Skocz do zawartości

Kursy na diagnostę w Lubelskim(pytanie)


Pawel91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na tym forum, jest to mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość.

Chcę  zrobić  kurs na diagnostę jaką firmę w Lubelskim możecie mi polecić, która bardzo   dobrze przygotowuje?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem rok temu w ZDZ Lublin na Królewskiej 15, Koszt był wówczas 1900zł i jestem zadowolony. Nie mam porównania z innymi ale nie żałuję wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , dzięki  za  informację hmmm widziałem jeszcze  że jest na hutniczej i  w bychawie dlatego jakbys ktoś coś  wiedział  to proszę o informację  za  co z góry  dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym Lublinie to w każdej firmie raczej będzie podobnie, bo wykładowca ten sam i poziom szkolenia przyzwoity - przynajmniej do tej pory tak było.

Ta firma co organizuje kurs w Bychawie to jakaś przyjezdna i ciężko stwierdzić co sobą reprezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki ,  chyba będe  robił na hutniczej.

Czy podchodząc  do  egzaminu muszę mieć praktykę(muszę  składać oświadczenie).  Praktyka musi być przez  zus?bo w starostwie problemy robia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pawel91 napisał:

Czy podchodząc  do  egzaminu muszę mieć praktykę(muszę  składać oświadczenie).

Jeżeli chcesz kłamać w oświadczeniu to Twoja sprawa ale temat może wypłynąć nawet za kilka lat i może być niewesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, danielg539 napisał:

Czy podchodząc  do  egzaminu muszę mieć praktykę(muszę  składać oświadczenie).

Jedyna weryfikacja twojej praktyki będzie istotna i wymagana przy wydawaniu uprawnień diagnosty w starostwie na podstawie przedstawionych dokumentów potwierdzających odbytą praktykę na stacji kontroli pojazdów lub potwierdzające zatrudnienie w warsztacie samochodowym zależne od wymaganego wykształcenia. Przy podchodzeniu do egzaminu nikogo to nie interesuje, tam ważna będzie twoja wiedza i to co masz w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, nhl4 napisał:

 Przy podchodzeniu do egzaminu nikogo to nie interesuje, 

Może i nie interesuje. To po co podpisuje się coś na wzór "Posiadam wymaganą prawem praktykę " Jakby nie patrzeć składając podpis poświadczy nieprawdę. No ale to każdy podpisując bierze  (czy też weżmie w przyszłości) to na swoją własną klatę.  Nie żony, dzieci  czy nawet nielubianego sąsiada ale własną.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mecher napisał:

Jakby nie patrzeć składając podpis poświadczy nieprawdę

I jak ma to tak wyglądać na początku " drogi/kariery " UDS-a to aż strach pomyśleć co będzie potem.....:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj strach, bo za poświadczenie nieprawdy w dokumentach można stracić uprawnienia.

Przy odrobinie chęci to TDT w takim przypadku może unieważnić egzamin, bo skoro nie posiadasz praktyki to i uprawnień nie powinieneś mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, danielg539 napisał:

rzy odrobinie chęci to TDT w takim przypadku może unieważnić egzamin

 

Zamiast straszyć lepiej podaj podstawę prawną na składanie jakiegoś oświadczenia w TDT, a tym bardziej pod odpowiedzialnością karną.

 

1 godzinę temu, Mecher napisał:

To po co podpisuje się coś na wzór "Posiadam wymaganą prawem praktykę "

 

No właśnie po co? I na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k twierdzisz, że to oświadczenie to wymysł TDT-u, który nie posiada umocowania prawnego? 

Przyznaję, że nigdy się nad tym nie zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozporządzeniu dotyczącym egzaminowania diagnostów nie ma mowy o żadnym oświadczeniu. Więc jeśli jest wymagane to chętnie poznam podstawę prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie poznam podstawę prawną, na jakiej  Starosta z stolicy Małopolski, wymaga napisania i podpisania oświadczenia pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych poświadczenia, jaką posiadam praktykę. I że rzeczywiście pracowałem na wymienionych stanowiskach (stanowisku), co robiłem itp.  ? I to mimo opieczątkowanych i po podpisywanych oświadczeń (zaświadczeń) wydanych przez pracodawców ?

 

 

A może mi się wydawało iż była taka klauzula w wniosku o dopuszczenie do egzaminu ...  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mecher napisał:

Ja chętnie poznam podstawę prawną, na jakiej  Starosta z stolicy Małopolski, wymaga napisania i podpisania oświadczenia pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych poświadczenia, jaką posiadam praktykę.

 

Nie ma takiej podstawy, o ile praktyka jest udokumentowana przez pracodawców. Takie oświadczenie moim zdaniem może być wymagane w przypadku prowadzenia własnej działalności (sam wpis do CEIDG nie powoduje, że działalność była wykonywana osobiście ani że w ogóle była wykonywana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mecher napisał:

Może i nie interesuje. To po co podpisuje się coś na wzór "Posiadam wymaganą prawem praktykę "

Nie dawniej niż rok temu zdawałem egzaminy i nic podobnego dotyczącego praktyki nie podpisywałem bezpośrednio przed egzaninami. Za to przy występowaniu o uprawnienia zostałem zweryfikowany co do przepracowania odpowiedniego czasu jako mechanik bardzo wnikliwie. Ale to mój indywidualny przypadek i na pewno nie jest wykładnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej zapytaj u siebie w starostwie, jak ono podchodzą do kwestii praktyki, będziesz pewny.

Bo jak poczytasz forum to znajdziesz, że kwestia nie jest oczywista i zależy od interpretacji w danym rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dorzucę jeszcze, że był zdaje się  przerabiany problem z odebraniem uprawnień, bo wyszedł na jaw brak udokumentowanej praktyki. Już dokładnie nie pamiętam, ale wnoszący pracował przy motocyklach, czy jakoś tak i w starostwie uznali, że to za mało, aby uprawnienia diagnosty otrzymać mimo zdanych egzaminów.

No było takie coś opisywane, czy nie było? Co prawda, to kawę na rozbudzenie już wypiłem, ale bilobilu zapomniałem łyknąć. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2019 o 19:10, Pawel91 napisał:

chyba będe  robił na hutniczej.

To, zapewne, szkolenie firmy WSOP z Gliwic.

Pochwal się po wszystkim odnośnie jakości szkolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawel91 napisał:

ZDZ

Dawno nie byłem i ciekawi mnie, czy na ścianach dalej wiszą plakaty rodem z komunizmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.