Skocz do zawartości

Odprysk na przedniej szybie


kurant2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów, jak postępujecie jeżeli przyjedzie do Was autobus BUS 100 i ma odprysk na szybie przedniej wielkości 10 gr w polu widzenia kierowcy?

IMG_0659.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że pole widzenia 180 stopni wynosi. Ale OK, bo nie chwytam nacisku na BUSA-100 teraz. Takie odpryski traktuję jako usterkę drobną i opisuję w zaświadczeniu jej lokalizację i rozmiar. No wiadomo, że tak mniej więcej, jako dupochron, gdyby podobnych odprysków narobiło się nie wiadomo ile za kilka dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kurant2000 napisał:

jak postępujecie

§ 8 ust 5 pkt 1 "...przednia szyba powinna zapewnić kierowcy pełną i wyraźną widoczność bez zniekształcenia obrazu..." - warunków technicznych.

3.2 z tabeli pierwszej (776) - wg uznania diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

dalem klientowi negatyw za peknieta szybe, kreska zaczynajaca się od lewej strony szyby ok. 20cm i dalej nie poszlo. po 15 minutach wrocil stwierdził ze szyba była klejona w warsztacie i "zabezpieczona". sa jakies takie metody? jak dla mnie to na peknieciu nie widze zadnych ingerencji naprawczych. a czy ogolnie można to uznac?
zażądałem faktury/paragonu z naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba jest dalszym ciągu uszkodzona ! Zabiegi typu klejenie , nawiercanie aż po "gusła szamańskie " nie przywrócą szybie idealnego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nawet były takie metody, to co w tym przypadku to zmieni ?

Dostał N za pękniętą szybę i szyba dalej jest jak była, wiec co się zmieniło, że teraz jest dobrze  ?

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była metoda napraw szyb polegająca na nawierceniu otworków na końcach pęknięć i sklejeniu pęknięcia, ale po naprawie uszkodzone miejsce wyglądało tak jak by na szybie leżał włos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość trzeba się zastanowić czy taka szyba na Usterkę Istotną zasłużyła. Przecież te szyby są wykonane ze szkła bezpiecznego. Nie rozsypują się migiem, a nawet jak się posypią to kaleczyć nie powinny. Czy pęknięcie było aż takie groźne, w polu widzenia, czy o co poszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to o co, pekniecie w polu widzenia (w zakresie pracy wycieraczek) , reszta mnie nie obchodzi.
wlacz sobie filmik na internecie jak gość jedzie., jest malutkie pekniecie, mija się z tirem i nastepuje pająk na całej szerokości, gość nic nie widzi, panika i do rowu.

 

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy ostatnich postów po całości, bo można kolejny minus zarobić!

Naoglądałem się filmików w necie, nawet kilka tu zapodałem. Widziałem też jak na całą szybę lecą kamienie. Skutek podobny!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się już przystawiasz do jakiejś usterki i dajesz UI to albo się tego konsekwentnie trzymaj albo zamiast UI daj UD i nie będzie problemu,bo później ludzie zaczną to wykorzystywać i to bardzo szybko :rolleyes:

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał UD i podobnie jak @Paprock w uwagach rozmiar tego pęknięcia i miejsce. Co innego jakby klient przyjechał z szybą i pęknięta po całej szerokości no to wtedy UI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mike_van_mik napisał:

w uwagach rozmiar tego pęknięcia i miejsce.

ale po co ? dajesz UD to uznajesz tę usterkę za mało istotną i tyle, komu potrzebne jeszcze jakieś epistoły w uwagach, mniej informacji mniej możliwych błędów. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cezary napisał:

ale po co ?

po to jakby mu się zrobiło za jakiś niekrótki czas po przeglądzie więcej takich odprysków bądź szyba mu pękła i by go skontrolowała Policja to wtedy mam du..chron że podczas badania było tylko jedno pęknięcie i tyle  :icon_cool: jak mawiają "przezorny zawsze ubezpieczony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "majk" dla nas pęknięcie szyby może być UD lub UI, Ty o tym decydujesz, ale dla OKRD nie ma to żadnego znaczenia, może być odprysk średnicy 5 mm i DR zatrzymają, takie ich prawo, dlatego opisywanie się nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, ale "wolnoć Tomku w swoim domku" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też zasada niepisana, że jeśli odprysk jest w obszarze pracy wycieraczek to lipa ,czyli UI.natomiast poza to już decyzja diagnosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dałem usterkę jako UD , oczywiście opisałem co i jak i gdzie ten odprysk jest , że nie w polu widzenia itp.  czyli zrobiłem jak koledzy podpowiadają, ale to nie koniec , bo jak napisał 

1 godzinę temu, cezary napisał:

dla OKRD nie ma to żadnego znaczenia, może być odprysk średnicy 5 mm i DR zatrzymają, takie ich prawo

i dowód zatrzymany 

PORD swoje a nasze rozporządzenie swoje 

Te usterki drobne nic nie dają , od nas wyjedzie a za bramą traci dowód 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby UD mają dawać? - klient ma naprawić i już. Ja prywatnie uważam, że katalog UD jest zbyt szeroki - ludzie zupełnie nic nie robią sobie z UD. Spokojnie można przyjąć, że 70% UD jest zwyczajnie olewane przez klientów - potwierdzone empirycznie.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze na do widzenia dodaję, że usterki drobne usterkami drobnymi ale panowie z białymi otokami pod inny wymiar podlegają. Pod uzasadnione przypuszczenie podlegają. Tak więc proszę do mnie nie wracać, nie pieklić się, nie awanturować się, że otrzymał stempel a oddział kontroli przyblokował dowodzik. Samo życie! Co, nie! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, uzytkownik2 napisał:

nastepuje pająk na całej szerokości, gość nic nie widzi, panika i do rowu.

cała i zdrowa szyba od jednego małego kamyczka może  zachować się podobnie , w mgnieniu oka . nie neguję twojego N bo nie widziałem tego pękniecia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.