Skocz do zawartości

Opisowy z 06.03.2019


diagnoste

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym przyjechał samochód ciezarowy powyzej 3,5t na badanie techniczne.

1. Wymien jakich dokumentów potrzebujesz

2. Podaj zakres i rodzaj badania jakie wykonasz

3. Jakie dokumenty wystawi SKP po badaniu

1.jpg

Edytowane przez diagnoste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, diagnoste napisał:

1. Wymien jakich dokumentów potrzebujesz

 

do identyfikacji pojazdu - DR lub PC lub KP lub pokwitowanie 

+ decyzja i protokół na HDS-a

 

3 godziny temu, diagnoste napisał:

2. Podaj zakres i rodzaj badania jakie wykonasz

 

takie o które wnioskuje klient  

 

3 godziny temu, diagnoste napisał:

3. Jakie dokumenty wystawi SKP po badaniu

 

SKP nie wystawia dokumentów, to zrobi diagnosta 

a będzie to zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu 

+ paragon lub faktura 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, diagnoste napisał:

W dniu dzisiejszym przyjechał

No i jest. Niestety albo de**l układał to pytanie albo przytoczyłeś je w tak skróconej wersji, że wypaczyło jego treść.

Ad.1 - niezbędnych do identyfikacji na podstawie §2 Dz.U. 776

Ad. 2 - nie mam zielonego pojęcia, bo nie wiem na jakie badanie przyjechał.

Ad. 3 - jeżeli się dowiem jaki będzie rodzaj badania, to odpowiednie zaświadczenie i "kwit" finansowy albo nic, jeżeli się klient nie określi w jakim konkretnie celu się tu pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste szło o okresowe, ale kto ich tam pokapuje...:?

Po mojemu haczyk kryje się w "kogutach" właśnie. A dokładnie chodzi o sprawdzenie czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym dla pojazdów przeznaczonych do wykonywania czynności na drodze, czyli plus 21 złotych do fakturki. ;-)

Plus to, co napisano o pokładowym "żurawiku". UDT by się za żurawia obraził, bo po ichniemu to chyba dźwignik, co nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Paprock napisał:

Zaiste szło o okresowe, ale kto ich tam pokapuje...:?

Niestety wynik negatywny "TABLICE NIECZYTELNE"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2019 o 08:04, adam1501 napisał:

Niestety albo de**l układał to pytanie albo przytoczyłeś je w tak skróconej wersji, że wypaczyło jego treść.

Akurat adepci zawodu maja to do siebie, że nie czytają treści, która w przypadku badań jest najbardziej istotna. Jeszcze nie spotkałem pytania egzaminacyjnego, które nie zawierałoby sedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diagnoste  

 

1) nie KRZYCZ :!: 

 

2) jeżeli chcesz pomagać (w szczególności w dziale o egzaminach) to używaj terminologii "naukowej" zamiast ogólników 

 

 

ps.

o dozorach na podesty (i parę innych przy okazji) poczytaj w temacie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urządzenia przez Ciebie wymienione to bezapelacyjnie UDT potrzebny ( chyba , że żuraw z napędem całkowicie ręczny i o udźwigu do 2t - wtedy dozór uproszczony ):wink: 

W przyszłości Kolego @diagnoste ( nie krzycz wielkimi literami ). A wracając do tematu tego M-B to o co chodzi z tą windą i UDT - tem ?:silent:

 

 

 

 

ech.... byłem ten drugi :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet nie kapuję, czy to pytanie, czy stwierdzenie czterokrotnym wykrzyknikiem okraszone. Poza tym, skąd nagle wyskoczyła winda? Czyżby ta platforma nią była? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, leski66 napisał:

wtedy dozór uproszczony

Na co ma być "kwit", ponieważ jest to również urządzenie pod dozorem tylko w fornie wskazanej przez właściwy urząd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia , które podlegają dozorowi uproszczonemu ( nie podlegają obowiązkowi " badań technicznych - pod dozorowych "), ale eksploatujący urządzenie powinien zapewnić konserwację wykonaną przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje .:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Też to czytam. Tylko @adamowi1501 może chodzić o coś na podobieństwo zwykłej de-te-erki czy tam kartę okresowej kontroli, co to mamy powtykane je w teczki i czasami uzupełniamy.  :silent:

