Skocz do zawartości

Jakie dokumenty pobrać od klienta przy 1 rejestracji w kraju


mike_van_mik

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że padło tu pytanie np o numer niemieckiego DR. To ja tez się podłączę. A mianowicie co dokładnie powinno być wpisane w polu KOD TYPU podczas wypełniania DIPu?

Z moich obserwacji wynika że co by tam nie wpisać to zawsze jest dobrze 😉. Najczęściej są tam wpisywane oznaczenia wariantu czy wersji na które jest przecież miejsce w zakładce DANE POJAZDU.

Tak sobie myślę że może chodzi o literowy kod np AC w przypadku kombi.

Mowa oczywiście o programie Norcom nie wiem jak to wygląda w innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "apce" ITS-u (jak to niektórzy określają) jest nad i po prawej stronie pola "TYP" taki znaczek "v" (który trzeba nacisnąć) i z rozwijającej się listy pojazdów wybrać ten najbardziej odpowiadający badanemu. Potrzebne jest to, aby bezproblemowo przejść proces prerejestracji. Podczas badania można te pola (TYP, MODEL) modyfikować i zapisać ze swoimi danymi "z natury". Dotyczy to przypadków, gdy pojazd nie odpowiada dokładnie żadnemu z listy "do wyboru".

Nie wiem czy nie zagmatwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości wypadków pole TYP wygląda tak: --

Żadnych różnic nie ma. ITS ogranicza radosną "tfurczość" diagnostów samochodowych i każe wybierać zdefiniowany pojazd z listy, zamiast zakładać nowy rekord.

Wygląda to jak poniżej. Wybierasz opcję nr 1, po najmniejszej linii oporu. Jak jesteś ambitny, to akurat w tym modelu opisy typu (3B, 3C) są na TZ.

Wtedy cały obszar pól (MARKA, MODEL, TYP) podświetlony jest na zielono i prerejestracja to zapisuje.

Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w norcomie jest trochę inaczej.

20200916_114207.jpg

2 godziny temu, wrc69 napisał:

Wtedy cały obszar pól (MARKA, MODEL, TYP) podświetlony jest na zielono i prerejestracja to zapisuje.

W norcomie jest MARKA MODEL WERSJA a w samym DIP KOD TYPU.

20200916_120228.jpg

Edytowane przez Dar-jusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrc69 napisał:

ITS ogranicza radosną "tfurczość" diagnostów samochodowych i każe wybierać zdefiniowany pojazd z listy, zamiast zakładać nowy rekord.

Każdy program tak powinien (Norcom i D**** tak mają), bo wszystkie bazują na słownikach CEPiK. Jedyny problem to pojazdy nietypowe, nie ujęte w słownikach ze względu na ich brak na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą mi nadać inne numery na ramie jak mam dokumenty ale z innym vinem? Czytałem, że w przypadku nieczytelnych numerów tak można, ale gdy zmieniłem ramę albo właśnie dokumenty?

Edytowane przez ilukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ilukasz napisał:

Mogą mi nadać inne numery na ramie jak mam dokumenty ale z innym vinem?

Jak masz inne dokumenty ale z inną ramą niż z innym vinem to nie mogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ilukasz napisał:

Mogą mi nadać inne numery na ramie jak mam dokumenty ale z innym vinem?

Ależ oczywiście że mogą,jeszcze OC opłacą w ramach tej czynności. Jak będą się stawiać że tylko na pół roku pierwszą ratę zapłacą to powiedz że czytałeś o tym że muszą na rok🙂

Ulegną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, yogi1984 napisał:

Ależ oczywiście że mogą,jeszcze OC opłacą w ramach tej czynności. Jak będą się stawiać że tylko na pół roku pierwszą ratę zapłacą to powiedz że czytałeś o tym że muszą na rok🙂

Ulegną...

Czy tylko pan na tym forum odpowiada w tak sarkastyczny i niemiły dla oka sposób? Człowiek normalnie pyta bo się nie zna, nie można się znać na wszystkim, a pan odpowiada w prześmiewczym tonie jakby pozjadał wszystkie rozumy. Zapraszam na forum elektroda z taką kulturą osobistą. Dziękuje tym, którzy udzielili normalnej odpowiedzi, no nic czeka mnie poszukiwanie ramy z dokumentami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ilukasz napisał:

Człowiek normalnie pyta bo się nie zna,

Gdybyś zapytał normalnie to otrzymałbyś normalną odpowiedź. Napisz zrozumiale - po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 15:58, aboz napisał:

Każdy program tak powinien (Norcom i D**** tak mają), bo wszystkie bazują na słownikach CEPiK. 

B...ch również i tez nie poszalejesz z "wynalazkiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.