Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny, 20.02.2019 r. Niepruszewo


keku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W dniu 20.02.2019 r. miałem przyjemność zdawać egzamin praktyczny w Niepruszewie. Pojazdy:

1) Audi A3 8L LPG,

2) Autobus Iveco,

3) ADR Renault Premium cysterna (można było ją zaliczyć zarówno jako AT i FL).

 

Wylosowałem ADR-a i moim zadaniem było sprawdzenie układu ABS pod kątem dokumentów, przy założeniu, że pozostałem podzespoły są sprawne. Dokumenty jakie dostałem to:

1) dowód rejestracyjny oraz skany tabliczki znamionowej cysterny z TDTu oraz pojazdu,

2) protokół z TDTu na cysternę (nie zgadzały się dane ze stanem faktycznym),

3) dokument na zwalniacz (typu A, czyli zły, bo potrzebny był typu II A) oraz ABS (kategorii I, czyli też zły, bo powinien być

kategorii 1).

 

Wypełniłem zaświadczenie, później pytania dodatkowe z czego składa się układ ABS oraz jak sprawdzić układ, czy jest sprawny (kompletność układu tj. czujniki prędkości obrotowej, przewody itp. oraz kontrolka po włączeniu zapłonu). Egzaminatorzy bardzo mili, wprowadzali przyjazną atmosferę. Egzamin zdany :)

 

Dla potencjalnych zdających posiadam na sprzedaż książkę Vademecum diagnosty, która mi już potrzebna nie będzie, a bardzo mi pomogła w zdaniu egzaminu zarówno teoretycznego jak i praktycznego :)

Edytowane przez keku
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, keku napisał:

Vademecum diagnosty, które mi już potrzebne nie będzie,

oj , żebyś nie żałował . jeszcze się przyda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 minuty temu, piter1973 napisał:

oj , żebyś nie żałował . jeszcze się przyda .

Posiadam jeszcze Niezbędnik diagnosty, a to co istotne to sobie skserowałem  ;)

Edytowane przez keku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, keku napisał:

Dla potencjalnych zdających posiadam na sprzedaż książkę Vademecum diagnosty, która mi już potrzebna nie będzie,

Kolego zanim potencjalny zdający będzie zdawał to już będzie kilka nowelizacji...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 23.02.2019 o 12:01, keku napisał:

Dla potencjalnych zdających posiadam na sprzedaż książkę Vademecum diagnosty, która mi już potrzebna nie będzie, a bardzo mi pomogła w zdaniu egzaminu zarówno teoretycznego jak i praktycznego :)

 

Dnia 23.02.2019 o 12:12, keku napisał:

Posiadam jeszcze Niezbędnik diagnosty, a to co istotne to sobie skserowałem  ;)

 Witam. Ja mam niestety  jeszcze dopiero teoretyczny egzamin przed soba - w jakim stopniu wymienione przez ciebie pozycje sa przydatne jest w nich interpretacja ustaw rozporzadzen ? Uczyłes sie z głownie z  vademecum , niezbednika czy  to tylko tzw podpórka do suchych sflaczałych przepisów słyszałem ze sa tam testy  ?

Masz moze jeszcze jakies materiały albo rady  co do egzaminu teoretycznego jestes krótko po nim wiec tak na świeżo biedzie tobie łatwiej cokolwiek powiedziec - kazda wskazówka na wage złota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo13 napisał:

 

 Witam. Ja mam niestety  jeszcze dopiero teoretyczny egzamin przed soba - w jakim stopniu wymienione przez ciebie pozycje sa przydatne jest w nich interpretacja ustaw rozporzadzen ? Uczyłes sie z głownie z  vademecum , niezbednika czy  to tylko tzw podpórka do suchych sflaczałych przepisów słyszałem ze sa tam testy  ?

Masz moze jeszcze jakies materiały albo rady  co do egzaminu teoretycznego jestes krótko po nim wiec tak na świeżo biedzie tobie łatwiej cokolwiek powiedziec - kazda wskazówka na wage złota ?

Pablo ja robiłem sobie testy z vademecum. Są bardzo przydatne chce nie brakuje w nich błędów. Najważniejsze wiedzieć gdzie znaleźć odpowiedź w rozporządzeniach. Jeżeli w ten sposób przerobisz testy 2-3 razy to bez problemu zdasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pablo13 napisał:

 

 Witam. Ja mam niestety  jeszcze dopiero teoretyczny egzamin przed soba - w jakim stopniu wymienione przez ciebie pozycje sa przydatne jest w nich interpretacja ustaw rozporzadzen ? Uczyłes sie z głownie z  vademecum , niezbednika czy  to tylko tzw podpórka do suchych sflaczałych przepisów słyszałem ze sa tam testy  ?

