Skocz do zawartości

ADR EGZAMINY


pablo13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem nowy na forum mam pytanie jak ugrysc temat z ADR na egzamin teoretyczny na diagnoste czy jest mi ktos w stanie naprowadzic jak to najłatwiej zrozumiec i wyszukiwac ???

Temat na kursie był potraktowny  troche błaho i na szybko wiem ze sa 2 tabele ADR 2015 I ADR 2017 ale jak w to patrze to nie wiadomo z której co kiedy wynika. Może mi to ktos z wiekszym doswiadczeniem i wiedza objascic .Czekam na konstruktywne posty  z góry dziekuje jesli pojawi sie ktos chetny pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo13 napisał:

 jak w to patrze to nie wiadomo z której co kiedy wynika. Może mi to ktos z wiekszym doswiadczeniem i wiedza objascic .Czekam na konstruktywne posty  

Z powyższego wynika, że nawet nie wiesz co mamy ci wyjaśnić z ADR 

Trzeba poczytać i wtedy zapytać, co konkretnie wymaga objaśnienia, wyjaśnienia, zrozumienia. 

 

I tak naprawdę nie wiem o jakiej tabeli ADR piszesz .... choć wnioskuję, iż o umowę ADR jako taką chodzi. A największa różnica miedzy tymi wymienionymi przez ciebie, to w nowej brak jest wymagań dla OX 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo13, nie żebym tam zaraz coś do kogoś, ale warto przynajmniej rzucić okiem i w ręku te "dwie tabele" zważyć przynajmniej, żeby choć troszkę liznąć o czym trąca cały adeerowski problem. No a potem przenieść się do części dziewiątej "drugiej tabeli" i zapoznać się z tym, co najbardziej dotyczy diagnostów i kandydatów na diagnostów.

W sumie, to w tej części dziewiątej opisane są wymagania konstrukcyjne dla pojazdów, co to transportem niektórych materiałów niebezpiecznych się babrają. No o potem, to już prosta droga po zamotanej nitce do kłębuszkaka.  Jak za trudno treściom umowy podołać zawartej aż w dwóch tomach, to wpierwej ciotka Wikipedia i wujek Googiel niech coś ciekawego powie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablo13 napisał:

jak ugrysc temat z ADR na egzamin teoretyczny na diagnoste

zacznij rozwiązywać testy z ADRów . zaczniesz szukać odpowiedzi na pytania , nauczysz się "operować " umową ADR i tabelą z działu 9 . wtedy zapytasz nas bardziej szczegółowo jeśli czegos nie "zakumasz ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter1973  zacznij rozwiązywać testy z ADRów . zaczniesz szukać odpowiedzi na pytania , nauczysz się "operować " umową ADR i tabelą z działu 9 . wtedy zapytasz nas bardziej szczegółowo jeśli czegos nie "zakumasz ".

a gdzie takie testy moge znalesc ? podeslij linki jesli mozesz

mecher  podaj na PW adres mailowy to ci coś do nauki o ADR podeślę.

moj e-mail  pawel.w64@wp.pl  napewno sie przydadza z góry dzieki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo13 napisał:

moj e-mail  pawel.w64@wp.pl  napewno sie przydadza z góry dzieki ?

Dostałem twój adres od administratora i wczoraj rano wysłałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2019 o 14:21, Mecher napisał:

Dostałem twój adres od administratora i wczoraj rano wysłałem :)

To i ja bym poprosił bo akurat mam do zaliczenia adr i opisówkę. sadek125@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Takie pytania  :

1. Nie dopuszcza sie stosownia żródeł swiatła z trzonkiem w pojazdach ( zgodnie z ADR 2017) gdzie moge znalezc odpowiedz ?

2.Gdzie można znalezc zal 5 do regulanimu13 EKG ONZ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2. Po mojemu to zdaje się w tym regulaminie jest, co nie. 8/

 

ad. 1. Co to za pytania, skąd te pytania i czy to są kompletne zdania, czy jakieś zdawkowe fragmenty?

 

Bo według mnie chodziło o trzonek gwintowany - cokolwiek znaczy - i od razu zastrzegam, że takiego nie mam! :evil:

(szczegóły w części dziewiątej wiadomej umowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie dopuszcza sie stosownia żródeł swiatła z trzonkiem w pojazdach ( zgodnie z ADR 2017)

a. FL ,EXIII

b.FL,EX III, EX II

c.AT, EXIII, EX II

pytanie z vademecum diagnosty tyle ze mnóstwo tam błedów w odp a tego odszukac jakos nie moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko podpowiem o co w umowie chodzi, a Ty przewertujesz część dziewiątą i sobie odpowiesz gdzie tego trzonka nie wolno włożyć! :evil:

 

9.2.2.6.2 Oświetlenie

                Nie dopuszcza się stosowania źródeł światła z gwintem.

 

Tyle przepis, który mówi, że NIE wolno stosować żarówek domowych, żarówek pseudo-domowych, żaróweczek jak w pra-dawnej płaskiej latareczce, w którymś z wymienionych pojazdów.

Od razu termin "źródła światła" się rozkminiło, co.  ;-)

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale trzeba zebrać się samemu i do części dziewiątej zagonić!

Wertować! Wertować i to 9.2.2.6.2 przypasować! Wtedy nastanie jasność w jakim pojeździe tych wkręcanych żarówek nie wolno stosować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pablo13 napisał:

1. Nie dopuszcza sie stosownia żródeł swiatła z trzonkiem w pojazdach ( zgodnie z ADR 2017)

a. FL ,EXIII

b.FL,EX III, EX II

c.AT, EXIII, EX II

pytanie z vademecum diagnosty tyle ze mnóstwo tam błedów w odp a tego odszukac jakos nie moge

 

Nie moją rolą jest ocena tego podręcznika, ale co złego zawiera pytanie? :?

 

Tu, raz na jutro masz odpowiedź i wisisz mi parę kilo miejsca na załączniki! :evil: 

Poczytać, pomyśleć i zastanowić się przy jakim pojeździe jest lub nie ma znaku [X] w tabelce oraz połączyć partykułę "NIE" tak w zadanym pytaniu jak i przy treści punktu 9.2.2.6.2:

 

 

1.gif

2.gif

3.gif

4.gif

5.gif

6.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc w takim razie wiem co mnie zmyliło w pytaniu jest bład dlatego nie mogłem odnalezc odpowiedzi:

Nie dopuszcza sie stosownia żródeł swiatła z trzonkiem w pojazdach ( zgodnie z ADR 2017) 

a to przeciez ADR 2015

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pablo13 napisał:

dzieki za pomoc (...)

I teraz :

6 godzin temu, Paprock napisał:

(...)wisisz mi parę kilo miejsca na załączniki!

No jakby nie patrzył to Kolega @Paprock się poświecił. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, pablo13 napisał:

Nie dopuszcza sie stosownia żródeł swiatła z trzonkiem w pojazdach ( zgodnie z ADR 2017) 

a to przeciez ADR 2015

 

- tak coś czułem, dlatego wkleiłem aż tyle kartek z adeerowskiej umowy, bo śmiem twierdzić, że nie... No OK, bo w sumie to nie moja brocha.

Owszem, te umowy zmieniają się cyklicznie co dwa lata, ale jakby ich sens pozostaje ten sam. I zapewniam, że w pytaniu nie ma żadnego błędu.

Czy ta umowa jest z 2015, 2017, 2019 to treść o gwintowanych żarówkach jest taka sama! 

Czytać! Czytać!! Czytać!!!

 

Chorobo, pokreskowałem, popodkreślałem, pokółkowałem i jak grochem o ścianę! ZONK ZA ZONKIEM ZONKA POGANIA ZONKIEM!!! :nausea:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1 godzinę temu, leski66 napisał:

 

No jakby nie patrzył to Kolega @Paprock się poświecił. :P

 

- i powiedz po co? :sad:

Gdyby chodziło o wydanie umowy, to przecież podkreślił bym czerwoną krechą ten rocznik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że nie ma tego " złego " coby na dobre wyszło i " adept-diagnosta " @pablo13 z uwagami się oswoi i w głowie zostaną.:icon_wink: A co do zasobności  " magazynu załączników " zawsze można na  ( kolana paść ) przed administratorem forum.:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Paprock napisał:

I zapewniam, że w pytaniu nie ma żadnego błędu.

Jest, jest. Każda żarówka posiada trzonek, ale nie każda gwintowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wam duzo łatwiej skumac bo poruszacie sie w tym na co dzien

 

Dnia 13.03.2019 o 17:21, leski66 napisał:

Myślę , że nie ma tego " złego " coby na dobre wyszło i " adept-diagnosta " @pablo13 z uwagami się oswoi i w głowie zostaną.:icon_wink:

 

postaram sie to za jakis czas i ja bede  " wyżerał " tymczasem dupa w troki i ostro do nauki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pablo13 napisał:

panowie wam duzo łatwiej skumac bo poruszacie sie w tym na co dzien

Nie każdy pracuje na "okręgówce" 

 

35 minut temu, pablo13 napisał:

postaram sie to za jakis czas i ja bede  " wyżerał " 

Ale fakt, jak pracowałem na OSKP łatwiej było przyswajać wymagania ADR.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. takie pytanko :

pojazd -cyterna S2,65AN w którym przewożony jest materiał wybuchowy UN0331 powinien spełniac wymagania :

a. FL

b. EX II

c. EX III

 odpowiedz a.  odrzucam od razu bo wiadomo że 1 klasy nie przewozi  FL  teraz pół na pół   nie wiem po czym rozróżnic bo to ta sama klasa prosze o podpowiedz . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.