskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do przykładu który dałeś. 

35C11 to już element nazwy handlowej, czyli nie D2. Typ tego pojazdu to C35. A do tego jeszcze dochodzi wariant i wersja. Nie ma lekko :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka, że jak zobaczę na porazpierwszym auto z kompanii VAG, to tylko nazwę handlową zrzynam. :evil:

"Fabia" i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest tak jak mówi blakop,    typ   wariant wersja to jeden zlepek.

W patronacie problem z pozycją D2 jest tylko do prerejestracji, wystarczy wysłać pole puste a potem wrócić i je wypełnić,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JANUSZ60 napisał:

wystarczy wysłać pole puste a potem wrócić i je wypełnić

Nieraz jak przed prerejstracją zaznaczy się to pole, to w momencie prerejstracji słowniki " cepikowskie " maja problem z ( ogarnięciem  ) tego rekordu. I wg. mnie najlepiej robić jak Kolega @JANUSZ60 proponuje ( jeżeli idzie o program Patronat, bo w innych nie wiem );-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z krajem producenta którego brakuje w wykazie, dopiero po prerejestracji można z palca dopisać co się tylko podoba,,,

Edytowane przez JANUSZ60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Koledzy mówicie.

Przy prerejestracji trzeba wybrać pojazd z listy (jak np. w Patronacie) bo podczas wysyłania otrzymamy informację zwrotną o błędzie.

Podczas badania można to pole edytować i podczas wysyłki badania do CEP "wejdzie" to co wpisaliśmy.

Pracuję na Patronacie i tak u mnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A co jeśli robię pre-rejestracją np. golfa i w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym nie ma wpisanego modelu handlowego? Mogę go po prostu wpisać w DIPie czy musi być na podstawie dowodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz skorzystać z działu II zał. nr 2 rozporządzenia w/s badań technicznych. Sposobów jest wiele. Korzystasz z tego, który w sposób najbardziej wiarygodny pozwoli Ci ustalić brakujące dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.