Masz moze jeszcze jakies materiały albo rady  co do egzaminu teoretycznego jestes krótko po nim wiec tak na świeżo biedzie tobie łatwiej cokolwiek powiedziec - kazda wskazówka na wage złota ?

Z vademecum robiłem testy i to pomaga, bo człowiek robiąc je nabiera automatyzmu gdzie szukać później w rozporządzeniach i zostaje to w głowie :)  Niezbędnik zakupiłem dopiero przed egzaminem praktycznym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2019 o 16:02, Ricco napisał:

Pablo ja robiłem sobie testy z vademecum. Są bardzo przydatne chce nie brakuje w nich błędów. Najważniejsze wiedzieć gdzie znaleźć odpowiedź w rozporządzeniach. Jeżeli w ten sposób przerobisz testy 2-3 razy to bez problemu zdasz.  

 

Mam juz dojscie do vademecum fajna sprawa ale tak jak mowiles same bledy w odpowiedziach i nie wszystkie odpowiedzi udaje sie odnalezc

dawno zdawałes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2019 o 11:08, pablo13 napisał:

 

Mam juz dojscie do vademecum fajna sprawa ale tak jak mowiles same bledy w odpowiedziach i nie wszystkie odpowiedzi udaje sie odnalezc

dawno zdawałes ?

Teorie zaliczyłem w listopadzie ubiegłego roku. Z podstawą nie było problemu ( tak jak pisałem, przerobiłem te testy 2-3 razy i bez problemu zdałem). Największy problem miałem z Adr-ami. Natomiast praktykę miałem na koniec stycznie i zdana za 1 razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 23.02.2019 o 12:12, keku napisał:

Posiadam jeszcze Niezbędnik diagnosty, a to co istotne to sobie skserowałem  ;)

 

jesli chciałbys sprzedac niezbednik to byłbym zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko odnośnie pierwszego postu w tym temacie. 

Kolega keku pisze:

Dnia 23.02.2019 o 12:01, keku napisał:

Wylosowałem ADR-a i moim zadaniem było sprawdzenie układu ABS pod kątem dokumentów, przy założeniu, że pozostałem podzespoły są sprawne. Dokumenty jakie dostałem to:

1) dowód rejestracyjny oraz skany tabliczki znamionowej cysterny z TDTu oraz pojazdu,

2) protokół z TDTu na cysternę (nie zgadzały się dane ze stanem faktycznym),

3) dokument na zwalniacz (typu A, czyli zły, bo potrzebny był typu II A) oraz ABS (kategorii I, czyli też zły, bo powinien być

kategorii 1).

 

Wypełniłem zaświadczenie, później pytania dodatkowe z czego składa się układ ABS oraz jak sprawdzić układ, czy jest sprawny (kompletność układu tj. czujniki prędkości obrotowej, przewody itp. oraz kontrolka po włączeniu zapłonu). Egzaminatorzy bardzo mili, wprowadzali przyjazną atmosferę. Egzamin zdany :)

Jak to jest z tym wypełnianiem zaświadczenia jeśli np dane w protokole TDT się nie zgadzają. Traktujemy to jako oczywista omyłka przy identyfikacji i wtedy UD. Czy protokół jest nie ważny i nie przystępujemy do badania?  I jak wtedy wypełnić zaświadczenie ? Pytam oczywiście pod kontem przyszłego egzaminu. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod czym pytasz? :nausea:

To muszą szkolący wytłumaczyć! W praktyce wygląda to tak, że ja sprawdzam papier poddozorowe i od razu konfrontuję z urządzeniem, którego dotyczą. Jeżeli wyskoczy ZONK na tej konfrontacji, to żegnaj Gienia, wjazdu nie ma , kasy też nie pobieram.

Ale może być też tak, że przedłożone papiery są ważne lecz pomylone. No ktoś pomieszał dokumenty, co często się zdarza przy flotowaych pojazdach w Lesingach. No to wtedy różnie bywa, badanie wklepane do kompa, faktura na przelew wystawiona, no i nie ma innego wyjścia jak całą sytuacje w zaświadczeniu opisać i przysolić negatywa. Owszem dokumenty są ważne, lecz nie potwierdzają sprawności urządzenia zamontowanego w tym aucie, czyli usterka 10.5. a) się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2019 o 11:34, pablo13 napisał:

 

jesli chciałbys sprzedac niezbednik to byłbym zainteresowany

Nie, niezbędnik zostawiłem dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.