Skocz do zawartości

ZNIŻKI ZA BADANIA TECHNICZNE DLA PRACOWNIKÓW


qharz

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Jak w temacie. Czy wolno stosować je, jeżeli SKP jest częścią firmy, która zatrudnia również innych poza diagnostami pracowników. Czy isnieją przepisy, które na to pozwalają lub też takie, które kategorycznie zabraniają? Jeżeli diagnosta w swoim prywatnym samochodzie musi wykonać badania techniczne....

Rozumiem, że przecież jest możliwość aby zrobił je jego współpracownik (zmiennik). Będzie i obiektywniej, i bezpieczniej (bo nie subiektywniej :lol: ). Ale czy w związku z tym, jako ich pracodawca mogę zezwolić im na mniejszą opłatę lub w ogóle rezygnację z niej ( bo za jakiś czas zmiennik tez będzie potrzebował BT w swoim samochodzie)?

A mechanik (niediagnosta), który pracuje za ścianą? Czy może mieć zniżkę?

A stróż? A księgowa? i. t. p.

Jakie są prawnie dopuszczone rozwiązania? Jak jest u was?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy isnieją przepisy, które na to pozwalają lub też takie, które kategorycznie zabraniają?

 

Istnieją przeisy, które mówią że cennik ustala Minister

(Art. 84a. 1. Minister własciwy do spraw transportu okresli, w drodze rozporzadzenia:

1) szczegółowe wymagania w stosunku do stacji kontroli pojazdów przeprowadzajacych badania

techniczne w okreslonym zakresie;

1a) wzór wniosku o wpis do rejestru przedsiebiorców prowadzacych stacje kontroli pojazdów oraz

wzór zaswiadczenia potwierdzajacego wpis przedsiebiorcy do tego rejestru;

2) szczegółowe wymagania w stosunku do diagnostów, program szkolenia diagnostów, zasady

przeprowadzania egzaminu, o którym mowa w art. 84 ust. 2, i wysokosc opłaty za egzamin oraz

wzory dokumentów zwiazanych z uzyskaniem uprawnien do wykonywania badan technicznych;

3) wysokosc opłat za:

a) wydanie poswiadczenia, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5,

b) przeprowadzenie badan technicznych.

2. Wydajac rozporzadzenie, o którym mowa w ust. 1, minister własciwy do spraw transportu

uwzgledni w szczególnosci warunki techniczne pojazdów podlegajacych badaniu, koniecznosc

zapewnienia odpowiednich kwalifikacji diagnostów wykonujacych badanie oraz koszty wykonywania badan.

I takie rozporządzenie wydał w Dziennik Ustaw Nr 223, poz. 2261 z 2004 r.

Wszystkie wpisane przeglądy w Rejestr Badań muszą opiewać na kwoty zgodne z cennikiem . Nawet prezes naszej firmy płaci zgodnie z cennikiem a co tu mówić o szarym diagnoście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako urzędnik przy składaniu wniosków chciałbym być zwolniony z opłaty skarbowej.

A wogóle to dlaczego strażnicy miejscy karają urzędników skoro te pieniądze trafiają i tak do kasy Urzędu i mandaty muszę płacić z wypłat które dostaje w kasie urzędu. Swoją drogą mandatku nie płaciłem już ładnych parę lat. Czs na medal wzorowego kierowcy - ponoć takie są.

 

Swoją drogą pamiętam czasy, co urzędnik miał zniżkę na kolei. Pracownik Telekomunikacji zniżkę w telefonach. Pracownik Poczty Polskiej w opłacaniu opłat za abonament radiowo telewizyjny. Pracownicy PKS i MZK i ich rodziny posiadali zniżki na przejazdy.

 

Niestyty teraz nikt nie ma zniżek a i tak dziura budżetowa jest. A pociągi nie kursują a jak urzędnicy mieli zniżkę to kursowały i nawet na służbę zdrowia było.

 

Jak to napisał MARKES 30 przepis jest przepis takie czasy. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownik za swoją pracę dostaje wynagrodzenie i kropka.