W warsztacie podobnie, są podnośniki, są suwnice, są żurawiki i kilka z tych urządzeń przechodzi okresowe badania/odbiory przeprowadzane przez Inspektora z UDT. No a żurawikowi temu do wytargania silnika trzeba prowadzić kartę okresowej kontroli (jeżeli jest przewidziana w zaleceniach producenta), coby Inspektor BHP się nie przypierniczył, jak mechanik nie tam gdzie chciał łapy włożył i kciuka brak! 8/  No taki przykład. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Paprock napisał:

Tylko @adamowi1501 może chodzić o coś na podobieństwo

Adamowi idzie o ustawę o dozorze, która stwierdza, że to właściwy urząd dozoru technicznego określa formę dozoru dla danego urządzenia oraz rozporządzenie, które określa jakie urządzenia jemu podlegają. 

Następnie, ustawa PoRD, która mówi mi, że jeżeli na pojeździe jest zamontowane urządzenie podlegające dozorowi, to przed przystąpieniem do BT mam otrzymać "kwit" z dozoru. 

Urządzenie, któremu urząd określił formę dozoru uproszczonego posiada protokół z tego badania (nie decyzję) i ten protokół ma mi przedstawić kierowca w dniu badania. 

To, że wiem jakie urządzenia mają określone formy dozoru (bo jest na to odpowiedni dziennik) nie uprawnia mnie do decydowania o konkretnym urządzeniu. Po prostu ten dziennik nie jest dla mnie a dla właściwego urzędu, który na jego podstawie określa formę dozoru i wydaje stosowne dokumenty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blakop napisał:

Przede wszystkim zmiana barwy nadwozia jest wymagana.

A dlaczego? Żółty kolor nie jest zarezerwowany tylko dla Pomocy Drogowej, może być żółte seicento. A z resztą "kto mi zabroni z pastowanym kabanem po lesie spacerować" - jak mawiał Pawlak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adam1501 napisał:

Następnie, ustawa PoRD, która mówi mi, że jeżeli na pojeździe jest zamontowane urządzenie podlegające dozorowi, to przed przystąpieniem do BT mam otrzymać "kwit" z dozoru. 

 

- czyżbyś przed przystąpieniem do badania o kwit na podnośnik ciężarowej kabiny prosił?

- czy prosisz o okazanie "stosownych dokumentów" wydanych na podstawie dziennika, który diagnosty nie dotyka, na widlaka przewożonego do rozładowywania palet, ile takich raczków na pace widziałeś?

 

- a może ktoś pokaże jakiś pismo twierdzące, że sprzęt taki a taki jest nieobjęty dozorem z podpisem właściwego Inspektora, bo ja takiego "kwitu" nie widziałem w życiu! :nausea: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest część składowa homologowanego pojazdu, tak jak zbiornik z powietrzem w układzie hamulcowym... Natomiast jeżeli jest zamontowany wspomniany żuraw z napędem ręcznym o małym udźwigu, podest czy co tam jeszcze, jako urządzenie "zewnętrzne", to nie mi decydować jaką ma formę dozoru. Takie urządzenie posiada stosowny "papier" wystawiony przez właściwy organ dozoru i zawsze o niego proszę. 

Tak swego czasu było właśnie z podestami, które najpierw były dozorowane, następnie ludzie posiadali dokumenty, że jednak urząd takich ustrojstw nie będzie obejmował dozorem, po czym znów zaczęto dozorować, wydając decyzję. 

Jeżeli wózek widłowy jest częścią pojazdu a nie jego ładunkiem to oczywiście, że tak. Sławetne przyczepy z butlami i wózkiem zamocowanym z tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiertnicę, na strażacką drabinę (bez kosza) też o "kwity" wołasz?

Bo piszesz, że poddozorowy dziennik jest nie dla Ciebie, ale coś na rzeczy leży, no tak, czy nie!?

Wspomniana ustawa PoRD odnosi się do sprzętów objętych dozorem przecież!

Gdzie w przepisach stoi, że na dziwne urządzenia mam wołać o papiery?

 

Hakowiec jest objęty dozorem. Natomiast ruchoma platforma "Pomocy" już nie. Pytam, czy o papiery na platformę prosisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.