Skocz do zawartości
alexx80

ZLE WPISANY PRZEBIEG AUTA NA STACJI KONTROLI POJAZDÓW

Rekomendowane odpowiedzi

alexx80

Witam Serdecznie Kupiłem Auto około Miesiąca temu miało stłuczoną lampe i dowód rejestracyjny był zatrzymany przez Policję , dostałem od sprzedającego komplet dokumentów + zaświadczenie z policji. Trzeba było wymienić lampe na nową i zrobić przegląd po uszkodzeniu i wtedy mogłem odebrać dowód rejestracyjny z wydziału komunikacji. przebieg auta to 54579km a diagnosta wpisał dopiero zauważyłem po kilku dniach b]gdyż własnie jutro chciałem iść przerejestrować auto i patrze w ten przegląd a tam zamiast 54579 km jest 545579km przebieg auta wzrósł o 500tysięcy Kilometrów i patrze w cepiku i taki jest wpisany auto 4letnie poprzedni przebieg auta to 47680km/ Co w takiej sytuacji mam zrobić !!! powinni usprawnić system i diagności wprowadzać poprawki nie wiem co teraz zrobić w takiej sytuacji ?? może ktoś podpowie jak to wymazać przecież widać ,że tu Ewidętna pomyłka o 0,5 miliona kilometrów !!! ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mecher

Diagnosta błąd zrobił, jednak ty wcale nie lepiej piszesz. 

Jakbyś po ludzku pisał, człowiek nie musiałby się zastanawiać czy pytasz, czy krzyczysz.

Jechać na stację gdzie było robione badanie. Diagnosta zrobi korektę stanu licznika. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Kiedyś sam swoją klientkę takim babolem uraczyłem. Doklikałem niechcący o jedną cyferkę więcej i miliony w przebiegu się utworzyły. Klientka była z tych normalnych i nie wykazywała parcia na poprawę. Błąd, to błąd i każdemu może się przytrafić. Chociażby taki błąd i problemy z jego wyjaśnieniem jakie po sąsiedzku na forum O.S.D.S. ze dwa latka temu rozpatrywane były: https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=8684#8684

Mam nadzieję, że dzisiaj z pozycji diagnosty i korekty badania dużo łatwiej z CEPiK-iem się dogadać. ;-)

Ale warto poznać linkowane perturbacje, bo zaiste nie wiem jak to jest naprawdę. Wiem, że są bomby w CEPiE dotyczące nie tylko przebiegów. Wiem, że twórca ogólnoświatowego portalu społecznościowego, może się tylko uśmiechać pod nosem z nieudolności rejestrów państwowych w pięknym kraju nad błękitną strugą z dawna zwaną Vistulą. 

https://www.diagnostasamochodowy.pl/2019/cep-a-historia-pojazdu/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alexx80

Witam Panowie i dziękuje za odpowiedzi pisze tu do Mecher

Nie krzycze tylko Pytam gdyż nie wiem co zrobić w takiej sytuacji bo nawet jak diagnosta zrobi korektę licznika to ten przebieg w cepiku tez bedzie sie pojawiał tak ?

można jakoś to poprawić w cepik? z góry dziękuje za odpowiedzi Panowie.

Do Paprock

Czy jak Diagnosta zaloguje się w O.S.D.S. To będzie mógł poprawić swój błąd w cepiku ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi Panowie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock
Napisano (edytowane)

Co do logowania do O.S.D.S., to na dzisiaj jest taka operacja konieczna, aby na tym "ogólnodostępnym" forum poczytać nieco więcej, niż tytuły tematów w tabelkach! :evil:

Problem jest bardziej złożony i dotyczy nie tylko diagnosty, bo coś mi się zdaję, że ze stanowiska komputerowego w stacji kontroli te dane można poprawić, można poprawiony przebieg wydrukować i wydać na nowym zaświadczeniu. Może być też tak, że poprawione dane pojawią się w CEPiK-u, co nie. Ale za pioruna jasnego nie mam pojęcia, co zrobić, żeby ta korekta przebiegu migiem się pojawiła na rządowych stronach historiapojazdu.gov.pl.  :?

Edytowane przez Paprock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mecher
Napisano (edytowane)
27 minut temu, alexx80 napisał:

Czy jak Diagnosta zaloguje się w O.S.D.S. To będzie mógł poprawić swój błąd w cepiku ?

Jeśli masz na myśli zalogowanie się na stronie O.S.D.S., to nie ma to nic wspólnego z możliwością korekty wykonanego badania.

Potrzebna jest tylko chęć diagnosty by taką korektę zrobić

Edytowane przez Mecher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
crackers
30 minut temu, Mecher napisał:

Potrzebna jest tylko chęć diagnosty by taką korektę zrobić

dokładnie tak jak pisze Mecher.Diagnosta robi korektę i musi ponownie wysłać do CEPA,powinno to z automatu się robić,ale nie zaszkodzi jeszcze wysłać samemu.Korygowałem takie badanie w sobotę,ponieważ w zeszłym roku kolega się pomylił i miliony wpisał i teraz właśnie sprawdziłem na historii pojazdu i jest już wszystko poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adamos

Potwierdzam, korekta i będzie wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

Korekta i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi