Skocz do zawartości

BADANIE TECHNICZNE POJAZDU UPRZYWILEJOWANEGO NA SKP?


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanko :

na OSKP pojawia się samochód osobowy na OBT.

Pojazd jest zarejestrowany na osobę prywatną. Klient twierdzi że jest z CBA i jest to nieoznakowany radiowóz ( faktycznie posiada syrenę i ukryte koguty ). W DR brak adnotacji pojazd uprzywilejowany . Klient chce uzyskać w DR adnotację " pojazd uprzywilejowany.. "

Jakie badanie robimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient chce uzyskać adnotację w WK na podstawie DBT wykonanego z OBT na OSKP.

Jakie badanie wykonać jakich dokumentów żądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient chce uzyskać adnotację w WK na podstawie DBT wykonanego z OBT na OSKP.

 

Nie uzyska, bo nie istnieje taka adnotacja i nigdy nie powinna się znaleźć w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy samochód osobowy nie może być uprzywilejowanym ? musi być specjalnym ?

 

jakie badanie mam wykonać żeby było zgodnie z przepisami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyska, bo nie istnieje taka adnotacja i nigdy nie powinna się znaleźć w DR.

Jakoś WK w Opolu Lubelskim nie ma obiekcji w tym względzie i w adnotacjach wpisuje "Uprzywilejowany" 8) Najwyraźniej tam działa prawo lokalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest pojazd uprzywilejowany???

 

38) pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego;

 

co nie zmienia faktu, że nie powinien mieć wpisu w DR ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie badanie mam wykonać żeby było zgodnie z przepisami ?

 

Masz wykonać badanie dodatkowe, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 4 PORD.

 

Natomiast i tak nie wnosi to nic nowego do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd jest zarejestrowany na osobę prywatną. Klient twierdzi że jest z CBA i jest to nieoznakowany radiowóz ( faktycznie posiada syrenę i ukryte koguty )
Art.53.1.Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym może być pojazd samochodowy:

7a)Centralnego Biura Antykorupcyjnego;

osoba prywatna ≠ CBA

miał coś więcej niż jego słowo, że to pojazd "firmy" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba prywatna ≠ CBA
A pojazdy CBA nie podlegają przypadkiem innym przepisom o warunkach technicznych? I nie powinny się badać na resortowych SKP? Poza tym żaden (słownie żaden) pojazd służb nie jest rejestrowany na osoby prywatne. Mogą mieć cywilne blachy, ale rejestracja jest na "firmę", choć niekoniecznie tą samą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art.66.

4.Zabrania się:

3)umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie;

A pojazdy CBA nie podlegają przypadkiem innym przepisom o warunkach technicznych?

podlegają, ale tylko specjalne i używane do celów specjalnych

Dz.U.2011.165.992

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRÓW: SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1), OBRONY NARODOWEJ, FINANSÓW2)ORAZ SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 2 sierpnia 2011 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej3)

(Dz. U. z dnia 11 sierpnia 2011 r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pozamiatane 8) Jak siedziałem w resorcie, to widziałem różne "uprzywilejowane" wynalazki "panów loobbystów z korowodu ministerialnego". Tyle, że wszystkie prywatne :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym żaden (słownie żaden) pojazd służb nie jest rejestrowany na osoby prywatne. Mogą mieć cywilne blachy, ale rejestracja jest na "firmę", choć niekoniecznie tą samą.

 

Bardzo się mylisz :) Ale o reszcie na forum pisać nie mogę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko :

na OSKP pojawia się samochód osobowy na OBT.

Pojazd jest zarejestrowany na osobę prywatną. Klient twierdzi że jest z CBA i jest to nieoznakowany radiowóz ( faktycznie posiada syrenę i ukryte koguty ). W DR brak adnotacji pojazd uprzywilejowany . Klient chce uzyskać w DR adnotację " pojazd uprzywilejowany.. "

Jakie badanie robimy ?

Adnotacji nie uzyska bo nie jest ona umieszczana. Wykonujesz BO i BD pod warunkiem okazania przez delikwenta zezwolenia ministra na używanie takiego oznakowania. Jeżeli nie posiada takowego to N. Mam na swoim terenie pojazd osobowy zarejestrowany na spółkę prowadzącą transport sanitarny i on posiada sygnały dźwiękowe i świetlne oraz dokument ministra zezwalający na oznaczenie tego konkretnego pojazdu w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem okazania przez delikwenta zezwolenia ministra na używanie takiego oznakowania.
? czy aby na pewno? na jakiej podstawie? To zezwolenie jest dla OKRD no i oczywiście dla właściciela pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się mylisz :) Ale o reszcie na forum pisać nie mogę 8)
Pojazdy służb nie są rejestrowane na osoby fizyczne czy firmy prywatne. Co innego uprzywilejowane, co za zeg... tfu, na wniosek zainteresowanego dostają zezwolenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem okazania przez delikwenta zezwolenia ministra na używanie takiego oznakowania.
? czy aby na pewno? na jakiej podstawie? To zezwolenie jest dla OKRD no i oczywiście dla właściciela pojazdu.

Oczywiście Art 53 ust 1 pkt 12. Jeżeli minister danemu pojazdowi na to zezwoli, to może się on poruszać z zamontowanymi dodatkowymi zabawkami i na przeglądzie po okazaniu takowego, nie można się do niego przyczepić. Tak jak wspominałem powyżej, pojazd jest zarejestrowany na firmę prowadzącą transport sanitarny (na naszym terenie jest to oczywista firma, w Polsce już niekoniecznie), samochód osobowy, zamontowane na stałe atrybuty pojazdu uprzywilejowanego i firma posiada stosowny dokument wystawiony przez ministra, że taki pojazd może się poruszać z takim oznakowanie i używać go w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501 to co napisałeś jest prawdą tylko nie naszą rolą jest sprawdzanie zezwolenia tylko czy atrybuty pojazdu uprzywilejowanego rozmieszczone są i odpowiadają warunkom technicznym, a samo zezwolenie tak jak wspomniałem jest dla OKRD i właściciela do okazani w razie kontroli.

Jeżeli przyjeżdża do Ciebie pojazd do przewozu zwłok sprawdzasz mu dokumenty z sanepidu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co? Na kolanach przysięgałeś na zegarek dochowanie tajemnicy?

 

Nie. Ale jako pracownik WK - nawet były - jestem zobowiązany do nieujawniania szczegółów pewnych spraw, o czym jako mąż pracownicy WK powinieneś wiedzieć.

 

aboz - uwierz mi - są rzeczy, które się fizjonomom nie śniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.