Skocz do zawartości

Reflektory angielskie czy europejskie


rklimek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.01.2021 o 15:26, Paprock napisał:

A ja w nosie mam te strzałki. Rzucam światłem na ścianę, a potem podjeżdżam sprzętem i wszystko mam jasne. Nie rozmieniam się na drobne co, w którą stronę strzałkami nakićkane.

Racja.Podobnie jak i ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kiedyś uważałem, że nie ma reflektorów, które mogą spełniać warunki tak dla ruchu lewostronnego jak i prawostronnego. Muszę to odszczekać. Miałem na badaniu Octavię, której (oryginalne) reflektory miały zakres zmiany od asymetrycznych lewostronnych do asymetrycznych prawostronnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne rozwiązanie w Oplu Mokka spotkałem. Klient przyjechał z ustawieniem angielskim, coś tam poklikał w menu na desce rozdzielczej, i bach, światła przestawione na naszą stronę. 👍

Dlatego mnie osobiście wszelkie strzałki, wskazówki wprowadzają w zakłopotanie. Najlepszy sposób rzucić światła na przyrząd, na ścianę, bo i tak z tych strzałek nic nie wypatrzę. :silent:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, abcs napisał:

które mogą spełniać warunki tak dla ruchu lewostronnego jak i prawostronnego

W BMW - zmiana przesłony mechanicznie to jest od lat -  w tych nowoczesnych LED to właściwie każda kombinacja dostępna z menu pojazdu - angol, Ameryka, Europa - jazda  na drogowych itd... a w multiledach to tylne programowo można zmieniać dowolnie    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Dawniej zwykle były na kloszu a teraz bywają na obudowie lub na naklejce umieszczonej w miejscu widocznym na obudowie reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krzysztof_k0071 napisał:

No dobra, ale gdzie są te strzałki?

Pytasz o film, bo jak nie, to przykłady są wcześniej zapodane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 7.02.2024 o 13:32, Krzysztof_k0071 napisał:

No dobra, ale gdzie są te strzałki?

Świadczy to o uniwersalnym przeznaczeniu korpusu lampy ( klosza ) , w innych przypadkach jest t o doprecyzowane na stosownej naklejce.

Zrzut ekranu (108).png

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wadi napisał:

Świadczy to o uniwersalnym przeznaczeniu korpusu lampy ( klosza )

O czym??? Możesz wskazać reg. o takiej homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi ?  Obudowa lub klosz reflektora mogą mieć ( nie zawsze) zastosowanie dla ruchu RH lub LH  ,co jest często uwidocznione podwójnymi oznaczeniami na wspomnianych elementach . Jak wspomniałem wyżej na ogół jest to doprecyzowane na stosownej naklejce ,bo ostatecznie różnią się zamontowanym wkładem i emitowanym kształtem strumienia światła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak świeci po europejsku na urządzeniu do sprawdzania,  to strzałki już pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ale jak będzie świecić po europejsku a strzałka w prawo pozostała, tylko ktoś przerobił odpowiednio by granica światła cienia miała odcięcie na prawo to i tak mamy nie dopuścić. Najpierw oglądanie strzałki przy świetle mijania (oznaczenie literą C) a dopiero potem patrzenie na przyrządzie.

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Najistotniejszy jest obraz strumienia światła na przyrządzie , bo z tymi  strzałkami bywa różnie , bywają naniesione w miejscu widocznym lub  zupełnie niewidocznym  np na dolnej stronie reflektora .

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z reflektora Toyoty Auris cokolwiek odczytać. No niestety nie dało się. Numer VIN potrafią dużą czcionką bić, to na obudowie lampy był ścieg literek jakby mrówka narobiła. Takie wielkie: abcd xyz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz na przyrządzie jest na drugim miejscu a ewentualna strzałka na pierwszym. Bo jak będzie angielski reflektor i ingerencja w środku aby obraz był prawidłowy to znaczy że przyklepałes nielegalną przeróbkę reflektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wadi napisał:

Ale o co chodzi ?

Nie homologuje się kloszy w takich lampach tylko kpl. lampę, to taka subtelna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Solaris napisał:

Obraz na przyrządzie jest na drugim miejscu a ewentualna strzałka na pierwszym. Bo jak będzie angielski reflektor i ingerencja w środku aby obraz był prawidłowy to znaczy że przyklepałes nielegalną przeróbkę reflektora

Mi trudno obniżenia światła sie doszukać, a co dopiero za strzałkami kopać. Poza tym nielegalna przeróbka najczęściej jest widoczna. No chyba, że ktoś przełoży całe wkłady w obudowy. Ale ja wiem, czy to się opłaca z dwóch lamp jedną poskładac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym patrzył na strzałki to sam sobie dałbym negatywa - a to krajowy ford tylko

IMG_0402.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.