Zaś dobry pracodawca ma wiele możliwości zadośćuczynienia np. (Premia uznaniowa) tylko który jest tak wspaniałomyślny, dodatkowo księgowa ma więcej pracy z wewnętrznym rozliczeniem. Księgowa i prezes też kożystają z usług stacji? To spytajcie się jak to rozliczają :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś dobry pracodawca ma wiele możliwości zadośćuczynienia np. (Premia uznaniowa) tylko który jest tak wspaniałomyślny a u nas tak jest ZAWSZE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas tak jest ZAWSZE

To super, że są przedsiębiorstwa, gdzie prezes człowiekiem.

Głupio by było, żeby diagnosta jechał na inną stację i jeszcze tam dostał gratisa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne dzięki za wyjaśnienia.

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko wydrukwać wasze posty i podrzucić na biurko diagnostom.

Nie będzie nagabywania i podtekstów że "u innych to mają, a u nas nie..."

@ Bogusław Maćkowski - to co pan pisze o wspólnej kasie... Rzuciłem kiedyś ten tekst policjantowi, "za prędkość": że może by lepiej pouczenie, bo to wszak 14 km/h więcej niż wolno i czy jest sens abysmy te pieniążki przekładali z kieszeni do kieszeni... jak już wyjaśniłem, ze nie chodzi łapówkę, ale o to że ja tak jak i on z budżetówki, i moje pieniądze znwu trafią do budżetu, a ja bedę miał mniej to poproszę aby znowu z budżetu dostać... i.td.

Zaskoczył. Skończyło się na pouczeniu. Nawet zaczął pomstować, że najbardziej go boli, ze on z takiego mandatu nic nie ma, bo to do innej kasy idzie, i ze policjanci właściwie tracą na mandatach... i.t.p.

Acha i jeszcze jedno. Otóż nasz Urząd Miasta ZWALNIA z opłaty skarbowej wnioski innych instytucji budżetowych przy składaniu wniosków! Musiałem wyciąć drzewa na posesji i na wniosku stempelek: "zwolniony z opłaty skabowej" :lol: Szkoda że tego samego nie robi kiedy właśniem tak jak Pan napisał, urzędnik w swojej prywatnej sprawie składa wniosek....

Temat zacząłem, bo usłyszałem: "a u konkurencji ...." taka praktyka ma miejsce. Mało tego, wyjaśniono mi jak to jest "robione" na kasie fiskalnej...

BRRRRR. Aż mnie otrzepało na myśl o kontroli z U.S. czy W.K.

 

@ WOJT999 - mam nadzieję, że Twój post to nie takie "łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu.." z "Misia" Barei ;) A tak na serio. Tę uznaniową to mogę (jako budżetówka) jedynie dać tak jak kontroler2 podpowiada: 40% przelewem po godzinach ;)

Nawet miłe, że to taka premia obopólnej korzyści :lol:

 

Jeszcze raz dziękuję za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadne łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu jestem wspolwlascicielem SKP i diagnostą wiec sam zarabiam i daje innym zarobic godnie, wedlug mozliwosci oczywiscie firmy .z doswiadczenia wiem ,ze im wiecej dajesz tym mniej doceniaja PANOWIE bo zapominaja o tym jak kiedys bylo szkoda POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprowadziłem autko z niemiec to za pierwszy przegląd nie płaciłem (na kasę został nabity) i szefowa mi powiedziała, że dolicza mi do premi. Ale okresowy już nie przeszedł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wiecej dajesz tym mniej doceniaja PANOWIE bo zapominaja o tym jak kiedys bylo

 

dokładnie.

A "Wacław Jarząbek" to oczywiście żart. mam nadzieję, że nie obraziłem.

Natomiast sprawa motywacji i premii uznaniowych w powiązaniu z brakiem prawnych mozliwości zniżek przy badaniach jest chyba tematem, o którym warto aby przyszłe nowele przepsów prawnych pamietały. A raczej ich twórcy. Wszak nie każda SKP ma paliwo jako gratis. I to na szyldzie reklamowym.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.