Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam serdecznie wszystkich na tym forum, jest to mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość.

Chcę  zrobić  kurs na diagnostę jaką firmę w Lubelskim możecie mi polecić, która bardzo   dobrze przygotowuje?.

Napisano

Ja robiłem rok temu w ZDZ Lublin na Królewskiej 15, Koszt był wówczas 1900zł i jestem zadowolony. Nie mam porównania z innymi ale nie żałuję wyboru.

Napisano

Rozumiem , dzięki  za  informację hmmm widziałem jeszcze  że jest na hutniczej i  w bychawie dlatego jakbys ktoś coś  wiedział  to proszę o informację  za  co z góry  dziękuję.

Napisano

W samym Lublinie to w każdej firmie raczej będzie podobnie, bo wykładowca ten sam i poziom szkolenia przyzwoity - przynajmniej do tej pory tak było.

Ta firma co organizuje kurs w Bychawie to jakaś przyjezdna i ciężko stwierdzić co sobą reprezentuje.

Napisano

Rozumiem dzięki ,  chyba będe  robił na hutniczej.

Czy podchodząc  do  egzaminu muszę mieć praktykę(muszę  składać oświadczenie).  Praktyka musi być przez  zus?bo w starostwie problemy robia

Napisano
19 godzin temu, Pawel91 napisał:

Czy podchodząc  do  egzaminu muszę mieć praktykę(muszę  składać oświadczenie).

Jeżeli chcesz kłamać w oświadczeniu to Twoja sprawa ale temat może wypłynąć nawet za kilka lat i może być niewesoło.

Napisano
41 minut temu, danielg539 napisał:

Czy podchodząc  do  egzaminu muszę mieć praktykę(muszę  składać oświadczenie).

Jedyna weryfikacja twojej praktyki będzie istotna i wymagana przy wydawaniu uprawnień diagnosty w starostwie na podstawie przedstawionych dokumentów potwierdzających odbytą praktykę na stacji kontroli pojazdów lub potwierdzające zatrudnienie w warsztacie samochodowym zależne od wymaganego wykształcenia. Przy podchodzeniu do egzaminu nikogo to nie interesuje, tam ważna będzie twoja wiedza i to co masz w głowie.

Napisano (edytowane)
27 minut temu, nhl4 napisał:

 Przy podchodzeniu do egzaminu nikogo to nie interesuje, 

Może i nie interesuje. To po co podpisuje się coś na wzór "Posiadam wymaganą prawem praktykę " Jakby nie patrzeć składając podpis poświadczy nieprawdę. No ale to każdy podpisując bierze  (czy też weżmie w przyszłości) to na swoją własną klatę.  Nie żony, dzieci  czy nawet nielubianego sąsiada ale własną.

Edytowane przez Mecher
Napisano
18 minut temu, Mecher napisał:

Jakby nie patrzeć składając podpis poświadczy nieprawdę

I jak ma to tak wyglądać na początku " drogi/kariery " UDS-a to aż strach pomyśleć co będzie potem.....:silent:

Napisano

Oj strach, bo za poświadczenie nieprawdy w dokumentach można stracić uprawnienia.

Przy odrobinie chęci to TDT w takim przypadku może unieważnić egzamin, bo skoro nie posiadasz praktyki to i uprawnień nie powinieneś mieć.

Napisano
27 minut temu, danielg539 napisał:

rzy odrobinie chęci to TDT w takim przypadku może unieważnić egzamin

 

Zamiast straszyć lepiej podaj podstawę prawną na składanie jakiegoś oświadczenia w TDT, a tym bardziej pod odpowiedzialnością karną.

 

1 godzinę temu, Mecher napisał:

To po co podpisuje się coś na wzór "Posiadam wymaganą prawem praktykę "

 

No właśnie po co? I na jakiej podstawie?

Napisano

@michal_k twierdzisz, że to oświadczenie to wymysł TDT-u, który nie posiada umocowania prawnego? 

