Skocz do zawartości

Przeoczenie, a może celowa zagrywka


ivon

Rekomendowane odpowiedzi

I znów kuriozum - dla ochrony tkanek tłuszczowych - wskazane jest by diagnosta pytał P.T klienta czy, aby nie używa do określonych celów "wielkiej" osobówki, i bez względu na to czy używa czy też nie - umieszczać stosowną uwagę w RBT o używaniu czy też zaniechaniu tego używania. By żyło się lepiej >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to tak jak z blokadą alkoholową - klient ma Nas poinformować iż takowa jest zamontowana - jest to w jego gestii - to jest dokładnie taki sam przypadek   - koncesjonowany przewoźnik kończy odpowiednie kursy aby uzyskać certyfikat i uzyskać koncesje - My działamy zgodnie z PoRD gdzie są wyznaczone terminy badań - i nie interesuje nas czy pojazd jest używany do przewozów zarobkowych czy prywatnie - ostatnio miałem dwa takie przypadki gdzie po trzech latach wykonałem na dwa - oby dwa pojazdy zostały zatrzymane przez ITD i zostały zabrane im DR za brak ważnego przeglądu i dostały po 2000 mandatu - ITD stwierdziło w protokole kontrolnym , przewoźnik jest świadomy tego iż pojazd powinien podlegać corocznemu BT o czym nie poinformował pracownika SKP który zgodnie z posiadaną wiedzą i zapisami w PoRD wykonał badanie  

U przewoźnika wszczęto kontrolę bo to nie pierwszy przypadek w tej firmie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - ale był dołączony do pokwitowania - nie przypuszczałem że się przyda - następnym razem zeskanuję - bo to częsta sprawa 

Rozmawiałem z moim znajomym z ITD - jak mówi to problem występuje zaraz przy rejestracji takiego pojazdu - lizing nie wie w jakim celu będzie używany pojazd a przewoźnik nie powiadamia ich że do zarobkowego a powinien - bo to w jego gestii  

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, blakop napisał:

i suma summarum jedyną karę poniósł by tu Diagnosta - bo źle wyznaczył termin

Jeśli taki pojazd zostanie zatrzymany w okresie pierwszych trzech lat - tych z urzędu - to kogo mają karać - urzędnika z WK - leasing - który rejestrował pojazd - nie - właściciel z DR przyjeżdża na SKP i "prosi"  o  badanie na rok - bo on to "nie wiedział" że przy transporcie zarobkowym tak ma być  - nie tak dawno o czym pisałem w podobnym temacie w ciągu jednego dnia miałem takich 8 - wszystkie wyłapane na bramkach na A4 przez ITD - właściciel poszedł z pretensjami do WK i leasingu - jedni i drodzy pogonili go i powiedzieli aby zapoznał się z PoRD i ustawą o Transporcie

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać po pra-dawnych paragrafach, ale czy to nie jest jakiś przepisowy relikt czasów kiedy to na Żuku badylarza obowiązywał napis "Użytek własny". No bo wiecie, kiedyś to nawet był obowiązek wskazać urzędowi miejsce postoju/garażowania auta. Z resztą ta lokalizacja jest chyba do dzisiaj praktykowana przez niektórych ubezpieczycieli co do bardziej promocyjnych ofert objęcia pakietem tego i tego i jeszcze tamtego. Ekranu w smartfonie również, pod warunkiem że w garażu się potłucze. :evil:

 

Tego zarobkowego transportu nie rozbierze nijak. Tak samo jak pojazdu resortowego używanego do celów specjalnych nie rozkmini, ani "zabytka" co po weselach dorabia. Nikt lub prawie nikt się do tego nie przyzna. Jedyna droga, to najzwyklejszy donos i niech się odpowiednie służby tym zajmują dlaczego użytkownik nie ponosi żadnych sankcji za nieterminowe badania okresowe.

 

Niedługo całe te badania techniczne też będą reliktem przeszłości, podobnie jak szare komórki użytkowników dzisiejszych samochodów co to nie kapuja nawet, że świateł dziennych używa się w dzień, a nie choroba jasna całą dobę jeździ na automacie. Znaczy pokrętas tak ustawiony na wieki wieków i "proszę pana niech mi pan tak jak było poustawia".

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.