Skocz do zawartości

BADANIE TECHNICZNE POJAZDU UPRZYWILEJOWANEGO NA SKP?


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli przyjeżdża do Ciebie pojazd do przewozu zwłok sprawdzasz mu dokumenty z sanepidu?

 

Przeczytaj program szkoleń z perfektu - ich zdaniem jak najbardziej powinieneś to robić (patrz temat warunków dla karetek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj program szkoleń z perfektu - ich zdaniem jak najbardziej powinieneś to robić (patrz temat warunków dla karetek)
wiem i pojąć nie mogę :shock: wspomniałem już kiedyś o tym na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501 to co napisałeś jest prawdą tylko nie naszą rolą jest sprawdzanie zezwolenia

Naszą, bo pojazd uprzywilejowany bez kwitu to pojazd określony w art ustawy, natomiast każdy inny pojazd posiadający atrybutu uprzywilejowanego musi mieć kwit ministra. Wykonując BT takiego pojazdu potwierdzasz, że taki pojazd posiada takowe zezwolenie aby móc posiadać takowe gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Dajesz "P" -czyli piszesz "spełnia wymagania ustawy". Jak nie ma takiego zezwolenia to de facto nie spełnia, więc nie możesz dać P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Art 53 ust 1 pkt 12.
Zgadza się. Dajesz "P" -czyli piszesz "spełnia wymagania ustawy".

 

No dobrze jak już chcecie iść tą drogą to bardziej skłonny był bym na powołanie się na:

Art. 66. 4. Zabrania się:

 

3) umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie;

 

Bo jeżeli w pojeździe są zamontowane owe urządzenia i nie jest to pojazd wg. Art. 53 12) jednostki niewymienionej w pkt 1-11, jeżeli jest używany w związku z ratowaniem życia lub zdrowia ludzkiego - na podstawie zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

 

To tylko i wyłącznie na podstawie zezwolenia dowiemy się czy mogą być zamontowane lub nie atrybuty poj. uprzywilejowanego w danym pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko i wyłącznie na podstawie zezwolenia dowiemy się czy mogą być zamontowane lub nie atrybuty poj. uprzywilejowanego w danym pojeźdz

Dlatego Ci mówiłem, że ten kwit jest również dla nas istotny a nie tylko dla KRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpująca polemika :)

dziękuję za pomoc , temat się rozwiał bo pan z CBA chciał fakturę przelewową .

A takowej ja nie mogłem mu wystawić .

Kwit z Ministerstwa chodził mi po głowie ale już po fakcie.

A klient naprawdę twierdził że na podstawie DBT uzyska adnotację w DR w WK , może na terenie Warszawy tak jest. Jak zapytałem.. czemu u mnie badanie a nie w resortowej .. to twierdził że tam mu nie po drodze i boi się jechać przez miasto bez badania które mu się skończyło dzień wcześniej .

Dziwna historia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdził że tam mu nie po drodze i boi się jechać przez miasto bez badania które mu się skończyło dzień wcześniej .
Z CBA i się boi bez OBT jeździć? :evil::evil::evil::evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CBA i się boi bez OBT jeździć?

Gość ze służb powołanych do przestrzegania prawa, a wy się dziwicie, że tego prawa chce przestrzegać. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Czy na PSKP można przeprowadzić badanie techniczne takiego pojazdu?

Moje watpliwości wynikły po przeczytaniu ROZPORZĄDZENIA z dnia 17.03.2017 Poz.577  a w szczególności &6.

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym tu dyskutować i po co wnikać w §6, skoro przyjechali na badanie, to pewnie kryteria zawarte w tym paragrafie są spełnione, to ich sprawa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to BADANIE TECHNICZNE POJAZDU UPRZYWILEJOWANEGO NA SKP?

Jeżeli wszyscy beda podchodzic do sprawy w taki sposób to nie dziwię się że na stacjach nadal będa wałki .......a tak na marginesie to nie ich sprawa tylko danej stacji i wiedzy diagnosty......a paragaf 6 tyczy się właśnie stacji a nie pojazdu.Wystarczy przeczytać ....o ile się umie czytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witek102

Ten §6 dotyczy użytkownika (właściciela) pojazdu a nie stacji.

Przeczytaj jeszcze raz. Zastosuj się do własnej rady.

Dnia 21.02.2019 o 07:03, witek102 napisał:

Wystarczy przeczytać ....o ile się umie czytać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2019 o 07:32, Paprock napisał:

A konkretnie tp pytasz o pojazd S.O.P., czy o pojazd uprzywilejowany (bo taki temat), czy pytasz stację?

Konkretnie to chodzi mi o pojazd OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wrc69 napisał:

@witek102

Ten §6 dotyczy użytkownika (właściciela) pojazdu a nie stacji.

Przeczytaj jeszcze raz. Zastosuj się do własnej rady.

 

zgadzam się że dotyczy użytkownika ale nie pojazdu ale stacji diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie. Użytkownik pojazdu resortowego jest zobowiązany wykonywać badania tego pojazdu na odpowiednich SKP. Par. 6 dopuszcza w wymienionych przypadkach możliwość przeprowadzenia badania tegoż pojazdu na stacjach komercyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie na '' odpowiednich stacjach '' które posiadają zezwolenie jezeli są to stacje PSKP, a jezeli stacje okręgowe to z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście!:nausea:   No bardzo ciekawe!:nausea:

A konkretnie to skąd taki magiczny podział wynika, że podstawowe z zezwoleniem, a okręgowe już nie-e? :nausea:

Bo coś mi się zdaję, że paragraf szósty trąca o czymś innym całkiem, a w szczególności jego punkt drugi: 

 

§ 6. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badania technicznego pojazdów w stacjach kontroli pojazdów prowadzących działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2 ustawy, nieposiadających upoważnienia wydanego na podstawie § 3 ust. 1, jeżeli:
1) w obiektach jednostki organizacyjnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu lub Krajowej Administracji
Skarbowej wykorzystywanych przez Służbę Celno-Skarbową nie ma stacji kontroli pojazdów lub stacja kontroli pojazdów nie posiada uprawnienia do wykonywania badań technicznych danego rodzaju pojazdów albo
2) wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.   

 

Znajdzie się odważny aby punkt drugi objaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak u nas - jest garnizon - jest stacja resortowa ale w remoncie od kilku lat - więc kierują na cywilne gdyż najbliższa na śląsku - ale to też tak nie do końca - bo pojazdy specjalne/specjalistyczne wożą do Jastrzębia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Paprock napisał:

2) wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.

Przykładowo JRG 3 pewnej PSP jest oddalona od macierzystej jednostki (nadrzędnej) o ponad dajmy na to 30 kilometrów - to komendant wydaje dyspozycje przeprowadzania badań na SKP, która jest najbliżej (względy ekonomiczne i organizacyjne - nie uziemia pojazdu na dobre pewnie 4 godziny z dojazdem). Kiedy interesowałem się tym tematem, to w ichnich rozporządzeniach (dotyczących PSP) było coś na temat skierowania wydanego przez komendanta. Ale temat odległy - jadę z pamięci :)

@IVVO mnie uprzedził ?

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.