Skocz do zawartości

Jakie dokumenty pobrać od klienta przy 1 rejestracji w kraju


mike_van_mik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam mam takie pytanie,gdzie niemiecki dowód ma numer pytam bo niektórzy spisuja ten z pierwszej strony u góry a inni ten na drugiej stronie koło naklejki srebrnej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, benoo napisał:

Witam mam takie pytanie,gdzie niemiecki dowód ma numer pytam bo niektórzy spisuja ten z pierwszej strony u góry a inni ten na drugiej stronie koło naklejki srebrnej

Nr to ten u góry, a koło nalepki to nr druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co oznacza ten u góry na pierszej stronie pod napisem ZULASSUNGSBESCHEINIGUNG TEIL POD TYM JEST NUMER

, i miałem tłumaczenie dowodu ,tłumacz przetłumaczył ze ten górny to numer dowodu

 

nalepka jest na odwrocie dowodu

 

 

a dzieki to juz wiem tak tez myślałem

 

dzieki -REWERS-

a dużo diagnostów to myli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr briefu jest na 1 stronie pod nazwa Zulassungsbescheinigung Teil I, ponizej masz w nawiasie Fahrzeungschein i pod tym jest numer dowodu. Nie mylic z numerem z punktu A - ktory oznacza numer rejestracyjny auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To jeszcze dla pewności zapytam.

 

W niemieckim dowodzie pod numerem świadectwa homologacji jest "Datum Zu K "  -  Tłumacz pisze " Data do K"   i dalej nie wiadomo o co chodzi.

Ja domyślam się, że to data  wydania świadectwa homologacji. Ale w żadnym tłumaczeniu tego nie znalazłem. Pisze tylko Data do K.

Czy mam rację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pole K mówi o udzielonej homologacji podając jej numer, a inne pole mówi "data do K" to chyba nie trzeba suwaka logarytmicznego i dwóch semestrów na teorii logiki, żeby połączyć to w całość i wiedzieć o co chodzi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Brak dużego briefu , klient twierdzi, że nie wydano, stawia się , krzyczy . Żałuje $ na PC . 

Brief nowy , pacjent to Yamaha 125 2001r. Twierdzi , że  zapis w polu 16  ZF0000  mówi o tym, że duży brief nie został wydany . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzsiek123 napisał:

Brak dużego briefu , klient twierdzi, że nie wydano, stawia się , krzyczy . Żałuje $ na PC . 

A po co Ci odpowiednik naszej KP, jeśli masz DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też bym wykrzykiwał, że niemiecka karta pojazdu do badania ZBĘDNA jest!

 

Nie przeginać i nie przekraczać kompetencji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Krzsiek123 napisał:

Brak dużego briefu , klient twierdzi, że nie wydano, stawia się , krzyczy

z tego co mi wiadomo to dużego briefu nie dają do pojemności 125 

ja rejestrowałem MZ 125 SM i też dużego briefa nie miałem a Pani w okienku potwierdziła mi, że nie musi być i jest git.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Krzsiek123 napisał:

Twierdzi , że  zapis w polu 16  ZF0000  mówi o tym, że duży brief nie został wydany . 

 

Ma całkowitą rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paprock napisał:

Ja tam też bym wykrzykiwał, że niemiecka karta pojazdu do badania ZBĘDNA jest!

A nie można tego spokojnie " załatwić " :-P - lepiej dla ( zdrowotności ) :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Paprock napisał:

niemiecka karta pojazdu do badania ZBĘDNA jest!

 

Literalnie to nie jest karta pojazdu - zgodnie z nazwą jest to DR cz. II. Nie zmienia to faktu, że dla przedmiotowego pojazdu taki dokument nie był wydany, o czym świadczy zapis w polu 16 części I DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, michal_k napisał:

Literalnie to nie jest karta pojazdu - zgodnie z nazwą jest to DR cz. II.

Podejrzewam, że nie jeden diagnosta został zaskoczony tym stwierdzeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest o tym mowa:

7. W przypadku gdy dowód rejestracyjny, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 5 ustawy, składa się z części I i części II, do wniosku o rejestrację właściciel pojazdu dołącza obie części dowodu rejestracyjnego. Jeżeli wnioskujący o rejestrację pojazdu nie dołączył części II dowodu rejestracyjnego, w szczególności w przypadku jej utraty albo zniszczenia, organ rejestrujący uznaje część I dowodu rejestracyjnego za wystarczającą do zarejestrowania pojazdu po zwróceniu się do organu właściwego do rejestracji pojazdu w państwie członkowskim, w którym pojazd był zarejestrowany, i otrzymaniu z tego organu potwierdzenia w postaci papierowej albo elektronicznej, że pojazd był zarejestrowany w tym państwie i może być ponownie zarejestrowany w innym państwie członkowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.