Skocz do zawartości

Wymiana elementu z nr w c.rolniczym


robertos

Rekomendowane odpowiedzi

Taki problem.

Zmienił gość ( tak twierdzi) korpus tylnego mostu w ciągniku rolniczym. Ma umowę zakupu. Problem w tym ,że numer ramy jest bity na tym elemencie. WK przysłał chłopinę na badanie bo numer się zmienił. Jakie badanie , na jakiej podstawie , jaki wynik ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, robertos napisał:

Jakie badanie , na jakiej podstawie , jaki wynik ?"

ustalenie danych i P jak all ok.

Opisz w uwagach co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrą stronę z interpretacją przepisów idę ale :

Art. 66.

4. Zabrania się:

5) wymiany nadwozia pojazdu posiadającego cechy identyfikacyjne, o których mowa w ust. 3a pkt 1;

No nacisk jest na nadwozie , kiedyś " chyba " była  mowa i o ramie. Idąc dalej tym torem to :

3a. Pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać nadane przez producenta, z zastrzeżeniem art. 66a, cechy identyfikacyjne:
1) numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy;

Art. 66a.

2) w którym dokonano wymiany ramy lub podwozia na odpowiednio ramę lub podwozie bez numeru fabrycznego; ( czyli wymiana na nowe )

Wydaje mi się , że jakby nie można sobie wymienić elementu na którym są cechy identyfikacyjne pochodzące z innego pojazdu.

Oczywiście mogę się " grubo mylić " to proszę o na kierunkowanie mnie. Dziękuję :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, biker100 napisał:

ustalenie danych i P jak all ok.

ja bym nie dał P, jest niezgodność nr ramy z tym co w DR, dla mnie wynik N. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertos napisał:

Jakie badanie , na jakiej podstawie

 

Badanie po zmianach konstrukcyjnych (wymiana elementu powodująca zmianę danych w DR).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek i u mnie wyglądało to tak: Badanie Okresowe wynik N za niezgodny VIN w uwagach napisane co odczytano,po dwóch godzinach człowiek wrócił na poprawkę z wbitym w dowód nowym numerem.Ale to było 3 lata wstecz.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!! Toż to klasyczna zmiana konstrukcyjna. A rama to nie nadwozie... Co Wy kombinujecie? 

Oj jak pójdę do tego TDT wezmę się za Was krótko ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wadi napisał:

A tabliczka ?

Decyzja na nową

Tylko ze u mnie to była jeszcze jakaś sprawa Sądowa i było jakieś orzeczenie o nieprawidłowym nr VIN dodatkowo,nie pamiętam dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, blakop napisał:

Ludzie!!! Toż to klasyczna zmiana konstrukcyjna. A rama to nie nadwozie... Co Wy kombinujecie? 

1 godzinę temu, blakop napisał:

 

No tak. Tylko okazało się , ze na tabliczce jest też ten nowy numer. Przekombinował gość.

Edytowane przez robertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, robertos napisał:

Tylko okazało się , ze na tabliczce jest też ten nowy numer.

też? tzn. są dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, biker100 napisał:

też?

no też

 

29 minut temu, biker100 napisał:

tzn. są dwa? 

jeden na tabliczce, drugi na obudowie mostu. Tzn. chłop ma inny ciągnik i DR od starego, więc musi to jakoś spleść w całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, robertos napisał:

Przekombinował gość.

Raczej :?

3 godziny temu, robertos napisał:

Zmienił gość ( tak twierdzi) korpus tylnego mostu w ciągniku rolniczym

Dopytam czy było widać ingerencje w ten korpus ( no czy faktycznie  był wymieniany ) ?

Czy po prostu :

3 minuty temu, aboz napisał:

chłop ma inny ciągnik i DR od starego, więc musi to jakoś spleść w całość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Krótko mówiąc . Ma chłop traktor nie do tego DR albo DR nie od tego traktoru

1 minutę temu, leski66 napisał:

Dopytam czy było widać ingerencje w ten korpus ( no czy faktycznie  był wymieniany ) ? 

Fabryczna farba na śrubach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leski66 napisał:

Wydaje mi się , że jakby nie można sobie wymienić elementu na którym są cechy identyfikacyjne pochodzące z innego pojazdu.

Oczywiście mogę się " grubo mylić " to proszę o na kierunkowanie mnie.

 

Grubo się mylisz. Wymiana ramy lub podwozia jest dozwolona (zarówno na elementy bez numeru, jak również z numerami).

 

Oczywiście mówimy o przypadku faktycznej wymiany elementu, a nie pojazdu i dokumentów do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @michal_k mam taką jedną " małą " wątpliwość czy to nie jest próba zarejestrowania składaka ?;-)

Oczywiście mówimy  o faktycznej wymianie  elementu : ( tylnego korpusu mostu ) z inna cechą identyfikacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Paprock  materiał dotyczącym (  Corvetty i jej ramy jak i motocykla ) jest na tyle czytelny, jasny i pomocny, że nie mam więcej pytań. Dziękuję:564:

" Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi ." - Platon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2019 o 12:13, wadi napisał:

A tabliczka ?

Są ciągniki, które posiadają zarówno numer jak i TZ na obudowie skrzyni biegów np. Ursus C330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Koledzy jaka to jest dla mnie próba?

Sąsiad ma taki sam ciągnik (marka i typ) ale w lepszym stanie niż Pana Petenta. Poszedł gość do sąsiada z DR, tablicą rejestracyjną i flaszką i powiedział:

- Pożycz Heniek swojego traktorka na godzinkę. Samego traktorka, dowodzik i tablice rejestracyjne ci zostawię.

Nieprawdopodobne????

Tak samo jak wymiana mostu wraz z tabliczką kupioną na Alledrogo i nabicie na niej nowego numeru w zaciszu własnego garażu.

Nawet pięciometrową gałęzią nie tknąłbym tego tematu.

  • Haha 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A siedmiometrową ? Tak wiem, siedmiometrową pogoniłbyś klienta ... :) 

 

i  tak by jeszcze beretkę po drodze zgubił

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrc69 napisał:

 

- Pożycz Heniek swojego traktorka na godzinkę. Samego traktorka, dowodzik i tablice rejestracyjne ci zostawię.

 

Wymagane jest udokumentowanie pochodzenia tegoż elementu z cecha identyfikacyjną.Jednak rzeczywiście czasem może wypłynąć " szambo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 21.02.2019 o 13:27, danielg539 napisał:

Są ciągniki, które posiadają zarówno numer jak i TZ na obudowie skrzyni biegów np. Ursus C330.

z tym przykładem to ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.