Przyznaję, że nigdy się nad tym nie zastanawiałem.

Napisano

W rozporządzeniu dotyczącym egzaminowania diagnostów nie ma mowy o żadnym oświadczeniu. Więc jeśli jest wymagane to chętnie poznam podstawę prawną.

Napisano

A dokument potwierdzający posiadane wykształcenie tez nie jest wymagany?

Napisano

A na jakiej podstawie miałby być wymagany do egzaminu?

Napisano

Ja chętnie poznam podstawę prawną, na jakiej  Starosta z stolicy Małopolski, wymaga napisania i podpisania oświadczenia pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych poświadczenia, jaką posiadam praktykę. I że rzeczywiście pracowałem na wymienionych stanowiskach (stanowisku), co robiłem itp.  ? I to mimo opieczątkowanych i po podpisywanych oświadczeń (zaświadczeń) wydanych przez pracodawców ?

 

 

A może mi się wydawało iż była taka klauzula w wniosku o dopuszczenie do egzaminu ...  

 

Napisano
19 minut temu, Mecher napisał:

Ja chętnie poznam podstawę prawną, na jakiej  Starosta z stolicy Małopolski, wymaga napisania i podpisania oświadczenia pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych poświadczenia, jaką posiadam praktykę.

 

Nie ma takiej podstawy, o ile praktyka jest udokumentowana przez pracodawców. Takie oświadczenie moim zdaniem może być wymagane w przypadku prowadzenia własnej działalności (sam wpis do CEIDG nie powoduje, że działalność była wykonywana osobiście ani że w ogóle była wykonywana).

Napisano

Wiec  bezpodstawnie żądają. Tylko czy jest sens kopać się o to przy odbiorze uprawnień ? 

Napisano
4 godziny temu, Mecher napisał:

Może i nie interesuje. To po co podpisuje się coś na wzór "Posiadam wymaganą prawem praktykę "

Nie dawniej niż rok temu zdawałem egzaminy i nic podobnego dotyczącego praktyki nie podpisywałem bezpośrednio przed egzaninami. Za to przy występowaniu o uprawnienia zostałem zweryfikowany co do przepracowania odpowiedniego czasu jako mechanik bardzo wnikliwie. Ale to mój indywidualny przypadek i na pewno nie jest wykładnią.

Napisano

 

Najlepiej zapytaj u siebie w starostwie, jak ono podchodzą do kwestii praktyki, będziesz pewny.

Bo jak poczytasz forum to znajdziesz, że kwestia nie jest oczywista i zależy od interpretacji w danym rejonie.

Napisano

Tak tylko dorzucę jeszcze, że był zdaje się  przerabiany problem z odebraniem uprawnień, bo wyszedł na jaw brak udokumentowanej praktyki. Już dokładnie nie pamiętam, ale wnoszący pracował przy motocyklach, czy jakoś tak i w starostwie uznali, że to za mało, aby uprawnienia diagnosty otrzymać mimo zdanych egzaminów.

No było takie coś opisywane, czy nie było? Co prawda, to kawę na rozbudzenie już wypiłem, ale bilobilu zapomniałem łyknąć. :silent:

Napisano

Było pisane, dlatego też o tym napomknąłem. Jednak jakoś brak chęci by poszukać, gdzie i co dokładnie.

Napisano
Dnia 24.02.2019 o 19:10, Pawel91 napisał:

chyba będe  robił na hutniczej.

To, zapewne, szkolenie firmy WSOP z Gliwic.

Pochwal się po wszystkim odnośnie jakości szkolenia.

Napisano

tak  ale zmiana planów bo nie  wyszło z tym  szkoleniem jednak  ZDZ.napiszę chociaż jeszcze daleko  droga.

Napisano
13 godzin temu, Pawel91 napisał:

ZDZ

Dawno nie byłem i ciekawi mnie, czy na ścianach dalej wiszą plakaty rodem z komunizmu?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.