Skocz do zawartości
mike_van_mik

Jakie dokumenty pobrać od klienta przy 1 rejestracji w kraju

Rekomendowane odpowiedzi

Mecher

A ktoś z WK wychodzi i ogląda pojazd, że potrzebny do rejestracji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ilukasz

Rozchodzi się o motocykl sprowadzony z niemiec. Jest tylko świadectwo homologacji i umowa, bez małego briefu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

No to nic z tego. Jak Ci urząd zarejestruje na pozwolenie czasowe to wtedy możesz zrobić, a że WK tego nie zrobi no to nie możesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dar-jusz

Jako że padło tu pytanie np o numer niemieckiego DR. To ja tez się podłączę. A mianowicie co dokładnie powinno być wpisane w polu KOD TYPU podczas wypełniania DIPu?

Z moich obserwacji wynika że co by tam nie wpisać to zawsze jest dobrze 😉. Najczęściej są tam wpisywane oznaczenia wariantu czy wersji na które jest przecież miejsce w zakładce DANE POJAZDU.

Tak sobie myślę że może chodzi o literowy kod np AC w przypadku kombi.

Mowa oczywiście o programie Norcom nie wiem jak to wygląda w innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrc69

W "apce" ITS-u (jak to niektórzy określają) jest nad i po prawej stronie pola "TYP" taki znaczek "v" (który trzeba nacisnąć) i z rozwijającej się listy pojazdów wybrać ten najbardziej odpowiadający badanemu. Potrzebne jest to, aby bezproblemowo przejść proces prerejestracji. Podczas badania można te pola (TYP, MODEL) modyfikować i zapisać ze swoimi danymi "z natury". Dotyczy to przypadków, gdy pojazd nie odpowiada dokładnie żadnemu z listy "do wyboru".

Nie wiem czy nie zagmatwałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smaug

Tylko później różnice miedzy prerejestracją w cepik a wydanym zaświadczeniem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrc69

W większości wypadków pole TYP wygląda tak: --

Żadnych różnic nie ma. ITS ogranicza radosną "tfurczość" diagnostów samochodowych i każe wybierać zdefiniowany pojazd z listy, zamiast zakładać nowy rekord.

Wygląda to jak poniżej. Wybierasz opcję nr 1, po najmniejszej linii oporu. Jak jesteś ambitny, to akurat w tym modelu opisy typu (3B, 3C) są na TZ.

Wtedy cały obszar pól (MARKA, MODEL, TYP) podświetlony jest na zielono i prerejestracja to zapisuje.

Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dar-jusz

No to w norcomie jest trochę inaczej.

20200916_114207.jpg

2 godziny temu, wrc69 napisał:

Wtedy cały obszar pól (MARKA, MODEL, TYP) podświetlony jest na zielono i prerejestracja to zapisuje.

W norcomie jest MARKA MODEL WERSJA a w samym DIP KOD TYPU.

20200916_120228.jpg

Edytowane przez Dar-jusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aboz
5 godzin temu, wrc69 napisał:

ITS ogranicza radosną "tfurczość" diagnostów samochodowych i każe wybierać zdefiniowany pojazd z listy, zamiast zakładać nowy rekord.

Każdy program tak powinien (Norcom i D**** tak mają), bo wszystkie bazują na słownikach CEPiK. Jedyny problem to pojazdy nietypowe, nie ujęte w słownikach ze względu na ich brak na polskim rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

Nietypy też przechodzą tylko trzeba popchnąć dwa razy :viva:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aboz

Jeśli czegoś nie ma w słownikach, to CEP tego nie przyjmie. Nawet jak pchniesz dwadzieścia razy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

Brak typu można przepchnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ilukasz

Mogą mi nadać inne numery na ramie jak mam dokumenty ale z innym vinem? Czytałem, że w przypadku nieczytelnych numerów tak można, ale gdy zmieniłem ramę albo właśnie dokumenty?

Edytowane przez ilukasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aboz
23 godziny temu, Rafi90 napisał:

Brak typu można przepchnąć.

Na to też masz opcję w słowniku :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
2 godziny temu, ilukasz napisał:

Mogą mi nadać inne numery na ramie jak mam dokumenty ale z innym vinem?

Jak masz inne dokumenty ale z inną ramą niż z innym vinem to nie mogą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yogi1984
2 godziny temu, ilukasz napisał:

Mogą mi nadać inne numery na ramie jak mam dokumenty ale z innym vinem?

Ależ oczywiście że mogą,jeszcze OC opłacą w ramach tej czynności. Jak będą się stawiać że tylko na pół roku pierwszą ratę zapłacą to powiedz że czytałeś o tym że muszą na rok🙂

Ulegną...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ilukasz
4 minuty temu, yogi1984 napisał:

Ależ oczywiście że mogą,jeszcze OC opłacą w ramach tej czynności. Jak będą się stawiać że tylko na pół roku pierwszą ratę zapłacą to powiedz że czytałeś o tym że muszą na rok🙂

Ulegną...

Czy tylko pan na tym forum odpowiada w tak sarkastyczny i niemiły dla oka sposób? Człowiek normalnie pyta bo się nie zna, nie można się znać na wszystkim, a pan odpowiada w prześmiewczym tonie jakby pozjadał wszystkie rozumy. Zapraszam na forum elektroda z taką kulturą osobistą. Dziękuje tym, którzy udzielili normalnej odpowiedzi, no nic czeka mnie poszukiwanie ramy z dokumentami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
11 minut temu, ilukasz napisał:

Człowiek normalnie pyta bo się nie zna,

Gdybyś zapytał normalnie to otrzymałbyś normalną odpowiedź. Napisz zrozumiale - po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarek1

Wersja jest twórcza nieraz ,co innego w ZDR, a co innego wczyta z NORCOMU i niestety jest nie raz kłopot wysłać takie badanie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
duchu
W dniu 16.09.2020 o 15:58, aboz napisał:

Każdy program tak powinien (Norcom i D**** tak mają), bo wszystkie bazują na słownikach CEPiK. 

B...ch również i tez nie poszalejesz z "wynalazkiem"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi